Wieczór Mikołajkowy dla Najmłodszych

Zobacz również...

21 komentarzy

 1. jan pisze:

  Witam.
  Pisalem tu wczoraj wieczorem i dlaczego jeszcze nie ma mojego pytania oraz odpowiedzi..
  Dziękuję

 2. admin pisze:

  ”jan ” bardzo mi przykro ale nie doszła od Ciebie żadne zapytanie .

 3. jan pisze:

  Więc pisze jeszcze raz:
  Proszę mi powiedzieć,dlaczego ozdoby świąteczne na terenie naszej gminy wyglądają tak strasznie.. Albo ich brakuje albo w polowie nie świecą.. Dlaczego OPG nic z tym nie robi, przecież do niego nalezy promocja gminy..
  Chcialbym także uzyskać odpowiedź ile osób jest zatrudnionych w OPG i na jakich umowach, oraz w jaki sposób mozna sie tam starać o prace, czy na zasadzie drugi go konkursowej, czy „znajomościowej”.
  Dziekuje za odpowiedź

 4. admin pisze:

  Po podłączeniu ozdób choinkowych okazało się , że większość z nich po kilkuletniej eksploatacji nie nadaje się do użytku co wszyscy widzimy . Zostały zamówione nowe ozdoby i w najbliższym czasie będą montowane . Stare ozdoby , pewnie nie wszystkie będziemy chcieli naprawić . W OPG czyli w czterech bibliotekach , trzech świetlicach środowiskowych , hali sportowej , księgowości , transporcie osób niepełnosprawnych , nadzorze nad terenami rekreacyjno- sportowymi , porządkowi itp. jest zatrudnionych do obsługi tego zakresu prac 11 etatów , których wspierają pracownicy PUP /stażyści , interwencyjni , społeczno – użyteczni /. wolontariusze i harcerze . DO OPG pracowników przyjmuje Pani dyrektor wedle kryteriów wynikających z zapotrzebowania na konkretne stanowisko pracy .

 5. Maksiu pisze:

  A skąd pomysł,ze za wszystko w tej gminie odpowiada OPG ? Czy oświetlenie uliczne nie kojarzy się komuś z drogownictwem albo gospodarką komunalną? Pracownik promocji na zwyżce… jasne! To też promocja!

 6. Edek pisze:

  w całej gminie nic ni robią tylko czekają na oklaski. dyrektor oPG tez zdałby sie nowy

 7. Była pisze:

  Witam. Co by się nie działo to OPG. Piasek na placu zabaw OPG, Zepsuta huśtawka OPG, Trawa między kostkami OPG, zwożenie eksponatów do muzeum w Cięcinie OPG, Grabienie liści OPG tworzenie plakatów zaproszeń dla KGW OSP Gminy itp itd OPG Pisanie pism dla JW organizacji OPG zepsute światełka uliczne OPG, Organizowanie imprez OPG dozór w soboty hali sportowej OPG wypożyczalnia sprzętu OPG i wiele wiele innych. Szkoda że wójt nie napisał że pracują tam fajni ludzie na umowach śmieciowych za śmieszne pieniądze… w tej chwili chyba 3 osoby nie jeden by podziękował… Soboty nie są płatne również nie przysługują przywileje takie jak w gminie czyli bony świąteczne itp. czy aby na-pewno Janie tak Ci żal tej pracy tam ?? Zanim coś napiszesz to się zastanów dwa razy bo nie warto jak nie znasz tematu… Bibliotekarki nawet nie mają pełnych etatów tam. Pracowałam to wiem co mówię, to fajnie wygląda z boku…Interwencyjni mają mniej roboty to tam się wkręć 😉 Tylko pamiętaj też na 3 miesiące 😉

 8. uczen - zespoł pisze:

  widac ze opg nie spi , sami pisza komentarze , gratulacje Maksiu , racja opg jest tylko od kampani wójta

 9. jan pisze:

  Witam
  Bardzo dziękuje za odpowiedź.
  Panie 'Maksiu” oświetlenie uliczne to tzw. pospolicie zwane lampy:)to Zgodnie z ustawą z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym do zadań własnych gminy należy utrzymanie oświetlenia dróg publicznych w granicach administracyjnych gminy.
  Jeśli chodzi o elementy dodatkowe, czyt tzw. ozdoby świąteczne,również odpowiada za nie gmina,
  a „A skąd pomysł,ze za wszystko w tej gminie odpowiada OPG ” rozumiem, ze chodzi panu o ozdoby światecze, to informacje, ze odpowiada za nie opg mam z gminy węgierska górka, a nie wyssaną z palca.

  pozdrawiam serdecznie i jeszzce raz dziękuje Panu Wójtowi za odpowiedź.

 10. maksiu pisze:

  a co są jakieś przyjęcia do pracy???

 11. maksiu pisze:

  znam się coś tam na kampaniach,nawet reklamowych,mogę pomóc.Z oświetleniem trochę gorzej.

 12. aj pisze:

  czyzby nowy konkurs na dyrektora opg , ze pisze „była”
  dobrze „była” jest zorientowana , szkoda ze nie pisze ile zarabia w opg , bo chyba w powiecie nie ma drugiego tak dobrze oplacanego stanowiska

 13. Edek pisze:

  jakoś nie wszystko jest udostepniane

 14. Zainteresowany pisze:

  O jej to czym się zajmuje gmina jeśli wszystkim opg ?? skoro w opg jest 11 pracowników (w tym bibliotekarki) a bibliotek mamy 5 na terenie gminy… to przyjmując że w każdej pracuje jedna to 6 osób (opg) robi większość za gminę ? W ogóle dziwna organizacja której wszędzie pełno. Z informacji od poprzednich pracowników tego miejsca można się wiele dowiedzieć. Dyrektor OPG to tylko na papierku bo i tak rządzi tym Gmina więc Edek czy aby dyrektor do zmiany może ktoś inny ? osadzasz a nie znasz tematu. Pozdrawiam Marek.

 15. Wierny 44ytelnik pisze:

  Pozazdrościć gminie, jak widać z powyższych wpisów za wszystkim stoi OPG (i cykliści) (acha, jeszcze kelnerzy). Ciekawe po co jest Urząd Jaśnie Gminy w takim przypadku. Czy tam nie ma osób odpowiedzialnych za inwestycje, prace drogowe, sprawy techniczne? Dobrze, że nie mamy w gminie jeszcze Kina albo Operetki bo było by kim kierować w dziedzinie obsługi technicznej Gminy.

 16. Tomcio pisze:

  Do „aj” i innych komentujących.
  Faktycznie, to najlepsze zarobki w powiecie ! 😉
  Tu to jest widoczne: http://bip.wegierska-gorka.pl/index.php?modul=aktualnosci&kat_id=79&id=89
  A co do ludzi pracujących – widać,że w naszej gminie wszędzie są trenerzy środowiskowi na orlikach, animatorzy na placach zabaw, opiekunowie czekają na młodzież i dzieci we wszystkich szkołach i domach kultury. Młodzi ludzie nie musza się poniewierać po przystankach. Młodzi sportowcy, własnie dzięki naszej gminie, odnoszą duże sukcesy. Hale sportowe czekają na chętnych i są otwarte od rana do wieczora, boiska jeszczee dłużej – animatorzy sportu i trenerzy środowiskowi się rwą do pracy. I tylko q..a ludzie nie ma. Pozdrawiam.

 17. pikantny pisze:

  Dla wszystkich takie porównanie z Milówką gdzie nic się kompletnie nie dzieje… i ile zarabia dyrektor… więcej niż u nas w gminie, gdzie imprezy sa praktycznie co tydzień. http://www.bip.milowka.com.pl/BIP.aspx?Sel=5867&ident=3096. piszę tutaj bo inny temat mnie interesuje no chyba że też ma to OPG zrobić. Na składzie drzewa w Węg. Górce jest jak wszyscy zauważyli masa drzewa niby nic dziwnego ale kiedy Gmina czy powiat a następnie gddkia zainteresują się syfem, który zostawiają po sobie pragi wyjeżdżające z owego składu ?? błoto ciągnie się aż na Cisiec. Czy to nie stwarza niebezpieczeństwa w ruchu ?? Na ulicy obrońców Węg. Górki to jest takie błoto że można stwierdzić że to droga gruntowa.

 18. Tomasz pisze:

  Do Tomcia ;
  Jak sądzę ten twój wpis to ironia i sarkazm, ;-), Patrzę po tych boiskach i salach i jakoś tych trenerów i animatorów nie widzę. Hale faktycznie są pootwierane ale dla tych co zapłacą, nie są to duże pieniądze ale jednak. Boisk przy szkołach „pilnują” panie sprzątaczki – to takie nasze animatorki sportu. Zobaczymy jak będzie z rozbudowywanym i modernizowanym stadionem byłego „Metalu”. Na razie nie widać pomysłu na sport w naszej gminie – są, raczej były, fajerwerki (Halny), partyzanci (tenis stołowy, dziewczyny z ręcznej) czy prywaciarze (z całym szacunkiem dla „futsalu”), ale czy coś z tego wynika ? Są oczywiście „Świt” i „Metal Skałka” a za nimi długo, długo nic. Acha, są jeszcze przystanki. Pozdrawiam.

 19. Luk pisze:

  „Tomcio” – droga wolna – wykaż inicjatywę i bądź trenerem środowiskowym na orliku, czy animatorem na hali sportowej, jak tylko powiesz że chcesz to robic dla lokalnego środowiska, dostaniesz Orlika czy Hale za free, wystarczy że poświęcisz swój czas. Nie zrażaj się że Orlik jest w stanie ….. najgorszym w całym powiecie, a na Hali zimno że ciężko sie rozgrzać. nie mówiąc o schodach na których można się zabić przy niewielkim pechu, no ale cóż projektant mial wizję tyle że niezbyt spójna ze sportem. IDŹ I DZIAŁAJ I pokaz innym że się da.

 20. Tomasz pisze:

  Szanowni Panstwo widząc te komentarze aż nie dobrze się robi. Umowcie się z dyrektor OPG i dzialajcie. Chyba ze macie kompleksy ze w pracy jesteście nikim szef powas krzyczy i nic nie możecie zrobić, a wtedy najlepiej wyżyć sie na kimś. Niech każdy z was siadnie i przemysli jakim jestem człowiekiem , a nie obraża drugiego. Bo za te grosze połowy rzeczy co opg nie robił bym po to zeby być ponizanym i obrazanym przez takie osoby jak wy.Czeba zadać pytanie czy jakim jestem czlowiekiem ze osadzam drugą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *