Sesja Rady Gminy Węgierska Górka

Zobacz również...

15 komentarzy

  1. error pisze:

    A może by tak przedyskutować czy nie lepiej zamiast porastajacej metrowej trawy za sklepami w ” ryneczku” wybudować miejsca parkingowe.

  2. admin pisze:

    Działka za sklepami w „mini centrum ” jest własnością właścicieli sklepów .

  3. error pisze:

    Szkoda gdyż zaparkowanie w WG np. w sobotę graniczy z cudem. A i ta trawa splendoru nam nie przynosi.

  4. kaba pisze:

    Dlaczego mój wczorajszy wpis o wykaszaniu działek został usunięty?

  5. admin pisze:

    Wpis został usunięty omyłkowo, proszę o ponowne przesłanie w celu zamieszczenia na stronie.

  6. kaba pisze:

    Jak dowiedziałem się w naszym urzędzie gminy każdy właściciel nieruchomości ma obowiązek zadbać o swoją własność przynajmniej raz w roku( bez względu czy z niej korzysta czy nie). Mieszkam w Cięcinie w pewnym oddaleniu od pozostałych zabudowań a wszystkie działki graniczące z moją posesją porastają krzaki i niekoszona trawa od dobrych kilku lat ( już nie wspomnę o działkach znajdujących się w najbliższej okolicy bo to już jest tragedia). Problem nasila się latem gdy z tych nieużytków na trawnik przed dom wypełzają różne robactwa i węże ( strach pozwolić dziecku na zabawy w ogrodzie!). Jak gmina ma zamiar rozwiązać problem z wykaszaniem działek?

  7. maria pisze:

    odpowiedz do komentarza kaba:Informuję Cię że został opracowany komunikat do wszystkich użytkowników gruntów rolnych , z którego wynika że każdy właściciel zobowiązany jest do właściwej pielęgnacji gruntów stanowiących jego własność. Pielęgnacji to znaczy wykaszanie, odkwaszczanie itp.Niewykoszona trawa i chwasty są siedliskiem bardzo wielu szkodników glebowych,gryzoni,ślimaków,gadów itp. Ponadto niewykoszona trawa,chwasty mogą stanowić zagrożenie pożarowe . Komunikaty te zostały wywieszone na tablicach ogłoszeń jak również taki komunikat został umieszczony w ostatniej gazetce „Nowiny z Gminy” Pragnę Cię poinformować że obowiązek ochrony gruntów rolnych ciąży na właścicielach , zarządcach,posiadaczach ,użytkownikach wieczystych i dzierżawcach.Od kilku lat temat wykaszania traw i chwastów jest tematem bardzo niepokojącym , gdyż mieszkańcy posiadający grunty rolne mino ogłoszeń , komunikatów nie przestrzegają tych przepisów, tylko niewielka grupa utrzymuje swoje pole w dobrej kulturze. W związku z tym Wójt Gminy każdorazowo interweniuje na zgłoszenie indywidualnych osób ,wysyłając właścicielom nie wykoszonych gruntów wezwania do natychmiastowego uporządkowania (wykoszenia)swoich działek .Jeżeli sąsiednie działki są nie wykoszone,to proszę podać numer działki lub imię i nazwisko właściciela , wówczas Wójt Gminy wyda stosowne pismo ,celem wykoszenia traw i chwastów. Nie są ujawniane dane adresowe zgłaszającego.Wszystko to reguluje ustawa o ochronie gruntów rolnych ileśnych,opublikowana w Dz.U. z 2004roku,nr 121.Ponadto jest uchwała Rady Gminy dotycząca utrzymania porządku i czystości na ternie Gminy.Osoby które nie dostosują się do powyższego,Wójt Gminy wydaje stosowną decyzję,informując Komisariat Policj celem dalszego załatwienia niezależnie od odpowiedzialności karnej.Pozdrawiam Maria

  8. error pisze:

    Martwe przepisy nie egzekwowane przez urzędników – przykład działka parafialna przed nowym kosciolem.

  9. kaba pisze:

    Tak komunikaty są wydawane co roku( tablica ogłoszeń, w trakcie ogłoszeń parafialnych)jednak jak Pani wspomniała niewiele osób się do nich stosuje.Może należy zastosować inne rozwiązanie tego problemu np. wykaszanie gruntów inicjowane przez Urząd Gminy lub inny organ władzy odpowiedzialny za dbanie o porządek na terenie gminy – mam na myśli wykaszanie niezagospodarowanych gruntów ( wszystkich) przez wynajęty traktor a kosztami obciążyć właścicieli działek( wystawiając nakaz płatności tak jak robi się to z podatkiem) Natomiast jaki sens ma składanie indywidualnych skarg na właściciel sąsiednich posesji jeżeli wygląd każdego kolejnego gruntu pozostawia wiele do życzenia.Ponadto to nie Pani będzie słyszała uszczypliwe a wręcz złośliwe komentarze sąsiadów tylko Ja.

  10. art pisze:

    To, że nie są ujawniane dane , kto pisze prośbę o wykoszenie gruntu do Gminy to nie jest prawda. W zeszłym roku napisałem pismo do Urzędu. To właścicielka posesji działki, która mi zachwaszczała posesję była pod moim domem kilka razy prosząc o to abym dał spokój. Dopiero po trzykrotnej interwencji Wójta działka została wykoszona, a jak zostałem sponiewierany przez właścicielkę to tylko ja sam wiem.
    Uważam, że gmina nie powinna ujawniać danych ludności, która chce mieć porządek wokół swojej posesji. Ponieważ ona powinna dbać o porządek w gminie. Już teraz można zauważyć ślimaki zżerające wszystko co popadnie w sadach, działkach. Przy wspólnym wysiłku możemy tej pladze zapobiec, ale niestety każde pole musi byś wykoszone, aby pożyteczne ptactwo mogło szkodniki zjeść.

  11. kaba pisze:

    Jeżeli ktoś dostaje wezwanie do wykoszenia konkretnej działki a jeszcze lepiej jeżeli wezwania otrzymują właściciele kilku działek znajdujących się blisko siebie. To nie trudno im się domyślić z czyjej inicjatywy otrzymali takie wezwania. Dlatego jestem przeciwny takiemu rozwiązywaniu tej sprawy. Ponadto Gmina powinna podjąć jakieś konkretniejsze działania w sprawie wykaszania nieużytków ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców ( jedno koszenie trawnika w ogrodzie owocuje wykoszeniem średnio 3 żmij- i jak my i nasze dzieci mamy czuć się bezpiecznie!)

  12. jkw pisze:

    no nie wiem na kogo można donieść w sprawie wykoszenia trawy wokół foru Wędrowiec bo wstyd tyle wycieczek przez sobotę i niedziele a tam trawa do pasa, niezła reklama

  13. Mateo pisze:

    a może by tak rada naszej gminy wystąpiła gdzieś do kogoś o zadbanie o nasze gorskie zaniedbane potoki ktore po wiekszych opadach deszczu stają się dośc niebezpieczne dla mieszkańców i posesji…zarośnięte, zaniedbane kto ma o to zadbać??

  14. admin pisze:

    Jest cała bardzo obszerna korespondencja do instytucji mających w swoich zadaniach dbanie o rzeki czy potoki na terenie naszej gminy . Tych instytucji jest kilka /RZGW Kraków , Śląski Zarząd Melioracji Wodnych, Nadleśnictwo / ale również utrzymanie bardzo dużej ilości rowów odwadniających należy do właścicieli działek prze który rów przebiega względnie do których rów przylega. Aby interwencja była skuteczna , koniecznym jest skierowanie oficjalnego pisma do właściciela rowu względnie wójta z określeniem konkretnego rowu i problemu czy zakresu prac jaki naszym zdaniem należy wykonać.

  15. Anna pisze:

    Nie wiem czy ten temat był poruszany tutaj, ale chciałabym zauważyć, że dziura w drodze przy dojeździe do postoju karetki w Węgierskiej Górce jest coraz większa. Gmina bardzo dobrze dba w miarę możliwości o nasze drogi, więc naprawdę dziwię się, że jeszcze nic z tym miejscem nie zostało zrobione.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *