Remonty dróg w Gminie Węgierska Górka

Zobacz również...

22 komentarze

 1. Jarek pisze:

  jak to się robi – najpierw umowa 31.03.2011 a potem przetarg 12.04.2011

 2. Jarek pisze:

  mam pytanie – dlaczego usunięto mój komentarz do przetargu i umów na drogi, nadany dzisiaj około 15.00

 3. admin pisze:

  Wkradł się oczywisty błąd – przetarg ogłoszony został 2 marca 2011r.,a nie 12 kwietnia 2011r.

 4. krzycho pisze:

  witam
  Sołectwo Żabnica
  ul. Kępki I, II, III
  co znaczy ta numeracja????
  na mapie którą Pan zamieścił jest tylko jedna ulica Kępki w Żabnicy
  pozdrawiam

 5. alicja pisze:

  Witam,
  w ostatnich ”Wiadomościach” słyszałam, że ma wejść w życie nowa ustawa dot. zarządzania odpadami. Gminy przejmą tą działkę, będzie wyznaczona 1 firma zajmująca się odbiorem no i co najważniejsze każdy będzie płacił miesięczny abonament niezależnie ile kubłów odda. Może wreszcie znikną worki ze śmieciami z lasu, przystanków, rowów, z Soły, Żabniczki.. O jakich terminach tu jest mowa? Kiedy można się spodziewać tych zmian?

 6. admin pisze:

  Na tę ustawę samorządy czekają już od kilku lat i może wreszcie pod grożbą wpłacania ogromnych kar do UE jest szansa ,że zostanie przez Parlament uchwalona . Ustawa ta czyni odpowiedzialnym za śmieci Gminy , ten fakt daje gminie pewne możliwości związane z wprowadzeniem ryczałtu od osoby za produkcję śmieci co pozwoli wyłonić firmę , która będzie odpowiedzialna za porządek w gminie a nie za odbiór jak to jest obecnie . Przewiduje się , że ustawa zostanie uchwalona do połowy roku i po uprawomocnieniu zajmą się nią rady gmin . Tak realnie zastosowanie w praktyce tych rozwiązań to początek 2012roku.

 7. admin pisze:

  Odcinki modernizowanej drogi

 8. dragos pisze:

  Widzę że jest przetarg na ścieżkę pieszo-rowerową z kładki do Traktu Cesarskiego 🙂 mam pytanie czy ten odcinek ścieżki będzie oświetlony? czy na razie nie jest to planowane.

 9. Jerzy pisze:

  Witam
  Czy jest planowana w najbliższej przyszłości jakaś modernizacja (odnowienie nawierzchni, przebudowa, poszerzenie, itp.) ul. Granicznej?

 10. detox pisze:

  Witam! Jakie prace będą wykonywane w najbliższym czasie przy obiekcie obronnym Forcie Waligóra? Kto prowadzi te działania? Dlaczego dopiero teraz tak na poważnie się tym zainteresowano?

 11. admin pisze:

  Jest planowana modernizacja drogi gminnej – ul. Graniczna, szerokość planowanej drogi 3,5m. Budowa w tym roku uzależniona jest od wyniku ogłoszonego już przetargu na modernizację gminnych dróg publicznych

 12. krzycho pisze:

  witam
  czy i w jaki sposób mieszkancy danych dróg przeznaczonych do remontu będą powiadomieni wcześniej ?
  i jescze jedno swego czasu złożyłem prośbe o latarnie na ulicy Kępki jaszcze za ś.p, byłego sołtysa
  Żabnicy czy ja tą prośbe musze ponowić do obecnego sołtysa??
  czy to pismo jest gdzieś zarejestrowane ? żeby się można do niego odnieść (w razie czego )
  pozdrawiam

 13. admin pisze:

  Jest harmonogram prac modernizacyjnych na drogach gminnych jednak najczęściej warunki pogodowe powodują ,że są znaczne odstępstwa w jego realizacji .Natomiast mieszkańcy są informowani o rozpoczęciu robót kilka dni wcześniej przez radnego względnie sołtysa.Pismo jest w Radzie Sołeckiej i nie trzeba go ponawiać , radze jednak się przypominać . Pismo prośba o lampę nie jest równoznaczne z jej instalacją.

 14. marek pisze:

  Czy mógłby pan wójt powiedzieć kiedy wreszcie coś drgnie w temacie remontu dróg powiatowych w Cięcinie? Drogi powiatowe w Cięcinie (a także w całej gminie )miejscami są w skandalicznym stanie!!! Mamy drugą dekadę XXI wieku! Dlaczego od końca zimy nic się nie dzieje w tej kwestii? W najmniejszych przysiólkach powiatu drogi powiatowe są już dawno co najmniej połatane po zimie a u nas? Czyżby mieli w tych przysiółkach lepszych wójtów, bardziej operatywnych?
  Ile będziemy czekać na remont? Bardzo proszę o stanowczą interwencję w tej sprawie!

 15. admin pisze:

  Drogami powiatowymi zarządza starostwo powiatowe i tam najpierw należy kierować różnego rodzaju żale . Ponadto miejscowość Cięcina jest reprezentowana w Radzie Powiatu przez dwóch radnych Władysława Skrzypa i Józefa Stopkę i to oni powinni pilnować naszych interesów w powiecie .Zapewniam , że pańska interwencja w tym względzie nie jest pierwszą i pewnie ostatnią . Gmina również interweniowała i interweniuje w tej sprawie – dzisiaj firma remontowa weszła na roboty drogowe.

 16. Józef Stopka pisze:

  Pragnę dodać, że w temacie remontu Dróg Powiatowych w Gminie Węgierska Górka z powodu opóźnień w realizacji robót przez wykonawcę interweniowałem u Pana wicestarosty Andrzeja Kalaty wielokrotnie o czym informowałem Władze Gminy. Efektem czego jest rozpoczęcie remontu nawierzchni w dniu wczorajszym przez wykonawcę.

  Harmonogram remontu dróg Powiatowych w Gminie Węgierska Górka
  1433S Cięcina Dolna – Cięcina Górna od 02.05 – 07.05.2011
  1434S Węgierska Górka – Żabnica od 05.05 – 20.05.2011
  1435S Cięcina Węgierska Górka – Milówka od 15.04 – 30.04.2011
  1435S Dojazd do Stacji PKP w Węgierskiej Górce od 09.05 – 16.05.2011
  1436SCisiec do DK 69 od 09.05 – 16.05.2011
  1432S Cięcina – Wieprz od 15.04 – 30.05.2011

 17. Lolek pisze:

  Witam. Chciałbym zapytać czy planowane remonty dróg gminnych będą miały równie „wysoką” jakość wykonania jak przebudowa ul. 3 Maja w Węgierskiej Górce? Czy przebudowa ul. 3 Maja w Węgierskiej Górce została już zakończona i odebrana? Czy widział Pan Wójt nawierzchnię wykonaną przez wykonawcę? Chodzi mi o liczne ubytki w masie bitumicznej (częściowo naprawione jakiś miesiąc temu)i posypanie ulicy drobnymi kamyczkami, które powdują zagrożenie dla przechodniów (odpryski spod kół). Czy można liczyć na interwencję Pana Wójta w tej sprawie. Pozdrawiam. Lolek

 18. admin pisze:

  Droga została odebrana, teraz pozostały tylko gwarancja i rękojmia.

 19. error pisze:

  Tylko pozazdrościć takich fachowców którzy odebrali to partactwo na ulicy 3 maja. Jakie kroki Pan Wojt zamierza podjąć aby ten bubel został poprawiony i jakie konsekwencje zostały czy zostaną wyciągnięte wobec osoby która odebrała to dzieło sztuki.

 20. zbuk pisze:

  Z calym szacunkiem dla zaangażowania Pana Radnego J.Stopki , ale wczoraj w godzinach przedpoludniowych przejechalem na rowerze Cięcinę od Ż-Zdrój do przedszkola i żadnych prac nie zauważylem. W przytaczanym przez Pana terminie
  „1433S Cięcina Dolna – Cięcina Górna od 02.05 – 07.05.2011”
  też raczej tam nie bylo nikogo bo dziury jak byly tak są w tych samych miejscach. I będzie remont, potem zima, potem dziury i znowu remont, takie never ending story.

 21. Marek pisze:

  Admin ! Może tak troszkę umiaru i pokory, bo wszyscy widzieliśmy jak przebiegała inwestycja na ulicy 3 Maja (ponoć niezbędne zwiększenie nośności drogi związane z dojazdem do stadionu). A powyższe tłumaczenie wygląda jak „dziecko się urodziło, trzeba wychować”.

 22. zbuk pisze:

  Jednak ruszyli,dziś w Ciecinie remontowana byla ul.Jana Pawla II

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *