SESJA RADY GMINY

Zobacz również...

20 komentarzy

 1. waldek pisze:

  jeżeli chodzi o punkt 10 harmonogramu sesji, czyjego mandatu on dotyczy? ochrona danych osobowych chyba tutaj nie ma prawa bytu… pozdrawiam

 2. admin pisze:

  Wygaśnięcie mandatu radnego nastąpiło na wskutek śmierci zastępcy przewodniczącego Rady Gminy , sołtysa wsi Żabnica – Józefa Bieguna.

 3. marek pisze:

  Panie Wójcie, czy to prawda że na ostatniej sesji Rada Gminy podjęła uchwałę która znosi zakaz sprzedaży alkoholu w odległości mniejszej niż 50m od szkół? W praktyce oznacza możliwośc sprzedaży alkoholu praktycznie po samą szkołą.
  Czy mógłby pan odpowiedzieć kto był wnioskodawcą tej uchwały? Ewentualnie gdzie można się dowiedzieć którzy z radnych głosowali za przyjęciem tej uchwały? Bo pachnie mi to skandalem.

 4. admin pisze:

  Lokale gastronomiczne zachowują odległość 50 m od szkół , sklepy nie mają odległości , natomiast muszą stosować ustawę o wychowaniu w trzeżwości. Rada Gminy jest organem stanowiącym , suwerennie podejmującym decyzje i jeżeli nie ma głosowania imiennego to nie ma nazwisk , poprostu Rada Gminy jako całość podjęła uchwałę.

 5. zuzia pisze:

  Dziwie się że Rada przyjęła taką uchwałę.Tym bardziej że na 15 radnych 1/3 to nauczyciele, pracujęcy jak i nie pracujący już w zawodzie.Kto był za a kto przeciw tej uchwale można się dowiedzieć z protokołu po sesji który nie jest tajny i każdy mieszkaniec ma prawo wglądu.Tu z szanownym panem wójtem się nie zgadzam że Rada jako całość podjęła taką uchwałę , bo napewno byli przeciwnicy takiego rozwiązania.A jako wyborca chcę wiedzieć kto głosował za kto przeciw tej wg mnie niedobrej uchwale.Chcę wiedzieć na kogo w następnych wyborach nie zagłosuję a kto zyskał moje uznanie.Również chcę wiedzieć czy wśród grupy radnych którzy zagłosowali za tą uchwałą byli nauczyciele.
  Wg mnie uchwała została przegłosowana na zamówienie właścicieli sklepu koło byłego biurowca w którym mieści się szkoła.
  Jedna rzecz jest jeszcze niepokojąca;sposób w jaki uchwała została przegłosowana.Dlaczego nie ma jej wśród powyższych punktów porządku obrad.Wcześniej nie było wiadomo że będzie głosowana?
  Gratulacje dla tych radnych którzy nie ulegli lobby właścicieli sklepu i zagłosowali przeciw proponowanej uchwale.

 6. nowa pisze:

  Zgadzam się całkowicie z „zuzią”. Czy za mało jest w naszej gminie sklepów z alkoholem, żeby trzeba go było otwierać tuż pod szkołą gdzie młodzież będzie miała bardzo łatwy dostęp do kupna alkoholu. Dziwię się że radnym – w większości nauczycielom,nie przeszkadzał taki fakt i nie byli temu przeciwni. Jestem taką postawą ZBULWERSOWANA.

 7. Zaniepokojony pisze:

  Przyznam że na pierwszy rzut nie uwierzyłem własnym oczom jak przeczytałem. Rozumiem że rada jest organem decyzyjnym ale jestem zszokowany i zniesmaczony tym, że wielu z członków tejże Rady kolokwialnie mówiąc „psioczy” na dzisiejszą młodzież jaka to niewychowana, chamska, wulgarna a jednocześnie umożliwia praktycznie przed wyjściem szkolnym sprzedaż alkoholu. Pomijam tutaj samych sprzedawców bo ich moralność pozostawia wiele do życzenia i nie mnie to oceniać. Ale wydaje mi się że również rolą Gminy jest kształtowanie i krzewienie pewnych postaw, które owocuja w życiu lokalnej społeczności.

  Ale fakt jesteśmy bliżej Europy, jesteśmy coraz bardziej liberalni. Więc drodzy Radni skoro tak liberalni jesteście to proponuję jeszcze uchwalić zgodę na lokalizację kolejnego punktu monopolowego naprzeciwko nowego kościoła. Lokalizacja ekstra, parking duży… Ponadto może punkcik z dopalaczami gdzieś w okrąglaku co by równać do liberalnej Europy.

  Ale to takie typowo polskie – dać dziecku do ręki nóż i jeszcze mieć do niego pretensje że się pocięło!

 8. Zaniepokojony pisze:

  Aha i jeszcze jedna kwestia mnie naszła apropos tych alkoholowych tematów. Mam pytanie – kto lub co odpowiada za porządek na placu za halą? Czy jest tam monitoring? Dlaczego pytam – otóż chodzę tam na spacery z dzieckiem od roku i super miejsce przyjemne, ładnie… Ale ile razy tam jestem głównie w godzinach przedpołudniowych i południowych spotykam tą samą grupę osób spożywających na ławeczkach alkohol i to nie piwa tylko tanie winka i wódkę. A o ile mi wiadomo publiczne spożywanie alkoholu jest karalne. Pomijam że pusta flaszka przy ogolnym rozbawieniu towarzystwa ląduje w pobliskiej zatoczce. O głosnym zachowaniu i słownictwie nie wspomne bo to się samo przez się nasuwa. Zatem pytam – czy po to inwestowalismy duze pieniadze w nasza infrastrukturę ktora naprawde moze byc powodem do dumy, zeby nie potrafic przypilnowac porzadku i wyeksmitować jegomościów gdzie ich miejsce? Bo niestety swoim zachowaniem odstraszaja turystów czego nieraz byłem swiadkiem. A mysle ze narzedzia prawne żeby to wyegzekwować się znajdą – w koncu komisariat policji jest od tego miejsca raptem 500m. Ale po rocznej obserwacji mniemam że monitoring o ile jest to nie działa, a rzekomi stróżowie prawa wolą sie zaczaić za przystankiem na kierowców bo to mniej kłopotliwa zdobycz.

  Bardzo prosze o odpowiedz – bo naprawda wygląda to obskurnie zwłaszcza w sezonie turystycznym.

 9. error pisze:

  Faktycznie na kwadracie coraz więcej meneli, proponuje, aby od czasu do czasu pojawili się tam Policjanci. Jeszcze jedna dość wstydliwa sprawa na deptaku to śmieci, które gromadzą się przez weekend, czy to taki problem, aby ktoś to posprzątał np. w sobotę czy niedziele rano?

 10. admin pisze:

  Prawdą jest, że wybudowaliśmy „bulwary” po to, aby były chlubą i wizytówką naszej miejscowości, ale zadbać o ten teren musimy wszyscy. Dlatego zwracam się do wszystkich, którzy zauważą przypadki picia alkoholu, ale i również inne naganne zachowania do bezpośredniego i natychmiastowego powiadamiania o tym fakcie Komisariatu Policji. Osobiści wielokrotnie zgłaszałem sygnalizowane przez Pana problemy miejscowej policji. Skutek tych interwencji jest różny z uwagi na fakt, że zgłoszenie to było dokonywane często na wniosek osoby trzeciej – czyli interwencja policji następowała już po fakcie zaistnienia zdarzenia. Pańska sugestia również zostanie przekazana policji.

 11. Tomasz pisze:

  Witam. a co to da czy sklep będzie 20 metrów czy 100 a poza tym tu nie chodzi o alkohol; bo nie spotkałem sie ze sytuacja u nas by ktos po pijaku szedł do szkoły czy tam kupił sobie flaszke i w szkole wypił. problem głownie leży po stronie papierosów bo z tym kazda szkola walczy a nie z alkoholem.
  Moje pytanie jest nie co inne, jakie są planowane inwestycje jakieś większe na ten rok ?? bo remont okrąglaka to chyba rok 2010 ? Pozdrawiam

 12. Kazimierz pisze:

  Gdyby Rada Gminy uchwaliła że można handlować alkoholem koło kościoła to ks proboszcz nie zostawił by na nich suchej nitki.Grzmiał by z ambony i publicznie napiętnował.
  Pytam się gdzie są nauczyciele ze Zespołu Szkół?Gdzie są nauczyciele z naszej gminy?Dlaczego nie grzmią?
  Powinno sie napiętnować tych radnych którzy przegłosowali takie prawo.Wymienić ich z nazwiska.
  Czy konsultowali to z jakąś organizacją zajmującą sie alkoholizmem???
  A swoją drogą sklep po drugiej stronie drogi też nie powinien dostać koncesji.To ze tam jest odległość pow.50 metrów to nie jest warunek wystarczający do tego by wydać koncesję.
  Nieprawdą jest że takie ograniczenia są bez sensu.Maja znaczenie i to zasadnicze.Mają zdecydowany wpływ na ilość spożywanego alkoholu.Poczytajcie sobie i doedukujcie się a nie słuchajcie tych dla których liczy się tylko zysk!

 13. uczen ZSZ w WG Miłosz pisze:

  zejdź na ziemie co to da? jak chce to kupie nawet kilometr dalej i się wrócę. do delikatesów daleko nie mamy zwłaszcza ze po drodze jak idę z PKP do szkoły.

 14. uczen ZSZ w WG Miłosz pisze:

  aha i tak jak wyżej napisano nam nie zależy na alkoholu tylko papierosy 😉 to jest numer jeden. z tym walczymy jak zapalić w czasie przerwy bo szkoła zamknięta.
  pozdrawiam wielkich dyskutantów nie ogarniających rzeczywistości 🙂

 15. Łukasz pisze:

  Witam. Drobne spostrzeżenie na osiedlu XX lecia. Jest coraz więcej samochodów i zaczyna brakować miejsc postojowych. Czy jest szansa aby zweryfikować możliwość parkowania przy głównej drodze prowadzącej od ronda do hali wzdłuż bloków 1,2,3. Bardzo często samochody są parkowane tak że na 100% straż pożarna nie przejedzie. Ewentualne rozwiązania są w gestii wspólnot czy może gminy ?

 16. ewa2 pisze:

  Moje słowa poparcia kieruję do „Zaniepokojonego” POPIERAM x 100!!!
  Dopowiem tylko:cieszyłam się z inwestycji,które są realizowane na terenie gminy,min.”bulwary”.
  Niestety,było to krótkotrwałe na spacery po bulwarach przestałam chodzić,ponieważ zastaliśmy tam z rodziną brud,chamstwo,wulgaryzm,alkohol.
  Panie Wójcie,by być miejscowością turystyczną trzeba w niej utrzymywać porządek,czystość itd.
  Za porządek odpowiedzialny jest Gospodarz czyli Gmina.W miejscowościach nadmorskich(gdzie przebywam dość często)to właśnie Gospodarz o świcie wysyła firmę sprzątającą by doprowadzić do porządku po niechlujnych obywatelach plażę,deptaki,skwery itd,itp.
  Ale przykładem brudu to nie tylko „bulwary”.Proponuję spacer Włodarzom gminnym spacer wzdłuż (deptak) Soły do kościoła w WG,w szczególności przy zbiegu z ul.Kościuszki.Kolejna propozycja to spacery szlakami i ścieżkami dydaktycznymi.
  Rajcy gminni obudzcie się ze snu zimowego w WG jest brudno!!!Ruszajcie na sesje Rady Gminy terenie!!!

 17. admin pisze:

  W każdej miejscowości w tym w szczególności w miejscowości turystycznej trzeba dbać o czystość i porządek z tym tylko ,że o te czynności musimy zadbać wszyscy i jeżeli ktoś wyrzuca śmieci to musimy zwrócić mu uwagę , a jeżeli nie reaguje to może trzeba zgłosić ten fakt na Policje , podobnie jest z pijaństwem czy wulgarnym zachowaniem. Pragnę Panią uspokoić a zarazem zakomunikować , że bardzo często i to o różnych porach dnia wizytuje różne rejony gminy reagując bardzo stanowczo w zakresie interesującego nas tematu . Również radni gminy Węgierska Górka są w tym temacie bardzo aktywni , do tego stopnia nawet , że po śmieciach dochodzimy do zaśmiecającychy i wyciągamy konsekwencje prawne. Nie stać natomiast gminy aby za każdym zaśmiecającym czy menelem pijącym alkohol wysyłać firmę sprzątającą czy funkcjonariusza straży gminnej . Uważam ,że jeżeji wszyscy razem zaczniemy reagować w sposób bardzo zdecydowany na te naganne zachowania to osiągniemy sukces. Proszę każdy przypadek wyrzuconych śmieci i innych patologicznych zachowań zgłaszać a ja obiecuję , że stosowne służby się nimi zajmą . Natomiast jeżeli chodzi o „bulwary ” to proszę o wskazanie konkretnych przykładów, które panią bulwersują bo nie zgadzam sie kategorycznie ze stwierdzeniem ”Ale przykładem brudu to nie tylko ” bulwary”.”

 18. admin pisze:

  Od kilku lat problem ten jest podnoszony na spotkaniach ze wspólnotami mieszkaniowymi i zawsze kończy się tym ,że mieszkańcy właściciele samochodów zostaną zdyscyplinowani , że w większym stopnu będze wykorzystywany parking przed halą sportową . Jak widać rozwiązanie tego problemu w drodze dialogu, rozmowy nie przynosi spodziewanego efektu . Ja oczekuję pomysłu może konkretnego rozwiązania tego zagadnienia , które musimy poddać pod dyskusję mieszkańcom osiedla i jeżeli je zaakceptują to wprowadzimy je w życie.

 19. nauczyciel pisze:

  Pragnę poinformować Pana Kazimierza, że dyrektor szkoły, nauczyciele oraz pracownicy administracyjni Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Węgierskiej Górce w dniu 14 kwietnia br. wystosowali oficjalny protest przeciw uchwale Rady Gminy, która znosi zakaz sprzedaży alkoholu w odległości mniejszej niż 50m od szkoły. Nas również oburza fakt, że Radni Gminy Węgierska Górka , wśród których jest spora grupa nauczycieli zgadzają się na otwieranie kolejnych punktów sprzedaży alkoholu (marzec br zezwolenie na sprzedaż alkoholu u Pana Skrzypka , a teraz w Sklepie „Elita”, jest skandaliczna). Zgadzam się całkowicie z Panem Kazimierzem i mam nadzieję, że Radni z Gminy Węgierska Górka będą działać na rzecz dobra społecznego, a nie będą prowadzić działalności destrukcyjnej i wydawać kolejne koncesje na sprzedaż alkoholu.

 20. obserwator pisze:

  Na portalu Cięcina.eu także toczy się dyskusja w tej sprawie.Jeden wpis mnie bardzo zainteresował dotyczący „schizofrenii” radnych.Wpis może byłby zabawny gdyby nie to że jego autor ma rację.
  Bardzo zasadne jest pytanie zadane w tym wpisie cyt.(…) „po co zostawiono zapis o odległości od kościołów? Po co pozostawiono ograniczenia 50 m od szkół dotyczące miejsc podawania alkoholu?(…)To jest chyba schizofrenia radnych i wójta.Pod szkołą wolno kupić flaszke, ale drinka, czy piwa lanego już nie. Pod szkołą wolno sprzedawać alkohol a pod kościołem nie.Dlaczego???”
  Czy jest ktoś w stanie odpowiedzieć na to pytanie? Może pan wójt? Może któryś z radnych który głosował za taka uchwałą?
  Wydaje mi się że to jednak jest schizofrenia.Bo albo się liberalizuje całkiem ograniczenia albo wcale.Nie można liberalizować prawa wybiórczo, pod kogoś.
  Słowa uznania dla nauczycieli za to że wystosowali protest przeciw tej uchwale.Mam nadzieję że zostanie on rozpatrzony i uwzględniony i że szkodliwa uchwała zostanie cofnięta.
  Państwo Radni opamiętajcie się!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *