Regulamin odbioru śmieci opracowany przez „Beskid-Ekosystem” Sp. z o.o.

Zobacz również...

78 komentarzy

 1. MarJan pisze:

  Do jajaja=to normalne nie jest,że tak zanieczyszczone powietrze wisi na gminą, tak jak ty atakujesz ANNĘ nie jest ładne z twojej strony.Anna ma w zupełności rację, pewnie mnie tez posądzisz o palenie śmieci ale mogę już teraz Tobie napisać ,że ogrzewam dom z odnawialnego źródła energii.

 2. sofii pisze:

  Na jakiej podstawie kolejny raz twierdzi Pan, że ilość odbiorców gazu bedzie niewielka. Jakoś nie przypominam sobie,żeby były robione w naszej gminie jakieś badania na ten temat – czy ktoś pytał mieszkańców o zdanie?

 3. admin pisze:

  Jeżeli pani uważa , że konsultacje, które my prowadziliśmy są błędne to zawsze może pani przeprowadzić własne i przekazać je do zakładu gazowniczego ,który w oparciu rachunek ekonomiczny pewnie przystąpi do realizacji inwestycji przyłączając zainteresowane gazem posesje. Zapewniam , że gmina popiera i poprze każdą inicjatywę , która ogranicza niską emisję na naszym terenie.

 4. soffi pisze:

  Nie zamierzam wdawać się w utarczki słowne. Nigdzie nie napisałam, że Państwa badania są błędne ponieważ nawet nie wiem, że były takowe prowadzone. Nie mniej jednak nadal nie otrzymałam odpowiedzi na pytanie. Jak Państwo prowadziliście w/w konsultacje – z kim, co było brane pod uwagę. Skąd wiadomo jakie byłoby zainteresowanie poszczególnych gospodarstw domowowych – być może była jakaś ankieta, która do mnie po prostu nie dotarła?

 5. anna pisze:

  do jajaja nie ma to jak spłycić temat do ”złego” ciśnienia hmm w Górce w taki razie codziennie w okresie grzewczym jest takie, no cóż teraz ja spłycę: ”widocznie już tak musi być”
  Koszty ogrzewania domu gazem są porównywalne do ogrzewania węglem: no tak tylko ile osób pali węglem, a ile tym czym się da…

 6. admin pisze:

  Wnioskuję , że jest Pani zainteresowana gazyfikacją gminy na serio i pragnie Pani poznać metodologię prowadzonych przez nas konsultacji aby być może w podobny sposób prowadzić stosowne badania . Cieszę się z tego faktu i jestem osobiście żywotnie zainteresowany pomocą w tej być może najważniejszej dla gminy inicjatywie. Dlatego zapraszam Panią do urzędu gminy celem omówienia w sposób konkretny i wiążący interesującego nas problemu.

 7. MIESZKANIEC pisze:

  Jak to jest, Ja segreguje ,oddaje i place za wywoz smieci, a moj sasiad co miesiac wywozi to nad Sołe mowie mu o tym, ze to żle ,czemu nie oddaje tych smieci do wywozu, a on to jego pole i moze robic co chce,a MOZE???

 8. admin pisze:

  Odpadów komunalnych nie wolno wywozić na swoje pole , chyba ,że jest to organika i ktoś to kompostuje.

 9. Franciszek pisze:

  Mam pytanie,czy terminarz odbioru odpadów komunalnych od 01.01.2014 będzie przesłany do mieszkańców,czy również będzie opublikowany na Waszej stronie.Dziękuje za informację.

 10. admin pisze:

  Będzie rozprowadzony przez Spółkę Beskid – Ekosystem przy odbiorze śmieci a ponadto opublikowany zostanie na stronach internetowych. Opublikowany terminarz odbioru odpadów komunalnych będzie obowiązywał najdalej do połowy roku. Związane jest to z dostosowaniem regulaminu odbioru śmieci do licznych postulatów mieszkańców .

 11. gołuch pisze:

  Witam. Dziś otrzymałam nowy harmonogram odbioru odpadów na kolejne pół roku. Jest w nim informacja, że kartony po mleku i soku należy oddawać w jednym worku z papierem. Czyli to co przez ostatnie pół roku oddawaliśmy do balastu teraz podlega recyklingowi. Jak to możliwe? Skąd taka zmiana?

 12. Mieszkanka pisze:

  Witam!
  Panie Wójcie nogi można połamać na tych kostkach koło hali, tak prosto są ułożone.

 13. admin pisze:

  Praca trwa ale i tak pewnie na wiosnę firma wykonawcza będzie musiała go poprawić.

 14. Łukasz pisze:

  Pisałem wcześniej o tym, że spółka Beskid-Ekosystem nie chce odbierać odpadów sprzed mojej posesji, złożyłem stosowne pismo do Urzędu Gminy i Spółki Beskid Ekosystem w dniu 01.10.2013 na co mam potwierdzenie. Beskid odpisał że nie będą odbierać i mam sobie kupić kółka do kosza w celu udogodnienia (które oczywiście mam). Natomiast Urząd Gminy WG do dnia dzisiejszego nie odpisał nic-więc pytam ile jeszcze mam czekać na załatwienie sprawy, czy aż tak jest skomplikowana że tyle czasu potrzeba.

 15. ala pisze:

  A co z tymi ktorzy nie wystawiaja i nie placa za smieci

 16. admin pisze:

  Mieszkańcy ,którzy nie wystawiają czyli nie oddają śmieci narażają się na sankcję związaną z podwyżką stawki miesięcznej do 14 złotych od osoby.Natomiast osoby , które nie płacą zostaną poddane egzekucji komorniczej.

 17. Ad pisze:

  Witam pana Wójta. Mam pytanie? Kto odpowiedzialny jest w gminie za stawianie znaków na drogach gminnych? Pytam dlatego, że często jeżdżę do Ośrodka Zdrowia w Węgierskiej Górce, lub przejeżdżam obok niego w celu dostania się do Cięciny. Od kilku miesięcy ustawiają się wzdłuż sklepu „Delikatesów Centrum” kolejki samochodów na głównej drodze, blokując swobodny przejazd i wjazd na parking do ośrodka. Zaznaczam, że parking obok sklepu jest zazwyczaj pusty, a jezdnia jest teraz zawsze zajęta. Uważam, że należało by tam umieścić znak zakazu postoju i zatrzymywania się wtenczas sprawa była by załatwiona.Jeżeli jest to możliwe bardzo proszę o szybką interwencję.
  Pozdrawiam

 18. ala pisze:

  I co im zrobicie jak niema im co zabrac pozamykacie ich w wiezieniach?Posiedza sobie na koszt podatnika.

 19. admin pisze:

  Przed sklepem ” Delikatesy Centrum” zostanie ustawiony znak zakazu zatrzymywania się .

 20. Wojtek pisze:

  Jak już tak mowa o znakach, zakazach i zatrzymywaniu się. Najciekawiej to jest na parkingu koło szkoły w WG, kiedy to samochody staja wzdłuż parkingu, zamiast na miejscach do tego przeznaczonych. Później ten kto ma większy samochód ma spory problem z wyjazdem, bo za przeproszeniem jakiś „baran” zamiast wjechać na wyznaczone miejsce parkingowe staje sobie wzdłuż zostawiając jedynie wąski kawałek na przejazd. Rozumiem też, że nie zawsze jest tam miejsce, ale przecież kawałek dalej został wybudowany nowy parking…

 21. zbuk pisze:

  Do wojtek-to ciekawe co za debil ustawił tam znak zakaz zatrzymywania się po lewej stronie gdy jest to aktualnie jednokierunkowa.Takie rzeczy tylko w WG Panie.

 22. Wojtek pisze:

  Do zbuk – Gdzie tam jest znak, że ta droga jest jednokierunkowa?

 23. zbuk pisze:

  Do wojtek- za światłami od głównej przy wjeździe na parking pod przedszkole jest znak jednokierunkowej.Od strony oosiedla jest wjazd tylko na parking potem znak zakazu.W całej Polsce na jednokierunkowych można parkować po lewej stronie.W Węg Górce jest „zakaz zatrzymywania się”

 24. ala pisze:

  Witam. Panie Wojcie w niedziele bylam na spacerze na cesarce i to co zobaczylam to przezylam szok, smieci w workach, reklamowkach ,wysypany popiol dla niektorych jak widac ustawa smieciowa nic nie znaczy maja to w nosie,czy latwiej przywiez na cesarke, czy wystawic kolo domu,trzeba cos z tym zrobic moze kamery, wiem koszt, a moze porozmawiac z ksiedzem niech strzeli przynajmniej jakies kazanie na temat czystosci naszej wsi i ochrony srodowiska pozdro

 25. anna pisze:

  po prostu pracownicy Gminy zajmujący się gospodarką odpadami muszą jaj najszybciej ”wyłowić” wszystkich tych, którzy nie płacą, a co za tym idzie nie oddają śmieci. Nałożyć odpowiednie mandaty, kary i im szybciutko przejdzie ochota na wywożenie śmieci na cesarkę…

 26. anna pisze:

  Winna temu jest niska świadomość ekologiczna mieszkańców naszej gminy. Skoro władze gminy nie potrafią to faktycznie, może ksiądz z ambony by pomógł.

 27. Natalia pisze:

  Do kiedy należy zapłacić za odbiór odpadów za I kwartał 2014 roku bo nigdzie takiej informacji nie ma?

 28. admin pisze:

  Opłatę za odbiór odpadów za I kwartał należy wpłacić do 15 kwietnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *