Nowiny z Gminy – wydanie świąteczne

Zobacz również...

10 komentarzy

 1. zbuk pisze:

  Panie Wójcie. W sposób znaczący mija Pan się z prawdą twiedząc w Nowinach ,że to proboszcz Bogacz był inicjatorem odnowy kościoła św.Katarzyny. Większość cięcinian wie ,że to wierni związanie ze Stowarzyszeniem Rozwoju Lokalnego Cięcina.eu byli inicjatorami odnowy kościoła „Akcja Renowacja”.Dopiero gdy akcja ta odniosła finansowy sukces włączył się w nią ks.Bogacz a potem władze Gminy. Nie zakłamujmy historii bo to nie było tak dawno temu.

 2. error pisze:

  Którędy ma przebiegać deptak jeśli dojdzie do realizacji.

 3. admin pisze:

  Proszę konkretnie podać o który deptak chodzi.

 4. error pisze:

  Chodzi mi o Bulwary etap 2

 5. admin pisze:

  Bulwary II /ścieżki pieszo jezdne/ będą przebiegać od bulwarów w Węgierskiej Górce brzegiem rzeki Soły do parkingu przed Kościołem Przemienienia Pańskiego , ul . Zarębek terenem Szkoły Podstawowej do deptaków zespołu zabudowań historycznych Kościoła Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej. Taki projekt już posiadamy i wnioskujemy o jego wsparcie finansowe . W ramach tej samej koncepcji w następnej kolejności będą projektowane i wykonywane ścieżki pieszo jezdne łączące bulwary w Węgierskiej Górce z centrum miejscowości Żabnica i Cisiec.

 6. error pisze:

  Dziękuję! a może jakaś mapka 🙂

 7. Piotr pisze:

  Kolejny bulwar do realizacji a kiedy będzie dokończony chodnik wzdłuż ul św Katarzyny aby dzieci z Cięciny Górnej mogły bezpiecznie iść do szkoły?

 8. admin pisze:

  Są prowadzone rozmowy/ już kilka lat/, ale to pytanie należy kierować do radnych powiatowych , których w Cięcinie jest dwóch. Gmina w sposób oficjalny zadeklarowała wsparcie tej wielce potrzebnej inwestycji w wysokości 25% kosztów. Smaczku dodaje fakt ,że budowę tego chodnika zawsze chciała wesprzeć firma Żywiec Zdrój , deklaracja firmy prze etapizacji budowy to w różnych okresach kwota do 50% wartości zadania . Na przestrzeni minionych lat , łączne dofinansowanie deklarowane przez Gminę i Firmę budowy chodników w Cięcinie nie było niższe niż 50%. Dlatego wnioskuję aby bardziej skutecznie motywować swoich przedstawicieli w Radzie Powiatu.

 9. ja pisze:

  Korzystając z okazji chciałbym poinformować Pana Wójta iż wznowienie produkcji w firmie produkującej brykiety spowodowało nasilający problem zapylenia całej okolicy,problem ten dotyczy również zanieczyszczającego okolicę komina firmy ciepłowniczej.Czy Węgierska Górka to miejscowość ekologiczna?

 10. zbuk pisze:

  Jak Pan się decyduje na publikację mojego komentarza to proszę go nie edytować.Chodziło mi o pożal się Boże radnego Skrzypa.Komentarz który pan opublikował nie ma sensu więc proszę go usunąć.

 11. mieszkaniec pisze:

  odnosnie firmy produkującej brykiety , jest to chyba jedyna firma na terenie gminy , ktora jeszcze nigdy pozytywnie nie odpowiedziala na jakiekolwiek prosby o wsparcie , nie wazne czy proszą dzieci , czy organizowane są imprezy na terenie gminy / nawet przez gminę / zawsze odpowiedz negatywna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *