Stowarzyszenie „Węgierka” w Warszawie

Zobacz również...

13 komentarzy

 1. Monika pisze:

  Witam. Czy wójt interesuje się sprawą osp Cisiec ? mieszkam w okolicy remizy od początku roku notuje liczbę wycia syreny na dzień dzisiejszy zapisałam 39 razy(zdecydowanie to nie wszystkie)wczoraj np. 3 krotne zagłuszali wieś… nic by w tym nie było dziwnego gdyby faktycznie byli potrzebni do pożaru domu, stodoły…. z tego co ja się dowiaduje u nich są to trawy w 90% i to ciągle w jednym i tym samym miejscu. Kto płaci za takie wyjazdy?? i to są głupie wyjazdy bo po 15 minutach sa w strażnicy… dwa lata temu albo trzy znowu jeździli cały czas i czyścili rowy przy ulicy myślałam ze to ich obowiązek ale szybko mi ktoś otworzył oczy. teraz dochodzą do mnie plotki że oni musza jeździć by się pokazać jak oni prężnie pracują… i potrzebują nowy samochód. Czy to jest warunek?? muszą gasić trawy i wtedy dostaną auto?? według mnie ktoś taki nie zasługuje na auto. bo to nie jest zbieg okolicznosci by samo sie paliło w tym samym miejscu. Na auto zasługuje taka straż która zapobiega pozara Ci którzy robią tak by nie paliły się pola… ale gmina uważa inaczej z tego co się mówi w Ciscu. ps. Wójt mieszka w okolicy remizy to chyba słyszy…

 2. sofii pisze:

  Czyli jeżeli palą się trawy to mają nie gasić? Jak się będą palić koło Pani domu to też mają nie gasić? Przecież z takiego „głupiego” pożaru traw może dojść do prawdziwej tragedii. Po Pani wypowiedzi widać na jaką wdzięczność mogą liczyć. Mam nadzieję, że większość mieszkańców jest jednak bardziej wdzięczna strażakom za ich pracę. Ps. ostatnio kiedy wracali z „niepotrzebnej” akcji gaszenia traw uratowali dom przed spaleniem – to właśnie strażacy zauważyli, że w jednym z domów palą się sadze w kominie i to tak mocno, że ogień już buchał z komina a obok było pełno zabudowań. A te oskarżenia, że to samo się nie pali …. WSTYD!!!!

 3. Monika pisze:

  Kogo oskarżam??? wiem o tym kominie ale np 3 minuty temu tez wyjechali sa to pożary w polach na dolinach gdzie w odległości 10 km nie ma lasów ani domów . w tym momencie sa w okolicy mojego domu nawet nie zauwazylam ze sie pali bo palilo sie tyle ze…samo zgasło ale straż była. Trzeba zauważyć różnice ze koło tych domów to paliło sie ile 3 razy ? a syrena wyła 40 razy. Mam znajomego w tej straży co prawdę powie. PS. jak żyje w tej wsi 39 lat tak 35 lat nie było traw nie było pozarów domów z tych traw bo jak nasze dziadki palili to pilnowali i było dobrze

 4. Ad pisze:

  Nie było by wypalania traw jeśli by te trawy wykaszano. Można też interweniować w gminie lub u sołtysów o nie skoszonych łąkach. Ale nikt tego nie robi i są efekty w postaci pożarów.

 5. przemek pisze:

  a jedz do zlatnej do kamesznicy jeleśni sa pola nie wykoszone i jakoś pozarow nie ma. cisiec i gmina lipowa najwiecej pożarów… przyczym cisiec 1 miejsce wczoraj 3 razy…. czy to normalne skoro ludzie juz koszą trawe bo rośnie….

 6. Imię pisze:

  Drogie Panie, spokojnie…
  Wszystko dobrze chłopaki się cieszą że jada do pożaru a to że ”przypadkiem” pali sie 3 razy w tym samym miejscu to ”zbieg okoliczności”, nie mi oceniać komu należy się auto, ale coś jest nie tak jak do pożaru jadą 15 latkowie…, potem leci z tłumicą ratować czyjeś pole i skręci nogę..i sie zaczyna, dlaczego on tam był itp..odszkodowanie… spoko jak jeszcze rodzice sie nie rzucają, a jak niby rzekomo jest jakiś podpalacz to chyba tą osobę widać jak tam idzie wraca czy coś, to może zamiast oceniać, komentować, zdóbcie coś…cokolwiek. Pozdrowienia dla strażaków z OSP Cisiec i Cięcina 😛

 7. ad pisze:

  Witam :

  Niestety poziom wypowiedzi i znajomość tematu pani Moniki jest tak niski iż nie warto podejmować dalszej polemiki. A co do strażaków to należy im tylko pogratulować za włożony trud i wysiłek niestety wolontariatu na tym świecie jest coraz mniej.

 8. marek pisze:

  Co do pracy strażaków zalecałbym ostrożność w wyrażaniu opinii ,to jest służba , procedury i regulaminy. ale jeśli chodzi o te trawy (nieużytki niekoszone) to jak najbardziej uważam ,że władze gminy to olewają .Jakieś adnotacje ,typu Grozi Kara ble ble są nie skuteczne. I tu pytanie do gminy, ile kar w 2013 nałożono z tytułu nie wykoszenia nieużytków?

 9. ala pisze:

  Co do pozarow w Ciscu nie chcialabym nikogo osadzac, ale zwrocilabym uwage na bardzo mlodego chlopaka jezdzacego zielonym Nissanem mieszkajacego blisko strazy w Ciscu,kiedys juz dzwonilam w jego sprawie na policje no ale mozna sobie tylko dzwonic zero reakcji.

 10. Mirek pisze:

  Jak bym był z OSP Cisiec też bym tak mówił jak AD 😉 a napewno jest to denerwujące wiem coś o tym jestem ze zabnicy i tam też tak było teraz jest spokojnie a czemu ? dziadki umarły które wypalały trawe czy jak ??

 11. Mirek pisze:

  Pozdrowienia dla strażaków z OSP Zabnica i Węg. Górka

 12. Nazwisko pisze:

  Witam, nie rozumiem słów pozdrowienia dla Cięciny, skoro Cięcina jeździ do tych pożarów ale nie jeżdzą codziennie po 3 razy na „Doliny” albo ” Bukowinę” jak to robią strażacy odpowiednio z Cisca i Żabnicy. Nie porównujcie takowych jednostek do innych bo nie wiecie jak to wygląda a oceniacie. Każdy obserwator jest najmądrzejszy a co do traw do robota jest nie przyjemna, niebezpieczna. A jeżeli ktoś jeździ do tych samych miejsc po 3 razy to jest to wyraźnie podejrzane i zastanowiłbym się nad tym 🙂

 13. pozdrawiam pisze:

  a ja pozdrawiam wszyskich osp Zabnicę, OSP górke, CISIEC, Cięcinę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *