ŚMIECIOWE ZMIANY

Zobacz również...

10 komentarzy

 1. Patryk pisze:

  Pięcioosobowa rodzina zapłaci za wywóz śmieci 50zł na miesiąc, a przyjadą po nie raz w miesiącu. To chyba przesada!I gdzie to składać? Już nie mówiąc o smrodzie podczas letnich miesięcy!

 2. Mieszkanka pisze:

  No to już chyba lekka przesada. W takim wypadku to co mam zrobić ze śmieciami przy 5 domownikach, które mi się nie zmieszczą do kubła na śmieci (płacić 50,00 zł za co? pytam???). A może mam postawić kontener obok domu i hodować w nim robactwo. Przecież taka częstotliwość wywozu nie doprowadzi do ekologii, tylko wróci znowu zaśmiecanie gminy. To jest chyba nieprzemyślana zmiana.

 3. tomasz pisze:

  1. Dlaczego właściciele nieruchomości traktowani są gorzej niż mieszkańcy bloków tzn że śmieci mieszane będą odbierane tylko raz w m-cu (chodzi tu zwłaszcza o m-ce letnie)

  2. Co właściciel sadu i ogrodu ma począć z odpadami zielonymi których jest b.dużo zwłaszcza jesienią i mimo kompostowania trudno sobie z nimi poradzić np.liście orzecha, jeśli decydujecie że trzeba je dostarczyć samemu.
  Skończy się to wielkimi spalarniami na powietrzu bo przecież nie wszyscy mają możliwość dowozu. Zresztą uważam że to skandal i niejednakowe traktowanie podatników i tych dzięki którym oddycha sie nam lepiej (zmuszacie nas do likwidacji drzew liściastych?

  3. Ceny wywozu są coraz wyższe ale nie łączy się to jednocześnie jak widać z podwyższeniem jakości ich odbioru co może doprowadzić do bardziej niekontrolowanego pozbywania się śmieci.

  4.Dlaczego nigdzie nie podajecie konkretnie ile osób w poszczególnych miejscowościach nie płaci za wywóz śmieci. MOŻE Z TEGO WYNIKAJĄ CIĄGŁE PODWYŻKI BO ŚMIECI ORAZ WIĘCEJ A PŁACĄCYCH NIE PRZYBYWA.

 4. Artur pisze:

  Witam. Czy w naszej gminie będą w najbliższym czasie montowane czujniki zanieczyszczenia powietrza podłączone do mobilnego monitoringu tak jak to zrobił Żywiec?. Pozdrawiam.

 5. admin pisze:

  W najbliższym czasie nie ma takich planów.

 6. Bob pisze:

  A może wynająć jakiś dron niech sprawdza co ludzie wypuszczają z komina bo to co się dzieje w ciecinie jest nie do pomyślenia żeby nie można było wieczór na pole wyjść a A jak by się nie dało z dronem nic załatwić to puścić mały blew np księża w niedziele niech ogłoszenia że kominy będą monitorowane dzień i noc axa pomocą droga i każdy złapany będzie płacił surowa kare

 7. Artur pisze:

  Wielka szkoda. Smog z roku na rok w naszej gminie jest coraz większy. Świadomość niektórych mieszkańców odnośnie palenia folii i śmieci w piecach znikoma. Dlatego uważam, że czujniki w naszej gminie powinny być jak najszybciej zainstalowane. Każdy by zobaczył w jakim rejonie jest powietrze najwięcej zanieczyszczone i w jakich godzinach. Żywiec taki monitoring posiada i uważam, że jest to bardzo dobra inwestycja dla nas, dla naszych dzieci i przyszłych pokoleń. Bytujmy lokalnie świadomość mieszkańców w gminie! Wszyscy będziemy zdrowsi i szczęśliwszy. Kto by nie chciał oddychać czystym powietrzem?. Dlatego ta inwestycja dla uświadomienia zagrożenia jest bardzo potrzebna. Ukłony w tej sprawie do pana od Ochrony Środowiska w naszej coraz to piękniejszej gminie. A może by Żywiec Zdrój sponsorował takie czujniki? Chyba , że ktoś się boi ujawnić skalę zanieczyszczenia powietrza? Proszę o przedstawienie tego tematu na sesji gminnej.Pozdrawiam.

 8. Ja pisze:

  Pierwszy czujnik proszę zamontować w okolicy Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. prof. J. Buzka !

 9. bol4888 pisze:

  Niech składy podniosą cene ekogroszku do 1200 zł lub więcej to będzie jeszcze bardziej ekologicznie. Może jakieś dopłaty załatwić dla mieszkańców żeby taniej ekogroszek kupować albo np, jak by gmina w oparciu o ankiety czy deklaracje zakontraktowały np. 1000 ton ekogroszku po np. 600 zł tona (27MJ +) z transportem to by była prawdziwa walka ze smogiem.

 10. admin pisze:

  Gmina dysponuje pieniędzmi które zbierze od swoich podatników / mieszkańców/ i jeżeli nie ma jakiegoś programu / finansowego wsparcia zewnętrznego / to mówiąc językiem prostym jest to taki system ,,wlał-wylał,, W ramach Związku Międzygminnego powołaliśmy KLASTER ENERGETYCZNY , którego celem jest między innymi stworzyć grupę zakupową . Mam nadzieję ,taka inicjatywa powstanie /co jest zbieżne z Pańską sugestią / i może w ten sposób uda się obniżyć ceny nośników energii. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *