PETYCJA DO RZĄDU POLSKIEGO W SPRAWIE DROGI EKSPRESOWEJ S1

Zobacz również...

6 komentarzy

  1. Wujaszek pisze:

    I zobaczymy „dobrą zmianę” w praktyce.

  2. Paweł pisze:

    W 2009 widziałem już wizualizacje tuneli. Szkoda że przez tyle lat mierzono trwonoiny czas na drogich zegarkach. Trzymam kciuki za odległa ale ukochaną gminę.
    PS: może póki co fotoradary lub tablice wyświetlające pulsacyjnie przekroczenie prędkości. Drodzy mieszkańcy drewniana Budka pomalowana na żółto postawiona na własnej posesji(przypominająca radar) jest zgodna z prawem i może uratować życie. Przynajmniej spowolni niektórych.

  3. Adam pisze:

    Szanowny Panie Wójcie,

    jeśli mogę zadać kilka pytań.

    Inicjatywa gminy, czyli odwołania do władz centralnych oraz protesty uliczne to dobre rozwiązania, ale według mnie niewystarczające. Gdyby nawet w dniu jutrzejszym rozpoczęto budowę obejścia, to i tak mieszkańcy zostają z problemem na dobre kilka lat. Zwróćmy uwagę na to, że w chwili obecnej domagamy się finansowania i rozpoczęcia prac – tu protest jest w pełni uzasadniony. Natomiast wraz z ich rozpoczęciem – w mojej opinii- niejako stracimy status poszkodowanych, bo przecież obejście powstaje, skąd więc nasze pretensje i strajki..Praktyka pokazuje, że takie podejście obowiązuje.

    Protesty na pasach rzecz stara, nieskuteczna – trzeba odpowiednio wcześniej ustalać niewielki ułamek dnia, by legalnie zaprotestować. Ale dobre i to.

    Opłata za przejazd mostem – bingo! Jestem za.

    Ale wracając do doczesnych rozwiązań na teraz, czyli na kilka lat, wydaje mi się, że protesty uliczne się wypalą. Zamiast wykorzystywać mieszkańców gminy, można by pomyśleć o rozwiązaniach technicznych, drogowych.

    Rzecz polega wyłącznie na utrudnieniu życia samochodom ciężarowym, właścicielom firm transportowych, bo przecież nie urzędującym ministrom. Oni w żadnym razie nie ucierpią – właściciele firm transportowych od Łotwy po Portugalię już tak.

    Technicznie i urzędowo nie mam pojęcia jak się do sprawy zabrać, ale czy są możliwe albo były dyskutowane takie kwestie jak:
    – zainstalowanie progów spowalniających (wymagana zgoda starostwa)
    – wprowadzenie ograniczenia wjazdu TIRów w określonych godzinach (jak w większych miastach)
    – wyłączenia z ruchu TIRów na obiekcie mostowym w Węgierskiej Górce (nośność, dodatkowo za obiekt nie odpowiada żadna centrala)
    – odcinkowy pomiar prędkości
    – fotoradary (z ramienia Głównych Dróg Krajowych)
    – pomiar prędkości wraz z wyświetlaczem o aktualnej prędkości (nie jest to fotoradar a w Czechach przejazd przez najmniejszą wioskę odbywa się z prędkością 40-50 km/h)

    Jestem mieszkańcem Węgierskiej Górki przy ulicy Zielonej na odcinku most – ul. Kościuszki.

    Czy w grę wchodzi sygnalizacja świetlna bądź rondo na skrzyżowaniu Zielona/Kościuszki?
    Pewien prywatny inwestor zapowiadał stworzenie nawet dwóch rond na w/w odcinku. Czy gmina jest poinformowana lub posiada informację na ten temat, który nieco odbiega od tematu wpisu?

    Pozdrawiam i gratuluję inicjatywy

  4. admin pisze:

    Dziękuję za ten komentarz. Rozwiązania które Pan proponuje są rzeczowe i konkretne i społecznie uzasadnione . Ale zapewniam Pana , że na przestrzeni minionych lat prawie wszystkie te problemy łącznie z rondem były wielokrotnie zgłaszane, monitowane do władz drogowych różnych szczebli. Ale dzisiaj jesteśmy można powiedzieć w przededniu uruchomienia przez centrum naszych miejscowości ciężkiego ruchu samochodowego. Więc i nasze działania muszą być bardziej zdecydowane musimy pokazać opinii publicznej Polski i Europy, że nie zgadzamy się z taką perspektywą , że bezpieczeństwo i zdrowie naszych mieszkańców jest dobrem najwyższym. Musimy pokazać naszą determinację .Dlatego rozmowy, pisma , protesty,podpisy , petycje, blokady . Ale mamy głębokie przekonanie , że gremia decyzyjne podejmą właściwą decyzję i przeznaczą stosowne środki finansowe na dokończenie drogi ekspresowej S1 tzw. Obejście Węgierskiej Górki. Mam również głębokie przekonanie , że gdyby taka decyzja zapadła to mieszkańcy / oczywiście pod pewnymi warunkami w szczególności z zakresu bezpieczeństwa/ przecierpieli by ten wzmożony ruch przez okres trwania budowy. Pozdrawiam.

  5. bolek pisze:

    Gmina Milówka też powinna się bardziej zaangażować w temat. Także blokadę drogi w Milówce powinien Wójt Milówki awizować i te podpisy zebrać i wysłać. To by mogło przeważyć w sprawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *