Gmina Węgierska Górka zaprasza na konsultacje społeczne projektów

Zobacz również...

9 komentarzy

 1. anna pisze:

  Analiza wykonalności w zakresie zintegrowanego przedsięwzięcia ograniczenia niskiej emisji:
  Gmina Węgierska Górka aby choć trochę zminimalizować problem z ciągłymi przekroczeniami dopuszczalnych wskaźników zanieczyszczenia powietrza zima powinna przede wszystkim postawić na rozwój ogrzewania zbiorczego. Powinniśmy odchodzić od ogrzewania budynków jednorodzinnych indywidualnie a dążyć do rozwoju ogrzewania miejskiego. Na terenie gminy W-G istnieje taka kotłownia w miejscu byłej Huty. trzeba dążyć do jej dofinansowania i rozwoju aby każdy mieszkaniec miał mozliwośc się od niej podłączyć. Inaczej jest gdy w gminie kopci jeden komin niż tysiące. W kotłowni można tez nadzorować czym jest palone można również zakładać filtry itd.

 2. zbuk pisze:

  Myli się Pani.Każdy monopol jest zły.Wyobraźmy sobie że wszystkie domostwa ogrzewa jedna firma.Kiedy zdecyduje się na podwyżkę nikt nie będzie miał nic do gadania.Uzależnienie od jednego dostawcy ciepła jest wbrew interesom mieszkańców.Państwo zarżnęło ogrzewanie olejowe.Gaz nie wchodzi w rachubę pozostaje dofinansowanie wszystkim mieszkańcom zakup pieców ekologicznych np pellet.

 3. anna pisze:

  Żyjemy w Państwie demokratycznym którego jednym z głównych atutów jest możliwość wyboru. Nie piszę więc aby ten rodzaj ogrzewania był komukolwiek narzucany z góry. Pan pisze o dofinansowaniu wszystkim mieszkańcom zakup pieców ekologicznych, a ja gdyby była taka możliwość wolałabym skorzystać z przyłączenia do ogrzewania zbiorowego aby pominąć całej ”otoczki” przygotowywania, przechowywania paliwa na zimę (wszystko jedno czy ekologicznego czy nie). Chodzi mi o możliwości wyboru którego mieszkając na terenie naszej Gminy nie mam. (energia elektryczna cena poza zasięgiem, gaz-brak, ogrzewanie zbiorcze- brak, pozostaje olej, drewno, węgiel…)

 4. Arturro pisze:

  Do Pani Ani:
  Jeżeli chodzi o energię elektryczną to najsensownejszym rozwiązaniem jest Pompa Ciepła,która rewelacyjnie sprawdza sie na naszym terenie.
  Jestem szczęsliwym posiadaczem od 3 lat i polecam z całego serca.

 5. Ja pisze:

  Do Pani anny. Nie zgadzam się z pani stwierdzeniem „Inaczej jest gdy w gminie kopci jeden komin niż tysiące.Czy Pani wyobraża sobie co dzieje się na obszarze sąsiadującym z kotłownią? Chyba nie. Więc powinna się Pani i zwolennicy dużej kotłowni dowiedzieć o niesamowitym zapyleniu i zadymieniu dużego obszaru wokół tej kotłowni.

 6. Arturro pisze:

  Do Ja:
  obecna technika ciepłownicza jest tak rozwinięta ,że można zastosować takie filtry na kominie które wyłąpią tzw. cząstki stałe identycznie jak w samochodzie.Przysłowiowy komin elektrowni juz nie bedzie dymił na czarno.

 7. Rafal pisze:

  Witam panie wojcie,mam pytanie odnosnie zmodernizowanego mostku w Ciecinie na Lorancu(ul. Bystry Potok):Czy sa plany poprawy wystajacego kraweznika?Czy kierowcy uszkadzajacy tam notorycznie swoje opony i felgi moga liczyc na zwrot kosztow naprawy od gminy?

 8. zainteresowany pisze:

  Gdzie firma co miala wykonywać deptak ? 30 marca mial byc gotowy.

 9. admin pisze:

  Umowa z firmą podpisana, plac budowy przekazany . 30 marca przystąpimy do odbioru deptaka . Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *