DBAJ O PORZĄDEK – NIE PAL ŚMIECI!!!

Zobacz również...

6 komentarzy

 1. Ja pisze:

  Przepraszam a pyły osiadające na glebie i w nią przenikające ,które wydobywają się z Metalpolu, Brixpolu oraz z prywatnej ciepłown to nie są szkodliwe? O tym się nie mówi ,a nie wiem dla czego?

 2. Arturro pisze:

  Kolejna informacja ze strony Gminy o zakazie palenia śmieci w piecach C.O…i co z tego wynika?
  Dalej są śmieci palone,wystarczy np.przejechać się po gminie po zmroku.
  Do dnia dzisiejszego UG w W.Górce nie podał danych ile kar zostało nałożonych np.w 2013 roku albo 2014 roku na osoby przyłapane na tym procederze.
  Wyborcy oczekują od Pana takich informacji!
  Serdecznie Pozdrawiam

 3. admin pisze:

  Ewentualne informacje na temat ilości kar za palenie śmieci w piecu można próbować uzyskać od policji. Z moich informacji wynika , że takie interwencje policja podejmowała i przyniosły one spodziewany skutek .

 4. natalka pisze:

  To skoro tak wójt nawołuje do niepalenia śmieci to dlaczego Beskid Ekosystem nie zabiera wszystkich śmieci jakie zostają wystawione. Wczoraj zostawiono mi pod domem (no prawie u sąsiada bo Beskid nie dojedzie bo nie ma przecież takiego sprzętu – i tu kłania się pytanie jakim prawem wygrał przetarg – umowa jest podpisana spod domu) worek z starannie zapakowanymi plastykowymi kawałkami płyty – nie były zbyt duże więc nie wiem w czym problem a po drodze do pracy widziałam u innych też zostawione worki( nie pierwszy worek z niezabranymi odpadami). Oczywiście zadzwoniliśmy do Beskidu a tam usłyszeliśmy że oni nie mają obowiązku tego brać i dodatkowo usłyszałam że oni nie mają obowiązku zabrać żadnych folii, reklamówek itp.Z tego co usłyszałam to tylko jakieś opakowania. No oczywiście można sobie samemu dowieźć ale przecież nie każdy ma środek transportu a chyba za coś płacimy, kto zresztą będzie ganiał do Beskidu z jedna folią, kilkoma reklamówkami itp. Nie od dziś wiadomo że ludzie są leniwi i wygodni i jak im czegoś spod domu nie zabiorą to wola to wrzucić do pieca lub gdzieś wyrzucić. Jak gmina ma być czysta to powinna zobowiązać Beskid do zabierania wszystkiego-jak się im nie podoba to chyba są inne firmy. Jakoś w innych gminach nie ma takiego problemu a jak przeczytałam na stronie Beskidu czego nie wolno oddawać to mi oczy z orbit wyszły i mam pytanie co niby z tym ludzie maja robić i jak mają mieć czysto i schludnie w ogrodach

 5. Marek pisze:

  Palenie śmieci to oczywisty problem, ale równie problematyczne jest palenie liści na ogrodach, a co za tym idzie zadymianie sąsiadów itp.Wystarczało przejechać się rowerem po okolicach.Zamiast wywozu popiołu w wakacje należy jesienią odbierać częściej te organiczne!Tylko admin niech nie odsyła do BE . Nasze sugestie trzeba uwzględnić w następnym harmonogramie.No chyba ,że BE jest monopolistą i jesteśmy spisani na ich fanaberie.

 6. marcin pisze:

  Co do śmieci to racja…. rozumiem jak by ktoś ciężarówkę wystawił śmieci… ale człowiek daje segregowane czy mieszane i nie chcą brać… za co placi każdy członek taką sumę ? jeśli mam smieci różne i wrzuce je do nie segregowanych to w czym problem ? dostaje telewizor który jest w pudełku tekturowym to jest nic… ale jest też styropian który mam co zrobić ??? zjesc bo przecież materiałów budowlanych nie zabierają… a ja nie będę placil za śmieci i za paliwo by dojezdzać do Cięciny. przed tą smieszną ustawą segregowane brali za darmo i jakoś się oplacało a teraz… ?? Mamy taka super ustawę a śmieci przy drodze nic nie ubywa… idac bulwarami latem czy nawet teraz tona skoszonej trawy znajduje się przy korycie żabniczki (początek deptaku od mostu na Cisiec) oraz sterta śmieci przy koszu który też się tam znajduje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *