Lodowiska nie będzie

Zobacz również...

35 komentarzy

 1. Mieszkaniec pisze:

  Super,super:) Projekt zrobiony i zapłacony, to można zrezygnować z inwestycji:) Tak trzymać, oto państwo prawa:)

 2. mieszkaniec pisze:

  Dzień dobry ile wyniosły koszty przygotowania inwestycji związanej z projektem lodowiska.Po co to zamieszanie, wójt nie wiedział ile ma pieniędzy.

 3. sylwia pisze:

  Jeśli temat budowli to czy ktoś może wie co buduje się na ul. Nad Sołą???

 4. Pawel pisze:

  Witam. Jaki jest ostateczny termin otwarcia budowanej sceny?

 5. admin pisze:

  Nie ma jeszcze ostatecznego terminu otwarcia sceny , ale pewnie będzie to druga połowa grudnia.
  Zastanawiamy się również nad Sylwestrem.

 6. piotr pisze:

  w takim razie keidy można spodziewać sie kolejnego przetargu na budowę ? mniej więcej ??

 7. admin pisze:

  Kolejnego przetargu na budowę lodowiska można się będzie spodziewać w chwili gdy zostanie uruchomiony kolejny program Ministerstwa Sportu i Turystyki na budowę „Białych Orlików”, względnie inny program np. UE z którego możemy otrzymać wsparcie finansowe na budowę ww. inwestycji.

 8. admin pisze:

  W ciągu ul. Nad Sołą nie zaobserwowaliśmy prowadzenia jakiejkolwiek inwestycji, natomiast najprawdopodobniej chodzi o ul. Wyspiańskiego. Przy ul. Wyspiańskiego jest budowany wielkopowierzchniowy obiekt handlowy.

 9. krzycho pisze:

  witam
  a ja z innej beczki
  fort Wędoowiec a własciwie jego otoczenie zostało super zagospodarowane w tym roku niestety jacyś wandale zdążyli już przewrucić latarnie zastanawiam się czy nie byłoby warto założyć tam monitoringu ?
  może chociaż troche ograniczyłoby wandalizm tego miejsca
  i jeszce jedna sprawa
  czy jest planowany jakiś chodnik do Żabnicy
  pozdrawiam

 10. error pisze:

  Na deptaku są kamery i co z tego jak lampy uszkodzone!!
  Już kilka razy pisałem na ten temat, ale Pan Wójt czy też admin cenzuruje moje pytania.

 11. admin pisze:

  Na Bulwarach jest monitoring wizyjny a wandale zdemolowały , rozbiły czternaście latarni z czego osiem nie można już naprawić a tym samym ponownie zamontować .Jedna oprawa to koszt rzędu 1800zł. Pikanterii całej sprawie nadaje fakt ,że demolki tej dokonano już po wakacjach a więc najprawdopodobniej nasi mieszkańcy. Apeluję do Wszystkich ,którym na sercu leżą sprawy gminy , dbajmy o dobro gminy , dbajmy o nasze wspólne pieniądze – reagujmy , zgłaszajmy wszelkie przejawy wandalizmu . Lampa w otoczeniu fortu Wędrowiec zostanie naprawiona . Chodnik do Żabnicy leży w gestii Powiatu , Gmina deklaruje wsparcie tej inwestycji w wysokości 50% . Pozdrawiam.

 12. error pisze:

  To jest ten monitoring czy nie ? Jak jest i nikt nie nadzoruje monitorów to nie ma monitoringu i tyle.
  Pod apelem się podpisuję ale budując deptak urzędnicy powinni przewidzieć, że konieczne będzie jego utrzymanie w należytym stanie. I jeśli ktoś jest zaskoczony tym, że trzeba wydać trochę kasy na koszenie trawy nie tylko na jesień ale przez cały sezon i jeśli zdziwieni są też tym, że kosze się przez weekend wypełniają po brzegi to zapraszam do spaceru i posluchania komentarzy spacerujących.

 13. Marek pisze:

  Panie Wójcie!
  Nie mogę zrozumieć dlaczego nie można tych wandali odnaleźć na nagraniach z monitoringu i kazać im zapłacić za wyrządzone szkody. Przecież jeśli teren bulwarów będzie dewastowany w takim tempie to za kilka lat nic z niego nie zostanie.

  Pozdrawiam

 14. marek pisze:

  To jest ten monitoring wizyjny , czy go nie ma? Jeśli jest to oczywiście zarejestrował wandali a ci pokryją koszty zniszczeń.Jesli nie to chce wiedzieć ile kosztowal ten monitoring wizyjny?

 15. piotr pisze:

  noc kaptur na głowie… trudne ?

 16. Mateo pisze:

  a jak Pan wójt może wyjaśnić fakt iż lampy uliczne pewnego dnia swieciły się w dzień… gdzi tutaj jest oszczędnośc?????

 17. admin pisze:

  Taka sytuacja ma miejsce najczęściej podczas awarii oświetlenia. Ale jeżeli ktoś zauważy taką nieprawidłowość należy zgłosić to bezpośrednio do zakładu energetycznego – posterunek w Węgierskiej Górce .

 18. piotr pisze:

  aw jakim celu była woda kopana do okola boiska przy szkole podstawowej skroro lodowiska nie będzie ?

 19. sylwia pisze:

  Witam,
  Kilka chłodniejszych i bezwietrznych dni i już nie ma czy oddychać bo wszyscy kopcą…
  Opłaty za gaz 10% w dół gdyby w naszej gminie był dostęp do gazu pewnie wiele gospodarstw podłączyła by się co na pewno miało by pozytywny wpływ na to czym oddychamy.
  W perspektywie długoterminowej na pewno w naszym kraju będzie wydobywany gaz z łupków… czy nasza gmina ma w planach gazyfikację wsi ?

 20. admin pisze:

  Nie ma problemu z doprowadzeniem nitki gazociągu do Węgierskiej Górki , jest natomiast duży problem z odbiorcami gazu . Jeżeli jego cena będzie atrakcyjna dla mieszkańców i przedsiębiorstw na tyle , że gremialnie będą zainteresowani podłączeniem się do gazu to inwestor PGNiG taką inwestycje zrealizuje .Takie rozmowy już były prowadzone.

 21. admin pisze:

  Lodowisko będzie, tylko w póżniejszym terminie . Jest to uzależnione od zewnętrznego wsparcia finansowego .

 22. sylwia pisze:

  I co z tych rozmów wynikło? jest szansa czy zbyt mało potencjalnych odbiorców i nie będzie ta inwestycja realizowana w ciągu najbliższych lat?

 23. admin pisze:

  Inwestycja związana z doprowadzeniem nitki gazociągowej do Gminy Węgierska Górka może być realizowana tylko w przypadku pełnego uzasadnienia ekonomicznego takiego przedsięwzięcia. A taką inwestycję w naszym przypadku można prowadzić tylko przy dużym zainteresowaniu ewentualnych odbiorców. Jednak obecna cena gazu nie zachęca do takich decyzji.

 24. krzycho pisze:

  witam
  dwie sprawy mam
  1 chciałem podziękować Paniom z pokoju 21 w naszym Urzędzie Gminy za wyjątkowe zaangażowanie w mojej sprawie śliczne dzięki (jakaś podwyżka by się im przydała )
  2 mam takie proste pytanie mianowicie czy można zamieszczać zdięcia w postach?
  byłoby to niejakie dopełnienie postu a i ludzie by trochę zobaczyli naszej gminy
  pozdrawiam

 25. marek pisze:

  Czy jest planowany jakiś Sylwester w plenerze tzn na bulwarach przy okzji otwarcia sceny?

 26. admin pisze:

  Oficjalne otwarcie sceny jest planowane na 28. 12. 2012 roku . Będzie skromnie ale dostojnie . Stosowne zaproszenia jeszcze się pojawią.

 27. Sewo pisze:

  Czy jest planowane udostępnienie w internecie obrazów z kamer w Naszej Gminie?? Coś na zasadzie widoku na rynek w Żywcu.

 28. admin pisze:

  Jest planowany wirtualny spacer po Gminie Węgierska Górka.

 29. alojz pisze:

  Witam. Są już jakieś informacje co do zasięgu w Żabnicy? (ostatnio deklarował Pan, że zasięgnie wiedzy w tym temacie ponownie). Pozdrawiam.

 30. admin pisze:

  19-20 marca 2013 roku zostanie wyłączona telewizja analogowa, a w to miejsce zostanie uruchomiony 3 multipleks publiczny. Zasięg 3 multipleksu obejmie 99,8% powierzchni Gminy Węgierska Górka, a więc w znacznym stopniu poprawi się odbiór programów telewizyjnych. Na dzień dzisiejszy nie ma jeszcze decyzji, i pewnie jej nie będzie, co do uruchomienia w tym terminie multipleksu 1 i 2. Jak z powyższego wynika znikną prawie „białe plamy” w odbiorze telewizji i znacznie poprawi się zasięg również w Żabnicy.

 31. luk pisze:

  Panie Wójcie a co w sprawie budowy nadajnika sieci komórkowej w żabnicy. Są jakieś konkrety?

 32. marek pisze:

  To oznacza , że będziemy odbierać 8 zamiast 24 kanałów! „Za radiem eska” Czyli abonament rtv też dzielone na 3?

 33. Roman pisze:

  co do telewizji naziemnej aktualnie coś się dzieje w temacie – ponieważ jako mieszkaniec Cisca odbieram kanały MUX 1 (7 kanałów) z nadajnika WG/Przybędza,

  Panie wójcie, ma Pan jakieś informacje na ten temat? Czy wiadomo kiedy zostanie uruchomiony MUX 2 z tego nadajnika??

 34. ART pisze:

  Witam pana Wójta. W czasie świąt napisałem do EmiTela pismo z zapytaniem, kiedy zostanie podłączony sygnał DVB-T do obiektu Węgierska Górka?
  Oto kopia odpowiedzi, którą prześle do sekretariatu w Gminie:
  Szanowny Panie,

  Decyzja dot. pokrycia emisją naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T z obiektu TSR Węgierska Górka / g. Przybędza jest po stronie naszych Klientów – Nadawców TV,

  dlatego też trudno tutaj mówić na razie o dacie uruchomienia emisji cyfrowej z tej lokalizacji. Jeżeli będzie takie zainteresowanie i wola Nadawców jesteśmy

  w stanie przygotować i uruchomić z Węgierskiej Górki emisję DVB-T – jednakże na chwilę obecną nie możemy przekazać żadnych konkretów w tej kwestii.

  Z poważaniem
  W związku z powyższym proszę, aby Urząd Gminy zainteresował się tym pismem i podjął odpowiednie środki, aby nasza miejscowość mogła korzystać z telewizji naziemnej z naszego przekaźnika.
  Proszę o opublikowanie tego pisma.
  Pozdrawiam

 35. admin pisze:

  Na ten temat pisałem w komentarzu z 19 12 2012r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *