Budowa drogi S-69?

Zobacz również...

11 komentarzy

 1. komentator pisze:

  Szkoda ze to wszystko tak długo trwa….
  A ma pan wójt może jakieś informacje na temat rozpoczęcia budowy drogi obejście Łodygowic?? Bo szukam i nic nie mogę znaleźć PoZdrawiam.

 2. admin pisze:

  Postaram się zdobyć informacje z pierwszej ręki na temat budowy drogi Żywiec – Bielsko w tym obejście Łodygowic . Rozumiem ,że jest to bardzo ważny odcinek drogi, również dla mieszkańców Gminy Węgierska Górka.Z nieoficjalnych informacji droga ta ma być budowana wcześniej niż obejście Węgierskiej Górki.Jak będę coś wiedział napiszę.

 3. komentator pisze:

  dziękuję. Jest pan wójt bardzo otwarty dla ludzi takiego wójta się chwali, otwarcie portalu był strzałem w 10. Pozdrawiam

 4. Paweł pisze:

  Panie Wójcie mam pytania odnośnie tych planów.
  1. Czy Odcinek Przybędza – Milówka(zawarty w ww. planach) będzie gotowy w okolicach 2030 czy też Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad chce zrealizować projekt do końca 2020?
  2. Czy ciężki sprzęt który będzie potrzebny do budowy będzie kursował drogami dojazdowymi(bocznymi) czy też będzie kursować progresywnie; używając już nowo powstałymi odcinkami drogi s69?

 5. admin pisze:

  Mam nadzieje , że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozpocznie prace budowlane związane z S69 w roku 2011-2012, mowa oczywiście o obejściu Węgierskiej Górki.Gmina nie dajemy wiary zapewnieniom GDDKiA, że budowa będzie prowadzona bez wykorzystywania dróg lokalnych , dlatego też bez projektu prowadzenia prac , uwzględniającego skalę zniszczeń dróg lokalnych, ich odbudowie po wybudowaniu S69 nie może być mowy o pozytywnej opinii w tym względzie gminy.

 6. Paweł pisze:

  Mam pytanie kiedy realistycznie nastąpi wykup nieruchomości położonych na planowanym odcinku S-69: koniec 2010, wiosna 2011, jesien 2011 a może 2012? Do kiedy będziemy mogli mieszkać w naszych domach? Akurat mam pecha mieszkać na trasie przebiegu drogi i ze smutkiem stwierdzam, że nikt, absolutnie nikt nie informuje mnie o tym jakie są plany i terminy realizacji poszczególnych etapów inwestycji. Doceniam fakt, że choć przybliżone informacje można znaleźć na tej stronie, ale czy przypadkiem nie powino być tak, że bezpośrednio zainteresowani są informowani z urzędu przez Gmine lub GDDKiA o planach, terminach, o tym czego i kiedy mogą się spodziewać? Pozostawienie domu i przeprowadzka z całą rodziną i dobytkiem jest dość skomplikowaną operacją i wymaga zaawansowanego w czasie planowania.

  Z góry dziękuję za odpowiedź.

 7. admin pisze:

  Bardzo mi przykro ale w zakresie harmonogramu budowy S69 dzielę się z Państwem na bieżąco wiedzą ,którą pozyskuję z różnych źródeł w tym i z GDDKiA i pewnie tak będzie dalej , aż do zakończenia projektowania i uzyskania pozwolenia na budowę.Przewiduję , że wykupy gruntu i nieruchomości będą prowadzone w drugiej połowie 2011 roku . Ponowie próbę uzyskania oficjalnych informacji w tym względzie powołując się na argumenty, które Państwo podnosicie.Jak będę dysponował konkretną informacją to już tradycyjnie przekażę ją na tej stronie internetowej.

 8. xxx pisze:

  Psycho.
  A asfalt do końca cesarki to gdzie???

 9. ciocia_czesia pisze:

  Po wsi w kapciach chodzą, głosować nie będą.

 10. lukas pisze:

  jestem ciekawy kiedy przejade droge bielsko – zwardoń w 30min .to bedzie piekny dzien.

 11. Artur pisze:

  Do „lukas ” – marzenia :D. Na pewno obietnice ruszą gdzieś za niecałe 4 lata itd….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *