Przebudowa drogi gminnej ul. 3-go Maja.

Zobacz również...

21 komentarzy

 1. kunta 313 pisze:

  No tak,Węgierska Górka to droga ważna,ale inne miejscowości naszej gminy to jakby „od macochy”.Droga 3 maja w porównaniu z innymi lokalnymi drogami i tak wypada imponująco.Ale można zrozumieć walkę o elektorat zwłaszcza teraz przed wyborami(dziwne że wcześniej nikt nawet nie wspomniał o modernizacji tej drogi)
  Zastanawiające jest to,czy inne wsie doczekają się remontów swoich dróg.Nie sądzę.
  Wiele osób na tej stronie wypisywało się nad kwestią lepszego traktowania Węgierskiej Górki w porównaniu do innych miejscowości naszej gminy,więc nie
  ma sensu powielać tego nadal,ale uważam,że w świetle nadchodzących wyborów samorządowych,warto zastanowić się na krzyżykiem który stawiamy przy nazwiskach kandydatów.Słowa te kierowane są głownie do mieszkańców spoza „stolicy” gminy.
  Pozdrawiam

 2. kris pisze:

  „(dziwne że wcześniej nikt nawet nie wspomniał o modernizacji tej drogi)” jak to nie ?? w planach była mowa o modernizacji tej drogi.
  Hmmm głupie stwierdzenie że to jest przed wyborami robione bo gdybyśmy chcieli tak zarzucać to byśmy musieli całą kadencję tak podsumować np deptak to też wybory ?? droga do zabicy to wybory ?? droga do myców ?? orlik w ciscuu zabnicy wg ??
  hala w wg ciscu ciecinie ?? i wiele innych inwestycji przez kadencję Wójta Piotra Tyrlika
  plan był taki i sie go wykorzystuje jak sa fundusze. zgodził bym sie z tym ze to zagranie pod wybory gdyby było tak że całe 4 lata nic a w 5 rok wielkie poruszenie w gminie

 3. Raptor pisze:

  Szanowny Panie Wójcie

  1. W specyfikacji istotnych warunków zamówienia w pkt. 3. czytamy że przedmiot zamówienia należy wykonać min. zgodnie z:
  a)Przedmiarem robót stanowiącym załącznik do SIWZ
  b)Projektem budowlano-wykonawczym opracowanym przez EKOINWEST mgr inż. Wojciecha Kupczaka, ul. Sarnia 2, Cisiec.
  Z projektu wynika w sposób nie budzący wątpliwości iż przetarg dotyczy przebudowy ul. 3-go Maja, ul. Kamiennej i dwóch łączników (Rysunek nr 10 i 11 dotyczy ul. Kamiennej), ale przedmiar robót ul. Kamiennej nie obejmuje.
  Chyba powstał jakiś galimatias, który może spowodować wiele pytań ze strony potencjalnych wykonawców a w najgorszym wypadku skutkować może protestami.

  2.Pisze Pan:
  (…) Duża liczba samochodów jak i autokarów korzysta z tej drogi (…).
  Niezgodność z projektem budowlano wykonawczym załączonym do dokumentacji przetargowej (BIP) w którym na stronie 7 czytamy:
  (…) Ruch autobusowy
  Na przedmiotowym odcinku ulicy ruch autobusowy nie występuje. (…)
  Z tego wynika, że nowa droga nie będzie dostosowana do ruchu autobusów (bo projekt tego nie przewiduje) a ich ewentualny wjazd spowoduje przedwczesne zniszczenie nawierzchni.

  3.(…) W okresie od wiosny do później jesieni odbywa się tam wzmożony ruch turystyczny(…).
  Mamy dopiero późne lato a ruch na tej ulicy mizerny.

  4.(…) Dzięki zrealizowaniu przedmiotowej inwestycji komfort poruszania się samochodami polepszy się a co za tym idzie stanie się on bezpieczniejszy (…)
  Na ponad 1/3 ul. 3-go Maja chyba obowiązuje zakaz ruchu dla pojazdów samochodowych.

  Widząc troskę Pana Wójta o bezpieczeństwo pieszych proszę o zwrócenie uwagi na ul. Graniczną na odcinku od ul. Jana Pawła II do ul. Grobla. Coraz częściej widać tam ucieczki pieszych przed pędzącymi tą drogą samochodami, zwłaszcza w niedzielę. Droga ta stała się obecnie jedną z głównych dróg dojazdowych do jednego z najważniejszych miejsc dla mieszkańców Cięciny i Węgierskiej Górki tj. Kościoła p.w. Przemienienia Pańskiego oraz ronda w Przybędzy. Żeby nie być posądzony o prywatny interes z ręką na sercu oświadczam, że ani ja ani członkowie mojej rodziny nie mieszkamy na ul. Granicznej oraz nie mamy tam żadnych nieruchomości.

  Pozdrawiam

 4. Mizerny pisze:

  „Mamy dopiero późne lato a ruch na tej ulicy mizerny.”
  To jedź pan w taką pogodę do Szczyrku i ruch tez będzie mizerny bo kto w taką pogodę będzie spacerował?

 5. Artur pisze:

  Odpowiedz do kunta 313.
  Nie wiem co ma pan do naszego Wójta, ale ja uważam i sądzę, że to nie chodzi o wybory samorządowe. W ostatnich latach nasz Wójt bardzo dużo zrobił dla naszej gminy i cały czas próbuje coś zrobić. Wiem, że przy następnych wyborach wygra, ponieważ tego chce ludność gminy Węgierskiej Górki, ja i moja wielka rodzina także. Nasz Wójt już wie co mieszkańcy chcą. Chcą ładu i spokoju. Tak to już jest w naszym kraju, że jak ktoś ma czyste intencje i próbuje coś zrobić to kładzie mu się kłody pod nogi i zamiast pomóc – krytykuje się go.

 6. dgk pisze:

  Witam 🙂 chwali się że inwestujecie ale naprawiajcie też po sobie! Ulica Fabryczna jest zdemolowana po robieniu kanalizacji i echo nikt się tym nie interesuje !!!!! Powiem więcej kanalizacja jest zrobiona tak niestarannie że w jednym miejscu bije zródło brudnej wody (ścieki)czy zostanie to naprawione czy może zaczekamy aż ludzie się pochorują !!!I jeszcze jedna uwaga dlaczego nasza Policja nie interesuje się tym co powinna ? Na zakręcie przy ul Wyzwolenia ( bar laguna )w sobotę i niedzielę ustawiane są samochody ,które stanowią zagrożenie dla ruchu nie mówiąc też o samochodach które zatrzymują sie na ulicy przy sklepie osiedlowym – może te problemy należało by się rozwiązać w pierwszej kolejności!? Ewenyualnie zawsze można te problemy rozwiązać przy pomocy mediów .Pozdrawiam

 7. Raptor pisze:

  Tak Mizerny
  6 września godzina 17.28 – 17.33. Nie pada, niebo zachmurzone, przebija się słońce. Temperatura 11 stopni Celsjusza. Na ulicy 3-go Maja w Węgierskiej Górce znajdowało się 7 osób w tym dziecko około 5-6 lat jadące na rowerze, 2 psy prowadzone na smyczy i jeden wychudzony kot.
  Pozdrawiam
  PS. A co robić w Węgierskiej Górce gdy pada deszcz?

 8. kris pisze:

  dzień robozy i 11 stopni to troche zimno a gdzie był pan przez wakacje w niedziele sobot godzina 15 ?? ciężko było przejechać na rowerze

 9. Raptor pisze:

  Szanowny Panie Kris.
  Gdzie ja byłem w wakacje to moja sprawa. Więc Pańska uwaga nie do mnie, gdyż słowa cyt. „W okresie od wiosny do później jesieni odbywa się tam wzmożony ruch turystyczny” nie są moje. A dzień, który opisałem winien załapać się na ten „wzmożony ruch turystyczny”. Myślę, że najwyższy czas zejść na ziemię i skończyć z tym stopniowaniem przymiotników w stylu: najważniejszy, najlepszy, wzmożony itp.
  Pozdrawiam

 10. LUK pisze:

  Panie Raptor dlaczego panu nigdy nie podobają się inwestycje które są wykonywane na terenie WG, przecierz centrum musi ładnie wyglądać.Przyjdzie czas na ul.Graniczną a swoją drogą może kierowcy ze wsi Cięcina nauczyli by się kultury jazdy i po kłopocie.

 11. kunta 313 pisze:

  Do Luk
  Inwestycje powinny być także poza W.G,bo to nie jest pępek świata.A co do kierowców z Cięciny to zalecałbym trochę umiaru w uogólnieniach,bo gdyby iść tą drogą,to można by wszystkich mieszkańców Węgierskiej Górki przyrównać do pewnego pana z osiedla,który jak powszechnie wiadomo robi głównie ferment, za co zresztą obecnie odpowiada pobytem w niezbyt miłym miejscu.
  Tak więc ostrożnie z porównywaniem jednostek do całej reszty.
  Pozdrawiam

 12. Łukasz pisze:

  Zgadzam się że rozwój wszystkich sołectw powinien być bardziej zrównoważony , co pewnie łatwe nie jest jak /wiadomo każdy wyciąga rękę po swoje; radni,sołtysi są bardziej lub mniej skuteczni/. Myślę jednak że okolice centrum gminy mają prawo do częstszych modernizacji, jakby nie patrzeć jest to miejsce czy miejsca gdzie koncentracja mieszkańców/turystów jest największa.

  A jeżeli chodzi o dyskutowaną tu przebudowę ul. 3 maja…Osobiście uważam, że można było tę przebudowę bardziej przemyśleć. Odcinek ul. 3 maja chociażby od pensjonatu Boży Dar do bulwarów można już było wykonać w charakterze deptaku na całej szerokości – drogi o ruchu spowolnionym z parkingami wzdłuż ogrodzenia stadionu. Deptak-droga z kostki brukowej z możliwością wjazdu/wyjazdu dla budynków w okolicy stadionu. A tak to /wg informacji przetargowych/ mamy wszystko po staremu wyasfaltowane i tzw. „deptak” wzdłuż ogrodzenia stadionu – a co tam będzie na tym „deptaku” to oczywiste. Po co pisać deptak jak wiadomo że to parking przy stadionie będzie.

  Pozdrawiam i ogólnie cieszę się że w porównaniu do okoliczych gmin u nas coś się dzieje.

 13. Raptor pisze:

  Szanowny Panie LUK
  W lipcu br. miałem okazję z kilkoma znajomymi być na bulwarach. Stwierdzili oni: „fajne miejsce do spacerowania, ale mógłby ktoś skosić trawę i wyrwać trawę z klombów”. Ja byłem trochę dokładniejszym obserwatorem. Na skwerze czy jak Pan woli Rynku dwóch typów z widzenia znanych mi mieszkańców kulturalnej WG raczyło się piwem a Klonów kulistych jak na lekarstwo. Tylko wrodzona kultura moich znajomych powstrzymała ich od skomentowania śmietniska przy ścieżce pomiędzy kładką przez Sołę a „cesarką”. Niestety przy wiacie nie byli w już stanie powstrzymać się od komentarza na temat sztuki ludowej tj. butelek po winie wiszących na sznurku przyczepionej do dachu wiaty oraz artystycznie rozrzuconych śmieci w jej otoczeniu. Jeżeli nie wiadomo kto tam nabałaganił: czy tubylcy, czy też turyści, to wiadomo kto winien posprzątać.
  A co do kultury kierowców. Może mieszkańcy Węgierskiej Górki z ul. Grobli lub ich goście parkujący samochody na łuku drogi za skrzyżowaniem z ul. Polną i Stawą (jadąc w kierunku Cięciny) zastanowiliby się nad tym, że ich zachowanie może doprowadzić kiedyś do tragedii.
  PS.
  1. Czy podoba się Panu widok rozwieszanego prania i zaniedbanych działek pracowniczych i garaży w samym centrum (os. XX – lecia RP przy hali sportowej).
  2. Myślę, że mieszkańcy Cięciny nie wstydzą się tego że mieszkają na wsi. W przeciwieństwie do Pana, jak podejrzewam mieszkańca sołectwa Węgierska Górka.

 14. kris pisze:

  Łukasz ale remont starego kościoła rozbudowa remizy to jest nic 😉 a jak by nie było 2 najdroższe inwestycje w tym roku sa prowadzone tam nie mowie o hali w ciscu i drodze do żabnicy orlik w zabnicy 🙂
  Wiadomo jest duzo wiecej inwestycji ale troche mniejszych i w kazdym sołectwie sie coś znajdzie zwłaszcza teraz po powodziach czy ciezko zrozumieć ze UG robi wszystko co możliwe ? plany są ogromne a ze kase otrzymujemy na to a nie na co innego to nic nie poradzimy a ze wszystkiego sie trzeba cieszyć ja mieszkam w Ciscu cesarka i nic nie narzekam ze u nas się nie robi kanalizacje dopiero kopali….a w centrum gorki już ogrzewanie doprowadzaja do prywatnych domów daje rade na wszystko przyjdzie czas

 15. LUK pisze:

  Do Pan Raptor.Ja też spaceruję po deptaku wraz z rodziną i znajomymi ze śląska może nie tak często jak Pan,ale moja rodzina i znajomi są zachwyceni zmianami zachodzącymi w WG między innymi z deptaków.Ma Pan rację że czasami jest więcej śmieci,ale to oznaka liczebności osób które spacerują.Czy Pan wie że w parku Chorzowskim mają ten sam prblem ze śmieciami? Mam nadzieję że władze gminne jakoś sobie poradzą i z tym problemem.Na temat działek wiem tyle iż działkowcy mniej zainteresowani są uprawianiem z powodu inwestycji jakie mają być czynione na obszarach działek.

 16. piotrek pisze:

  Kiedy będzie remont okrąglaka ?? i okolicy ??
  czy jest możliwość pomocy gminy by przy szkole ZSZiO w Węg. Górce wybudowano salę sportową ??
  tj. to jest aktualnie przy drodze do żabnicy.

 17. admin pisze:

  Przetarg na remont tzw. „okrąglaka” zostanie ogłoszony w przyszłym tygodniu , prace rozpoczną się w bieżącym roku a zakończą w 2011. Pomoc gminy przy budowie sali gimnastycznej jest możliwa.

 18. piotr pisze:

  droga do Żabnicy bez chodnika(chodnik będzie za cztery lata) to kpiny(stary tam teraz nie ma gdzie iść ani środkiem,ani poboczem,ani chodnikiem,ani rowem tylko patrzyć kiedy będzie jakieś nieszczęśćie!!!!!)a to boisko to wcale nie orlik tylko jakieś tam

 19. piotrek pisze:

  Przetarg miał ruszyć na okrąglach ale coś cisza jest nic nie było więc kiedy ruszy ??
  jest możliwa hmm ciekaw kiedy zacznie się coś dziać bo aktualna sala daje dużo do życzenia 😉

 20. admin pisze:

  Dzisiaj ogłaszamy przetarg na sale gimnastyczną do Żabnicy i zaczynamy prace związane z przygotowaniem i ogłoszeniem przetargu na „okrąglak”.

 21. Daniel pisze:

  Z doświadczenia wiem, że wszędzie tam gdzie droga jest świeżo wyremontowana zaczynają szaleć niewyżyci kierowcy i motocykliści, tak więc bezpieczeństwo pieszych raczej się pogorszy niż polepszy. Chodnik był modernizowany stosunkowo niedawno, a już będzie zrywany, wydaje mi się, że nie stac naszej gminy na takie marnotrwastwo. Co się zmieni po modernizacji? Kolor asfaltu? Kształt płytek chodnikowych? Jest jedno niebezpieczne miejsce dla jadących samochodów – zapadnięta studzienka kanalizacyjna, wystarczyłoby ją poprawić, ale jakoś nikt się tym nieprzejmował przez ostatnie dwa lata bo co najmniej taki czas straszy ludzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *