X Rajd św. Jerzego Szlakiem Miejsc Pamięci Narodowej

Zobacz również...

2 komentarze

 1. Marcin Wolny pisze:

  X Rajd św. Jerzego Szlakiem Miejsc Pamięci Narodowej
  Chciałbym wyraźnie zaznaczyć, że mój komentarz co do organizacji tej imprezy środowiskowej nie wynika z frustracji, że my – patrol „Skałka” – zajęliśmy w niej IV miejsce. W roku ubiegłym zajęliśmy miejsce V ale moje sprawozdanie zakończyłem słowami: „choć nie odnieśliśmy zwycięstwa, to i tak rajd ten przyniósł nam dużo frajdy i jeszcze bardziej zmotywował nas do udziału w nowej edycji tej imprezy kulturalnej w roku szkolnym 2013/2014”. Zainteresowanych odsyłam do strony internetowej SP Żabnica – aktualności – rok szkolny 2012/2013.
  W czasie X edycji Rajdu zmieniono zasady w czasie jego trwania. Uczestnicy mieli do realizacji 10, a nie 15 punktów sprawnościowych. Skutkiem tego patrole miały do przebycia różne trasy ale ten sam czas na realizację zadań. Regulamin zakładał, że Rajd kończy się
  o godzinie 13.00. O godz. 12.35 przy pomniku mjr. K. Czarkowskiego nie było żadnej osoby, która mogłaby sprawdzić naszą wiedzę historyczną z zakresu bohaterskiej obrony Węgierskiej Górki. Motto Rajdu – Szlakiem Miejsc Pamięci Narodowej. Nie było także obsady na stanowisku 1.
  Moje zażalenie złożone Organizatorom natychmiast po przybyciu na miejsce zbiórki w hali widowiskowo – sportowej w Węgierskiej Górce zostało całkowicie zlekceważone. Nie podjęli oni żadnych działań mających wyjaśnić zaistniałą wcześniej sytuację.
  Na koniec – uważam, że tak ważne imprezy środowiskowe mające charakter patriotyczny, które w dodatku mają zasięg co najmniej powiatowy, powinny być prowadzone w sposób rzetelny. Organizatorzy zaś powinni dołożyć wszelkich starań, by żaden uczestnik nie poczuł się zniesmaczony jej przebiegiem.
  Chcę tutaj nadmienić, że wypowiedź ta jest moją prywatną opinią, aczkolwiek duży wpływ na nią miały uwagi moich uczniów, którzy uczestniczyli w X Rajdzie św. Jerzego.

  mgr Marcin Wolny – opiekun patrolu „Skałka”

 2. Anna Kupczak pisze:

  Jako uczestnik rajdu św. Jerzego w tym i poprzednim roku, również twierdzę, że tegoroczna edycja była źle zorganizowana. Czujemy się zlekceważeni, a przecież nie taki był zamysł tej imprezy. W trakcie jej przebiegu zdarzyło się wiele niedociągnięć organizacyjnych, które miały znaczący wpływ na wynik końcowy, a którymi nikt z organizatorów nie zainteresował się mimo zgłoszeń. Ponadto przy niektórych punktach nie było nikogo, kto mógłby zająć się ich realizacją. Myślę, że tegoroczny rajd nie będzie dla nas dobrą lekcją historii, a uczniowie nie wyniosą z niego dobrych wspomnień.
  Uczestniczka X Edycji Rajdu św. Jerzego Anna Kupczak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *