Zimowe utrzymanie dróg i chodników na terenie Gminy Węgierska Górka w sezonie 2014/2015

Zobacz również...

16 komentarzy

 1. L pisze:

  Panie Wojcie, na skutek nie odsniezenia ulicy Zielonej Gornej ani uzdatnienia jej do uzytku zostaly tam rozbite dzis 4 samochody ( kazdy osobno) w tym jeden terenowy co podkresla w jakim stanie jest droga.
  Pragne jednoczesnie poinformowac iz jako osoba z zespolu redakcyjnego TVN przygotuje reportaz na temat utrzymania tej i innych drog w naszej gminiw (moj samochod tez zostal uszkodzony). Dokladnie przeswietlimy warunki odsniezania;) pozdrawiam L:)
  Szkody nie sa male wiec uprzedzam, ze tematu nie odpuszcze:)

 2. error pisze:

  My w CNN już dawno wiemy,że w zimie może być ślisko. Właśnie jesteśmy w trakcie przygotowywania programu dla tych z obywateli którzy pochodzą z krajów tropikalnych.

 3. krzycho pisze:

  Odsniezanie w tym sezonie to jakas farsa wczoraj tj w niedziele pierwszy plug na drodze gminnej kepki byl o 18 gratulacje dla ekipy odsniezajacej
  Jest pewne ze podejme ten temat na zebraniu wiejskim
  Pozdrawiam

 4. Arturro pisze:

  Witajcie!
  W Ciścu na ul.Doliny nie ma jak się wyminąć samochodami,Firma „Batex” nie odśnieża wogóle zatoczek tzw.mijanek do samochodów.
  Pług i tak odśnieża do kapliczki na Mycach po czym wraca się znowu tą samą drogą do Górki.

  Proszę o interwencje w tej sprawie.

 5. amor pisze:

  Witam!
  Mam pytanko na jakich zasadach sa rozliczani ci co maja odsniezac ulice czy dostaj kwote z gory za dany rejon czy od kilometra?
  Ciekawi mnie to poniewaz moja ulica jest mala a jest wykazie do odsniezania a tej zimy nie bylo tu ani razu
  sprzetu zeby odgarnol snieg !
  jak gmina kontroluje tych co wygrali przetargi ?
  cZY ONI SIE JAKOS Z TEGO ROZLICZAJA PISEMNIE GDZIE JEZDZILI ILIE RAZY
  CZEKAM NA ODPOWIEDZ PANIE WOJCIE WYBORCA

 6. szklana pisze:

  śmiechu nie ma,system odśnieżania górskich bądź co bądź uliczek ,polega na zdjęciu górnej warstwy śniegu i pozostawieniu ubitej i niczym nie posypanej, co daje tzw.szlankę. Nawet młodzi ludzie mają problem z zejściem do wsi po tak ubitym szlaku, starsi o zakupach, lekarzu i kościele w tym czasie powinni zapomnieć a ciekawe jak dojechałoby do nich pogotowie.kto wie czy lepiej nie odśnieżać wcale.Pozdrowienia do szcoęśliwców z nizin.

 7. jan pisze:

  zgadzam sie!!! Ci co wygrali przetarg na odśnieżanie w naszej gminie powinni wszystkie pieniądze oddać!! jak to jest możliwe, ze od kilku dni wiadomo, ze będą duże opady sniegu!! a tu u nas w gminie co telewizorów i internetu nie maja!! żabnica i cięcina to jeden wielki śnieg jak i wczoraj tzn poniedziałek ta i dziś!! wstyd i porażka!!!
  ps „L” zrób dobry reportaż! obnaż tą patologie!

 8. Marzena pisze:

  i tak, klimat się ociepla,śniegu raptem przez całą zimę,może ze trzy tygodnie a temat odśnieżania nie do ogarnięcia,a wystarczy na Słowację pojechać,nawet śniegu mają więcej i radzą sobie!

 9. admin pisze:

  krzycho – na stronie został umieszczony plan zimowego utrzymania dróg gminnych i chodników na terenie Gminy Węgierska Górka w sezonie 2014/2015, który reguluje zasady i terminy odśnieżania dróg gminnych. Ulica Kępki zgodnie z tym planem znajduje się w VII standardzie odśnieżania, co oznacza iż droga ta odśnieżona jest najpóźniej 36 godzin od ustania opadów śniegu, a dopuszczalna przerwa w komunikacji do 36 godzin. W związku z tym rodzi się pytanie czy kiedykolwiek ta ulica tak długo musiała czekać na odśnieżanie? Co do ekstremalnych opadów w niedziele, to poruszanie się po drogach krajowych w godzinach poranno- wieczornych było utrudnione, a co dopiero po drogach gminnych, które znajdują się w terenach górskich. Z posiadanych informacji wynika, iż firma WGB odśnieżyła ulicę Kępki o godz. 17 jeszcze w trakcie opadów śniegu. Przypominam wszystkim, iż drogi górskie posiadają znaki obowiązku jazdy na łańcuchach. Jeżeli kierowca nie stosuje się do ustawionego znaku grozi mu mandat za niestosowanie się do przepisów.

 10. admin pisze:

  Arturro…Firma Batex odśnieża sołectwo Cisiec. Na ulicy Doliny-Myce (skrzyżowanie) to granica sołectw- i tylko do tamtego miejsca Firma odśnieża zgodnie z umową. Co do mijanek, jeśli będzie techniczna możliwość umiejscowienia takiej zatoki na gruncie Gminy Węgierska Górka (tj. pas drogowy), zatoki te będą wykonane.

 11. admin pisze:

  amor- rozliczenie odbywa się za odśnieżony km zgodnie ze specyfikacją przetargową do kwoty zawartej w umowie. Proszę o podanie nazwy ulicy do której pług nie dotarł, celem weryfikacji. Wójt zarządzeniem powołuje zespół ds. kierowania akcją zima, w skład której wchodzą sołtysi poszczególnych sołectw oraz kierujący akcją pracownik Urzędu. Do ich kompetencji należy kontrolowanie wykonawców zimowego utrzymania dróg poprzez objazd przed, w trakcie lub bezpośrednio po odśnieżaniu. Należy również dodać , iż istnieje tzw. „społeczna kontrola” w postaci interwencji mieszkańców. Każdy sygnał o nieprawidłowościach, który dotarł do Urzędu i został zarejestrowany natychmiast przekazywany jest odpowiedzialnej za odśnieżanie tego rejonu firmie. Jeśli chodzi o formę rozliczenia następuje ścisłe rozliczenie poprzez raport wyjazdów w czasie prowadzonej akcji. Raport ten wraz z zestawieniem wszystkich czynności – tj. odśnieżanie dróg, chodników, placów, parkingów, likwidacja śliskości zostaje potwierdzony przez sołtysa danego sołectwa oraz pracownika gminy. Prosimy wszystkich mieszkańców, którzy chcą brać czynny udział w prowadzonej akcji usuwania śniegu, likwidacji śliskości na terenie Węgierska Górka o informację o wystąpieniu nieprawidłowości. W czasie prowadzonej akcji interwencje należy składać bezpośrednio do pracowników firm odśnieżających. Jednocześnie dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy interweniują, celem poprawy bezpieczeństwa na drogach i chodnikach gminnych.

 12. admin pisze:

  Fakt – śmiechu nie ma. Odśnieżanie polega na zdjęciu górnej warstwy śniegu. Jeżeli powstaje tzw. „szklanka” zostaje ona likwidowana poprzez posypanie materiałami takimi jak np. szlaka. Dobrze byłoby wiedzieć o jaką drogę chodzi, by na przyszłość nie dochodziło do takich uwag.

 13. krzycho pisze:

  witam
  widać Szanowny Panie Wojcie że nie posiada Pan lancuchow ani tez Pan nie jezdzil na nich lancuch owszem pomaga na sliskiej nawierzchni na sniegu ale niestety jeżeli tego sniegu jest tyle ze samochód robi za plug to niestety one nic nie dają ja owszem jestem wyposażony w lancuch ale zna Pan specyfikę tej drogi
  a co do terminow odsniezania to mam pytanie do Szanownego Wojta czy może sobie Pan pozwolić na urlop na żądanie za każdym razem jak zasypie droge? ja nie a są tylko 4 dni na żądanie a do pracy trzeba dojechać pamiętam lata że rano wg plugu można było zegarek ustawiac jak padal snieg teraz tego nie moge powiedzieć firma jest do bani
  mam tylko nadzieje że to były już ostatnie opady sniegu
  a konkretnie pogaamy na ten temat na spotkaniu
  pozdrawiam Szanownego Wojta

 14. krzycho pisze:

  Witam
  Jeszcze raz dzisiaj zeby niebylo ze tylko narzekam
  Dzisiaj tj sroda plugi na ulicy kepki byly dwa razy co widzialem moze bylo wiecej bylem w pracy ale do zeczy da sie da sie niestety trzeba firmy odsniezajace wziasc w ryzy co wiecej na drodze powiatowej pojawila sie koparka ktora usowala zaniedbania powiatu
  A tak nawiasem mam dziwe wrazenie ze jak sa opady to droga na Zabnice jest solona do kosciola a potem tylko odsniezana czy sa jakies strefy czy cos?? Mam nadzieje ze w przyszlym sezonie Gmina wybieze powaznirjsza firme odsniezsjaca
  Pozdrawiam Szanownego Wojta

 15. L pisze:

  Witam
  Znak C-18 nie zwalnia zarządcy drogi z zachowania należytej staranności. Interpretacje SN w podobnych przypadkach sa jednoznaczne – to w którym standardzie droga znajduje się dla Was nie oznacza, że nieodśnieżenie jej skutkujące wypadkiem bądź uszkodzeniem ciała pieszego jest usprawiedliwione, a winny jest poszkodowany.:)

 16. Arturro pisze:

  Do AdmiNa: te zatoczki sa na drodze asfaltowej juz zrobione tylko wystarczy je odśnieżyc.
  Widać, że ktos tu nie jest w temacie.
  Pozdrawiam WÓTJTA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *