Projekt parkingu przy kościele pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego w Węgierskiej Górce

Zobacz również...

32 komentarze

 1. Bolek pisze:

  Robi wrażenie ten projekt. Panie Wójcie i ks. Kanoniku – przydała by się tablica tymczasowa przy kościele z dużym zdjęciem w kolorze tego projektu. Oprócz tego można by ulotki wydrukować i za wycieraczki samochodów wstawić na wszystkich mszach św. Wszak 150 tyś zł trzeba zebrać bo parking potrzebny bardzo.

 2. admin pisze:

  Pewnie gdzieś w gablocie kościelnej jest ten projekt wyeksponowany , gdyż osobiście stosowną planszę ks. Prałatowi przekazałem . Pomysł z ulotkami do przemyślenia. Koszt I etapu budowy parkingu może kosztować 260-280 tyś . dokładnie będziemy wiedzieli po uwzględnieniu wszystkich kosztów a to zostanie określone w kosztorysach i negocjacjach cenowych z potencjalnymi wykonawcami. Oczywiście budowę będzie wspierać gmina.

 3. bolek pisze:

  Właśnie w dniu wczorajszym jakiś prawdopodobnie pełny TIR wjechał na nowy parking przy kościele i wyjeżdżając z niego na ul Graniczną zdewastował wszystkie krawężniki na które najechał. Przydało by się jakoś zabezpieczyć ten parking przed takimi debilami.

 4. as pisze:

  Do Bolka: Bardzo potrzebny tam jest park zieleni a parking na co ? W 99 procentach stoi on pusty i bezużyteczny.

 5. bolek pisze:

  as – to przyjdź jak są święta, Bierzmowanie, Pierwsza Komunia Św. i inne uroczystości i zobacz gdzie muszą stać samochody w promieniu 200 – 300m od kościoła na wszystkich uliczkach bo parking za mały. Ten nowy nie rozwiązał jeszcze do końca tego problemu ale już jest lepiej a po budowie drugiej części parkingu powinno być już całkiem dobrze. A na park zieleni jest jeszcze hektar pola (parafialnego) do samej Soły tylko trzeba by powycinać stare drzewa i chaszcze i nasadzić nowe. Teraz na nowym parkingu trzeba by znaki postawić np. zakaz wjazdu pow. 3,5t i jakieś barierki przy wyjazdach aby tiry nie dewastowały nowego parkingu.

 6. as pisze:

  Do Bolka : Rozumiem pana, lecz jak pan to zaznaczył są to pola parafialne – prywatne. Nie rozumiem dlaczego gmina dopłaca do prywatnej inwestycji, która jest w znikomym stopniu potrzebna naszej gminie. Rozumiem, jeżeli tam by miał w przyszłości powstać na przykład :basen, sklep, sala gimnastyczna, zespół opieki zdrowotnej itd. Na tę chwilę nie ma tam nic ma oprócz kościoła, który jest najczęściej odwiedzany w święta, które pan przytoczył. Piechotą też sporo ludności mogło by się przejść , choćby dla zdrowia. Pozdrawiam

 7. obywatel pisze:

  Panie wójcie, czy fala która tworzy się z kostki na chodniku od mostu na sole w stronę kościoła (ul.graniczna) była w projekcie tej inwestycji?

 8. admin pisze:

  Sprawdzimy tę fale – co jest przyczyną jej powstawania – jeżeli są to uszkodzenia związane z wykonawstwem to w ramach gwarancji zostaną naprawione .

 9. bolek pisze:

  A ja przy okazji przypominam Panu Wójtowi o starych drzewach na polu parafialnym zagrażających
  przewróceniem się na drogę i chodnik. Wczoraj we wtorek 15.03 jedno mocno pochylone zostało wycięte przez SP z Cięciny
  parę miesięcy wcześniej jedno wywróciło się samo na chodnik i drogę w niedziele rano jak ludzie szli do kościoła.
  Szczęście że nie doszło do tragedii a ks. proboszcz od lat z tym nic nie robi. W ubiegłym roku przy okazji nowego chodnika pierwszy rząd starych drzew został wycięty, ale kolejne w głąb pola parafialnego są też stare i na tyle wysokie że zagrażają przechodniom i samochodom.

 10. admin pisze:

  Za drzewa a ściślej rzecz ujmując odpowiada właściciel działki . Wiadomo , że ks. proboszcz ma dużo spraw na głowie i pewnie nie wszystkie problemy nurtujące mieszkańców, parafian do niego docierają a ponadto nie wypada aby ksiądz drzew ścinał . Dlatego namawiam Pana o wyjście z inicjatywą wykonania tej pracy. Gwarantuję , że ks. proboszcz będzie bardzo rad na taką propozycję .

 11. bolek pisze:

  Wystarczy ogłosić że stare drzewa są do wzięcia tylko trzeba je sobie ściąć i posprzątać to chętnych nie braknie. W ubiegłym roku mało się nie bili o drzewo kto ma pierwszy wziąść. Jedyny aktualny problem to pozwolenia na legalną ścinkę o oznaczenie drzew do ścinki – a to już Pan Wójt musiał by nadać bieg sprawie. Pozdrawiam.

 12. Irena pisze:

  odnosnie fali na ul. Granicznej , chce przypomniec Panu Wójtowi , ze w 2015 roku obiecał wymienic te kostki brukowe ,które są uszczerbione , ale widze ze skonczyło sie to tylko na obietnicach , może wraz nadejściem wiosny coś się przebudzi we władzach gminy

 13. admin pisze:

  Sprawdzaliśmy te robiące się fale ale nic poważnego nie zauważyliśmy , kostki zostały wymienione ale pewnie jeżeli ktoś się dokładnie rozejrzy to jeszcze coś znajdzie . Proszę o kontakt to razem sprawdzimy te ewentualne niedociągnięcia.

 14. Irena pisze:

  kpina , kpina jakie kostki zostaly wymienione? jeszcze na niektorch pozostala farba po znaczeniu, jesli nie widzicie tych uszczerbionych kostek i fali , to oczywiscie mozemy razem , zapraszam w niedziele po wielkanocy po mszy o 10 , pasuje?

 15. admin pisze:

  Spotkanie z Panią w dniu 03.04.2016 r. po mszy o godz. 11.00 jest możliwe. Natomiast celem dookreślenia miejsca spotkania proszę o telefon do Urzędu Gminy – tel.33/ 860-97-42, gdyż trudno będzie się skontaktować z osobą której nie znamy, względnie prosimy o określenie znaków szczególnych w wyglądzie.

 16. marian pisze:

  Jak pracownicy gminy wraz z wójtem nie widzą poszczerbionych kostek , to ja chetnie tez sie z nimi w w/w niedziel spotkam
  Marian

 17. admin pisze:

  Panie marianie w tej sprawie proszę się umówić dzwoniąc do Urzędu Gminy na telefon 33/860-97-42 . Poważne spotkanie z Panem jest możliwe ale ze względów merytorycznych – niekoniecznie w niedziele. Pozdrawiam.

 18. bolek pisze:

  Widzę że więcej osób się chce zaangażować w niedoróbki nowego chodnika na ul. Granicznej. W takim razie chętnie się dołączę do wspólnego oznaczenia poszczerbionych kostek, niedoróbek tzw. fal (pewno chodzi o fuszerkę nowego chodnika przy skrzyżowaniu z Kościuszki – ostatni odcinek dorabiany po zakończeniu nowego parkingu) a przy okazji możemy wspólnie oznaczyć stare drzewa do wycięcia zagrażające przechodniom i pojazdom. Nawet można dać ogłoszenie o spotkaniu to prawie cała ul. Graniczna i Zielona przyjdzie. Myślę że Pan Wójt będzie zadowolony że tyle mieszkańców się angażuje w dobro gminne i doceni starania i zainteresowanie problemami. A my mieszkańcy docenimy działania Pana Wójta w następnych wyborach. Pozdrawiam.

 19. admin pisze:

  Dziękuję za życzenia i również dla Pana życzę radosnych Świąt Wielkanocnych . Myślę , że po świętach zorganizujemy taką wizję w terenie z przedstawicielami firm wykonawczych i nadzoru i zaprosimy również księdza proboszcza o czym Pana poinformujemy . Do Pana zaś będzie prośba aby Pan do tego liczenia , znaczenia i wycinki drzew zaprosił całą ul. Graniczną i Zieloną . bo jak wiadomo osobiście bardzo chętnie i często spotykam się z mieszkańcami rozwiązując wielorakie problemy. I jeszcze jedna prośba ,abyśmy wspólnie mieli poczucie dobrze spełnionego obowiązku w stosunku do mieszkańców proszę o kontakt telefoniczny 602 75 29 23 celem rzetelnego przygotowania tego spotkania. A tak na marginesie ostatnio wjazd od strony ul. Granicznej na ten parking został kompletnie zdemolowany przez pewnie TIR-a może ktoś zauważył to zdarzenie , bardzo by nam to pomogło w dochodzeniu roszczeń. Pozdrawiam.

 20. marian pisze:

  Panie wójcie , nie wiem co pan nazywa „względami merytorycznymi ” bo czy to nie pan wczesniej zadeklarowal spotkanie w niedziele z pania Irena ? ja tylko chcialem sie dopisać i pomóc pracownikom gminy na których glosowlismy aby nie sciemniali ze cos zostalo powymieniane z kostek na chodniku wzdluż ul. granicznej , gdzie co niedziele pokonuje ta trasę idac do kościola .

 21. bolek pisze:

  Nie ma problemu – zaprosimy na spotkanie mieszkańców Granicznej i Zielonej i przyległych ulic. Chodnik na ul. Granicznej jest naprawdę ważnym szlakiem dla przechodniów – (dojście do kościoła, ośrodka zdrowia na busa czy PKP dla miejscowych jak i dla turystów). To warto zakończyć ten temat tak jak się należy aby służył pewno na najbliższe dziesięciolecia i co ważne dla bezpiecznego chodzenia bez zagrożenia walącymi się drzewami i menelami wysiadującymi w tzw. wierbinie w chaszczach na polu parafialnym gdzie wieczorami strach chodzić ale to już na spotkaniu od mieszkańców się Pan Wójt dowie żeby nie było że to tylko ja wymyślam problemy. Pozdrawiam.

 22. marian pisze:

  Jesli tak sie stanie jak pisze bolek , to super , udowodnimy ,że to nam zależy na wizerunku gminy , a nie jak to jest odbierane , ze sie czepiamy i wszystko nam nie pasuje /cytuje wczesniejsze z zeszlego roku posty/ Myśle ,ze radni z tych okregów , Pan Jarco , ktory jest cenionym fachowcem bhp , jak rownez dal przyklad ,ze mu zalezy na mieszkancach , głosujac na posiedzeniach rady gminy ,za rosadkiem , jak rowniez pan Słowy , ktory moze pakazac sie z dobrej strony

 23. Sebastian pisze:

  Przy ścieżce pieszo rowerowej brakuje jednej ławki we wnęce ul.Kościuszki od samego początku jej zrobienia.Druga kwestia dotyczy brakującej kostki za Somarexem. Czy gmina będzie podejmować jakieś negocjacje w sprawie jej dokończenia? Pozdrawiam.

 24. admin pisze:

  Scieżka za Somarexsem przebiega przez tereny prywatne gdzie nie ma zgody na położenie kostki , rozmowy były prowadzone ale do porozumienia nie doszło . To wnęka została omyłkowo wykonana przez firmę . Pozdrawiam .

 25. admin pisze:

  do „mariana” oraz „bolka”: pomimo braku kontaktu telefonicznego, o który prosiłem informuję, że spotkanie w sprawie nurtujących Panów problemów odbędzie się 31 marca 2016 r. o godz. 12.30 na ul. Granicznej przy wjeździe na parking. Zgodnie z ustaleniami proszę o poinformowanie mieszkańców ul. Granicznej i Zielonej. Liczę na niezawodną obecność. Pozdrawiam!

 26. bolek pisze:

  Ja będę na pewno. Postaram się zawiadomić jak największą liczbę mieszkańców. Pozdrawiam

 27. marian pisze:

  przykro mi , ale w tym czasie jestem w pracy czy nie mozna tego przesunac na sobote , prosze
  Marian

 28. admin pisze:

  Inspektorzy nadzoru, firmy wykonawcze jakoś w sobotę pracować nie chcą, dlatego nie ma możliwości przesunięcia tego terminu. Może Pan pośle jakiegoś zastępcę.

 29. lu pisze:

  niestety dopiero teraz dotarla do mnie wiadomosc o spotkaniu (niestety ale strasznie na szybko to spotkanie robione bylo).
  I jak P.Wójcie? jak to jest z jakoscia i starannoscia wykonania tego chodnika?

 30. admin pisze:

  Problemu nie ma – uszkodzone kostki w ramach gwarancji zostaną wymienione . Spotkanie dobre rzeczowe – dziękuję . Pozdrawiam.

 31. #dobrazmiana pisze:

  Witam,
  Wójcie! Potwierdzać wykonanie zadania-kostki uszkodzone sa juz poznaczone:)
  Pozdrawiam

 32. marian pisze:

  brawo Ty , Brawo Ja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *