Sesja Rady Gminy 17.02.2021

Zobacz również...

9 komentarzy

 1. Anna pisze:

  Jestem osobą, ktora z uwagi na zanieczyszczenie powietrza w naszym regionie zmienila piec na ekologiczny, palę pelletem. W zwiazku z tym moje gospodarstwo nie wytwarza popiołu więc go nie oddaje na jakie więc częściowe zwolnienie z opłaty moge liczyć ?

 2. admin pisze:

  Nie ma żadnej ulgi w Panśkim przypadku.

 3. Anna pisze:

  Dlaczego nie? Jeśli nie oddaje bio odpadów otrzymuje ulgę to dlaczego nie ma ulgi jeśli nie wytwarzam i nie oddaje popiołu?

 4. admin pisze:

  Bo prawo takiej ulgi nie przewiduje , a gmina może działać tylko w granicach prawa.

 5. Cisiec pisze:

  Czy gmina planuje wprowadzenie ulgi dla osób nie wytwarzających popiołu czyli posiadających ekologiczne źródła ciepła? Na jedną osobę przypada średnio aż 100 kg pozostałości po spaleniu surowca np. węgla (w skali roku) więc 4-5 osobowa rodzina nie wygeneruje ok. 500kg drogich do zutylizowania pozostałości.

 6. Sylwia pisze:

  Panie Wójcie, dużo było w poprzednich latach mowy o gazyfikacji naszej gminy – niestety temat jakby „umarł”. Czy coś się w ogóle dzieje w tym względzie?
  Czy w najbliższym czasie gmina zamierza uruchomić jakiś program dofinasowania wymiany źródeł ciepła, jak to mają inne gminy naszego powiatu? Myślę, że z uwagi na szerokie zainteresowanie tematyką smogu (i wymiany „kopciuchów”) warto byłoby mieszkańcom coś na ten temat powiedzieć.

 7. Anna pisze:

  Jakie prawo ? Przeciez to Gmina uchwala uchwały i gmina może taka wprowadzić. Najwyższy czas promować ludzi którzy dużo zainwestowali aby nie zatruwać srodowiska. Po 16 gdy ludzie zaczynają palić nie da sie wyjść z domu. W naszej miejscowości jest najgorzej. Zrobmy cos, małymi krokami do celu, promujmy takich ludzi bo mam wrażenie ze w naszej Gminie nic w tym kierunku się nie dzieje.

 8. Artur pisze:

  Witam. Mam pytanie. Kiedy zostanie naprawiona popękana powierzchnia asfaltowa ulicy Zielona do Radziechów którą to zniszczyła wiadoma firma przez przeciążone samochody?. Drugie pytanie. Dlaczego nadal błoto wywożone z ekspresówki jest nadal spychane na chodnik od domu Państwa Pieczarków do odcinka Państwa Barcików?. Obecnie już to są pagórki a chodnika praktycznie już nie ma. Kiedyś był tam wysypany żwirek. Teraz jest glina i błoto. Kiedy przez firmę Mirbud zostaną wyczyszczone wjazdy na posesje i omawiane chodniki?. Pozdrawiam

 9. Anna pisze:

  Mój komentarz się nie ukazał więc pisze raz jeszcze. To Gmina przecież tworzy prawo i może konkretną uchwałę uchwalić. W naszej Gminie przez całą zimę wieczorem nie można wyjść z domu bo taki smog więc może czas aby promować gospodarstwa które nie zanieczyszczają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *