Zimowe utrzymanie dróg

Zobacz również...

26 komentarzy

 1. krzycho pisze:

  Pozostałe drogi 11,040 km – VII standard, wg zgłoszeń, warunków atmosferycznych ,oraz możliwości technicznych sprzętu do odśnieżania (zgodnie z załącznikiem wykaz dróg gminnych w Żabnicy.
  czy to oznacz że za każdym razem jak sypnie śniegiem będziemy musieli dzwonić do pana JANA????

 2. admin pisze:

  Nie musisz dzwonić za każdym razem , bo po wykonaniu przez firmę odśnieżającą wyższych standartów , firma automatycznie przejdzie do odśnieżania standartu VII . Jednak telefon może w znaczny sposób usprawnić czy przyśpieszyć odśnieżanie.

 3. krzycho pisze:

  dziękuje za konkretną odpowiedz
  pozdrawiam

 4. krzycho pisze:

  Witam
  Jak to jest z tym odśniżaniem???
  dzisiaj jest 20 grudzien jest odwilż niestety nie dojechałem do domu ponieważ droga nie została odśnieżona
  zadzwoniłem do pana Jana Cemały żeby posłał traktor na ul Kęki sołectwo Żabnica
  niestety usłyszalem odmowe
  Pan jan twierdzi że to Gmina musi ich posłać????
  więc jak to jest z tym dzwonieniem
  czegoś tutaj nierozumiem po co są te numery ???
  zima jeszcze się nie zaczeła i już są problemy
  za co się placi podatki??
  pozdrawiam
  PS jeżeli zdemolują mi samochud czy moge się starać o odszkodowanie od gminy ???

  /

 5. admin pisze:

  Akcja odśnieżania jest uruchamiana na wyrażne polecenie Gminy / Mariana Kurowskiego – kierującego akcją / po uruchomieniu akcji mieszkańcy mogą zgłaszać swoje uwagi bezpośrednio do firm odśnieżających . Jeżeli akcja odśnieżania nie została uruchomiona na danym terenie a występuje społeczna i ekonomiczna konieczność uruchomienia takiej akcji to problem ten zgłaszamy bezpośrednio do kierującego akcją. Firmy odśnieżające są ubezpieczone na wypadek uszkodzenia pojazdów samochodowych.

 6. krzycho pisze:

  ok czyli mam rozumieć że lepiej jest zadzwonić do gminy niż do bezpośrednio odpowiedzialnego za odśnieżanie
  a co jeżeli jest póżna pora ????
  gdzie mam zadzwonić????
  może jakiś telefon ???
  pozdrawiam

 7. Tomek pisze:

  Krzycho, na górze tej strony podane są telefony do osób (do Mariana Kurowskiego też). Pozdrawiam

 8. krzycho pisze:

  witam
  Tomku dzięki moje niedopatrzenie i znowu pisze że mam nadzieje że mój post zostanie zamieszczony
  pozdrawiam

 9. krzycho pisze:

  witam
  na koniec roku muszę stwierdzić że następne wybory powinny być w zimie przynajmniej mielibyśmy elegancko odśnieżone drogi pozdrawiam tych których wybrałem
  tak żle utrzymanych dróg już dawno niebyło
  pozdrawiam
  PS.
  mam nadzieje że ADMIN zamieści ten post

 10. admin pisze:

  Zgadzam się z Pańską opinią , tak żle odśnieżanych dróg szczególnie będących w zarządzie powiatu jeszsze nie było. W tym względzie najgorsza sytuacja występuje na chodnikach i poboczach dróg . Ze strony gminy zostały uruchomione wszystkie dostępne prawem środki aby zmienić ten stan rzeczy. Natomiast namawiam Pana do interwencji w tym względzie również w Zarządzie Dróg Powiatowych i u radnych powiatowych na których pewnie Pan głosował.

 11. kris pisze:

  Witam mam takie pytanie dlaczego chodnik jest pieknie odśneiżany od gazowni do mostu 2 strony ?? dziś spadło 5 cm sneigu i od razu odśnieżają a jak było zbyt duzo sniegu to go zbierano bądź przerzucano za płot za pomocą sprzętu (ciagnika)
  i moje pytanei dlaczego to wszystko na odcinku most gazownia ?? a od mostu w strone mostu na cisiec mogliśmy liczyć tylko na ciągnik z pługiem do trójkąta który zamiast odśnieżać zasypywał wszystko wjazdy + odśnieżony chodniki przy niektórych posesjach

 12. krzycho pisze:

  Panie Admin
  dzięki za podpowiedz skożystam i mam nadzieje że niebęde jedynym
  ale drogi gminne też dają dużo do życzenia dzisiaj jest 29 grudzień od 2 dni dosypuje śniegu a jak dotąt niewidziałem pługów na drogach gminnych co się dzieje???
  czyżby już zabrakło kasy???
  pozdrawiam

 13. krzycho pisze:

  Witam
  mam pytanie dzisiaj jest 24 01 2011 czy akcja odśnieżania dróg gminnych jest już zakończona czy też zabrakło finansów dla odśnieżających ??

  od pewnwgo czasu pługi nie jeżdzą co jest???
  pozdrawiam

 14. admin pisze:

  Akcja odśnieżania jest uruchomiona tylko w rejonach, gdzie występują odpowiednie utrudnienia śniegowe.Ponadto proszę o spowodowanie usunięcia z drogi pojazdów utrudniających odśnieżanie .

 15. krzycho pisze:

  Witam
  dzisiaj rano był pług a stojące samochody stanowią zagrożenie nie tylko dla nich my też mamy z nimi problemy
  sprawa jest bardzo prosta ludzie przyjeżdzają z 2 zmiany jest nieodśnieżone więc nie mogą wyjechać jak nie mogą wyjechać zostawiają samochody gdzie się da
  całe szczęście że u nas ten problem nie jest tak widoczny
  tak to działa
  pozdrawiam

 16. Mateo001 pisze:

  Witam, akcja odśnieżanie może i trwa, ale są miejsca gdzie pługi żadko się pokazują, a np. jak były roztopy i ulica była grząska to żadne nie przyjechal, co jest???

 17. Marek pisze:

  Czy troche śniegu utrudnia p.”Krzycho” poruszanie się po drodze, czy chce widzieć pług przejeżdżający bo mu tęskno.

 18. krzycho pisze:

  witam
  P, Mareku zapraszam na ulice KEpki w Żabnicy a potem niech pan komentuje
  pozdrawiam pewnie mieszkającego blisko drogi i z dobrym dojazdem

 19. zawiedziony pisze:

  Sołectwo Cisiec oraz Węgierska Górka – Beskid-Ekosystem Sp. z o.o najgorsza do tej pory odśnieżająca firma!!! Zimy jako tak spejalniej jak po inne laty nie ma a drogi – katastrofa!!!

 20. sofii pisze:

  Co do odśnieżania – możnaby dużo uwag napisać. Jednak prawdziwe rozczarowanie spotkało nas na ul. 1 maja. Miejscowość, która chce uchodzić za turystyczną – super deptak nad Sołą, super most itp. a na ul. 1 maja nikt nie pomyślał o tym aby odśnieżyć parking wzdłuż ulicy. Zastanawiam się gdzie ci turyści, na których tak liczy cała gmina mają zaparkować żeby podziwiać te nasze wspaniałe inwestycje. Szkoda, że kiedy wyjadą zamiast chwalić rozwój naszej miejscowaości będą pamietać przede wszystkim, to że nie mieli gdzie zaparkować, ani też nawet zawrócić, bo droga jest odśnieżana tylko na 1 samochód – nawet minąć sią tam nie da.

 21. error pisze:

  Jak w lecie tak i w zimie nasi włodarze nie potrafią zrozymiec, że infrastrukturę trzeba jeszcze utrzymać. Co z tego,że posadzą drzewka jak nie ma kto systematycznie wokół nich wykosic trawy o pełnych śmieci koszach w letnie weekendy nie wspomnę.
  Ale wszystko przed nami bądźmy dobrej myśli.

 22. Czytelnik pisze:

  Zawiedziony masz trudności w jeździe na rowerze .

 23. krzycho pisze:

  witam
  CZYTELNIK widzę że Ci się dowcip wyostrza
  zapraszam Cię w boczne uliczki zobaczymy cz Ci się tam dobrze będzie chodzić
  pozdrawiam

 24. admin pisze:

  Panie Krzysztofie! Dziękujemy za podziękowania związane z utrzymaniem dróg gminnych. Natomiast zbyteczne są złośliwości pod adresem osób wykonujących pracę na rzecz mieszkańców. Bardzo się cieszę z faktu, że jadąc o 6.00 rano do Bielska-Białej po drogach Gminy Węgierska Górka nie musiał Pan brać przymusowego wolnego. Wynika z tego, że drogi i parkingi (nie tylko pod Urzędem Gminy) były przejezdne. W razie jakichkolwiek problemów z odśnieżaniem proszę o zgłaszanie konkretnych problemów z podaniem imienia i nazwiska, nazwy ulicy której problem dotyczy. Można tą drogą, ale prościej i skuteczniej będzie zgłaszać uwagi bezpośrednio do firmy odśnieżającej, względnie do Urzędu Gminy w Węgierskiej Górce, nr. tel. 33 864 15 03.

 25. krzycho pisze:

  witam
  tak to nie było złśliwe, w czwartek doga n Żabnice powiatowa jak i gminna na Kepki była NIE PRZEJEZDNA BYŁO 70 CM ŚNIEGU NA DRODZE
  A DZISIAJ TJ 17 .02.2012 DZWONIŁEM DO PANA CIEMAŁY O GODZINIE 14 MÓWIĄC ŻE DROGA NA KĘPKI JEST NIE ODŚNIEŻONA PODCZAS GDY DROGI PONIŻEJ PIERWSZEGO WODOSPADU BYŁY PRZEJECHANE PŁUGIEM
  PAN CIEMAŁA TWIERDZIŁ ŻE DROGA NA KĘPKI BYŁA PRZEJECHANA PRZEZ PŁUG POWIEM KRURTKO PAN CIEMAŁA JEST NIEWIARYGODNY JEŻELI GMINA WSKAŻE KLIJENTA KTÓRY ZOBOWIĄŻE SIE DO UTRZAMANIA ZIMOWEGO DRÓG W NALEŻYTYM STANIE TO MOJE PODATKI MOOGĘ ZAPŁACIĆ JEMU ZAMIAST GMINIE
  CO Z TEGO ŻE PODAJECIE NUMER TELEFONU JAK PAN CIEMAŁA MA TO GŁĘBOKO W D….
  durza czciąka jest nie bez znaczenia myślę że da Wam to coś do myślenia
  ps i tak wiem że tego nie zamieścićie na forum
  pozdrawiam
  wk

 26. got pisze:

  juz tak nie krytykujcie tego p.Jonka bo chlopina jest w stanie kolejny raz zmienic nazwisko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *