Wójt wybrany

Zobacz również...

13 komentarzy

 1. Krzysztof Jamrozowicz pisze:

  Szczere gratulacje dla Pana Wójta, z okazji wygrania wyborów.
  Styl i wielkość uzyskanego poparcia, jest wystawieniem Ci świadectwa za dotychczasową pracę, przez społeczeństwo. 75% to jest „świadectwo z paskiem”.
  Chciałbym tą droga podziękować wszystkim współmieszkańcom, którzy poszli głosować i wzięli udział w tym „Święcie Samorządności”.
  Gorąco dziękuję, za te głosy, które były wyrazem poparcia i zaufania do mojej osoby. Zamierzam pracować na to, aby nie zawieść Waszych oczekiwań.
  Słowa podziękowania z mojej strony, kieruję również do wszystkich kandydatów za to, że mieli odwagę wypowiadać się na temat naszych wspólnych spraw. Podpisując się imieniem i nazwiskiem, pod swoimi programami i postulatami byli gotowi ponieść odpowiedzialność, za naszą przyszłość. Mam nadzieję, że jako radny będę mógł korzystać z Waszych pomysłów. Dziękuję za czystą rywalizację i zapraszam do współpracy.
  Krzysiek

 2. Fred pisze:

  Panie Wójcie gratuluje. Oczywiście oddałem na pana głos i mam nadzieje, ze zostanie dotrzymana obietnica o rozbudowie stadionu w WG. Jest kibicem i bardzo na to liczę. Pozdrawiam

 3. cisiec_man pisze:

  Mam pytanie mianowicie OSP żabnica kupuje nowy samochód tz już zakupiła teraz oczekują a ja chciał bym zapytać czy sukcesywnie co roku teraz będą wymieniane samochody gaśnicze w naszej gminie ?? na fabrycznie nowe tak jak jest to w Żabnicy ?? Teraz pozostało wymienić samochód w OSP WG i czy też na nowy ??
  i czy jest szansa ze w następnych latach będą wymieniane samochody na nowe w ciscu i ciecinie ?

 4. admin pisze:

  Zgadza się OSP Żabnica w grudniu odbiera nowy samochód bojowy .W OSP Cisiec i Cięcina dokonano wymiany samochodów w poprzednich latach , są to samochody starsze ale w bardzo dobrym stanie technicznym i nie ma powodu ich zmiany w najbliższych latach . Natomiast koniecznie należy wymienić samochód w OSP Węgierska Górka ale nikt nie powiedział, że ma to być technicznie nowy samochód.

 5. Janusz pisze:

  Witam

  Wiem iż P. K. Jamrozowicz oraz P. Z. Barcik, nie startowali z KWW Nasza Gmina, ale mam gorąca prośbę o wskazanie adresu strony internetowej gdzie mogę zapoznać się z programem wymienionych radnych. Jestem studentem politologii i pisze pracę na temat sukcesów wyborczych w gminach do 15.000 mieszkańców. Gratuluje wygranej dla Pana i pańskich Radnych

  Pozdrawiam

  Janusz P.

 6. kibic pisze:

  Serdeczne gratulacje! Takze oddałem swój głos na Pana i jak kolega Fred mam nadzieję, ze obietnica rozbudowy stadionu zostanie spełniona. Sa juz jakies wstepne plany?

 7. zbuk pisze:

  Witam,
  ja również głosowałem na Wójta ale nie życzę sobie aby publiczny grosz był marnowany na rozbudowę stadionu. Na potrzeby Gminy obecne boisko wystarczy. Wy jak chcecie grać w II lidze to jak już kiedyś pisałem:
  1.Po pierwsze awansujcie
  2.Po drugie zostawiajcie pieniądze (pewnie w jakiejś części pozyskane z dotacji gminnych) za wynajem sali w Gminie a nie w Milówce
  3.Po trzecie dlaczego Gmina ma finansować ambicje garstki działaczy (kibiców to macie na meczach około 100) i sprowadzonych ze słowacji śląska zawodników? Będziemy mieli drużynę wychowanków grającą nawet w 10 lidze będzie rozbudowa stadionu miała jakieś uzasadnienie ale w innym wypadku……..?
  4.Po czwarte nigdzie w programie wyborczym pana Wójta nie widziałem punktu Rozbudowa Stadionu Skałaka-Metal (a może się mylę?
  5.Po piąte myslę że są ważniejsze inwestycje niż stadion (choćby amfiteatr)

 8. Piotr pisze:

  Witam.

  Jak odniesie się Pan do tego:
  Piszesz o wylewaniu żali za „gąsiątkiem”. To ja powylewam te żale dalej a ty poczytaj sobie „odkurzoną” prognozę sytuacji finansowej Naszej Gminy sporządzoną przez Regionalna Izbę Obrachunkową na okres spłaty planowanego do zaciągnięcia w 2009 r. kredytu w wysokości 6 000 000,00 zł. (spłata kredytu planowana była w latach 2010 – 2020). Zgodnie z tą prognozą w latach 2009 – 2020 wskaźnik zadłużenia Gminy na koniec każdego roku nie powinien przekroczyć 24,3% dochodów budżetowych (mieści się w 60 % progu ustawy o finansach publicznych). Przypadające do zapłaty raty kredytów pożyczek wraz z odsetkami nie przekraczały 15 % dochodów i maksymalną wartość 4,9 % miały osiągnąć w 2014 roku. To też były prognozy. I się nie spełniły. Będzie dużo gorzej niż przewidywano rok temu, gdyż w prognozie sytuacji finansowej Naszej Gminy sporządzonej przez Regionalna Izbę Obrachunkową na okres spłaty planowanych do zaciągnięcia w tym roku kredytów, wskaźnik zadłużenia na koniec roku w latach 2010-2013 ma nie przekroczyć 57,2 % (próg 60 %) prognozowanych dochodów budżetowych i zwiększył się o 32,9 % niż prognozowano rok wcześniej. Natomiast wskaźnik przypadających spłat łącznych kwoty rat kredytów i pożyczek wraz z odsetkami a także potencjalnych spłat udzielonych poręczeń nie powinien przekroczyć 13,9 % (próg 15 %) prognozowanych dochodów budżetowych i zwiększył się o 9 % niż prognozowano rok wcześniej. Co się stanie jeżeli prognozy się ponownie nie spełnią i będzie jeszcze gorzej? Zainteresowani szczegóły w postaci uchwały RIO z 2009 r. mogą znaleźć pod linkiem: http://bip.wegierska-gorka.pl/upl-zal.php?id=1141 PS. To nie są informacje z jakiegoś blogu „szalonego mieszkańca gminy” czy ulotki wyborczej kandydata nie mogącego się otrząsnąć z porażki w wyborach. To opinia państwowego, niezależnego organu kontroli i nadzoru jednostek samorządu terytorialnego, w zakresie gospodarki finansowej (budżetu) i zamówień publicznych. Po prostu szara powyborcza rzeczywistość.
  Autor: Raptor

  Jak Pan to wytłumaczy?
  W teraźniejszym zadłużeniu nie są uwzględnione koszty rewitalizacji Okrąglaka.
  Więc już nie długo nie będzie pieniędzy na wymianę żarówki na ulicznej lampie.
  Pozdrawiam

 9. admin pisze:

  Jak zwykle Raptor demonizuje. Regionalna Izba Obrachunkowa nie sporządza przepływów finansowych żadnej gminy. Przepływy pieniężne w danej gminie sporządzane są przez księgowość. RIO wydaje opinię o możliwości spłaty pożyczki, czy kredytu. Sytuacja finansowa Gminy bardzo się zmienia w zależności od spływu dochodów i realizacji wydatków.
  Od 2011 roku Rada Gminy będzie Uchwalała Wieloletnią Prognozę Finansową Gminy. Projekt tej WPF jest w Gminie sporządzony zgodnie z przepisami, według stanu na dzień 15 listopada. Jednakże dopiero po zakończeniu roku można będzie dyskutować na ile ona jest realna.
  Wskaźniki zadłużenia mają jeszcze ograniczenia, które wynikają z ust.3 art.170 i art.169 ustawy o finansach publicznych z 2005 roku.
  Uwzględniając te przepisy , relacje co do 60%(dług na koniec roku) i 15%(spłaty rat w danym roku) przedstawiają się następująco :
  (60%) na koniec 2010 r. 5,55% (15%) 2,61%
  2011r 7,41% 3,14%
  2012r 8,47% 3,21%
  2013r 6,68% 2,99%

 10. Kaśka pisze:

  Do Janusza (studenta pilitologii?).
  „Po czynach ich poznaliśmy” – to jest odpowiedź dlaczego ja i moja rodzina głosowaliśmy na pana Krzyśka i panią Zosię. Na politologii nie uczą tego, że w tak małych środowiskach, gdzie wsyscy się znają, w wyborach nie startują „programy”, tylko LUDZIE.
  Gratulacje dla Wójta i wybranych radnych. Dla mnie wynik wyborów jest satysfakcjonujący.
  Kaśka

 11. Krzysztof Jamrozowicz pisze:

  Z góry przepraszam gospodarza tej strony, że wykorzystam ją do odpowiedzi w swojej sprawie.
  Szanowny Panie Januszu.
  W kwestii „programu wyborczego” chciałbym Pana zapewnić, że gdyby Pan przez ponad 20 lat działał na rzecz ludzi w swoim środowisku, tak jak robi to Pani Barcik, to również wybraliby Pana radnym, nie pytając o program wyborczy. Moją deklarację wyborczą znajdzie Pan na stronie 4 pisma „In-formacja”. Mogę Panu przesłać.
  Druga kwestia. Na portalu „ciecina.eu”, 30 minut przed ciszą wyborczą, „zawiesił” Pan komentarz pt. „zanim zapadnie cisza wyborcza”, w którym odniósł się Pan do mojego komentarza zamieszczonego na tej stronie. Nazwał Pan moje argumenty „farsą dla inteligentnego człowieka”. Zadał pan również pytanie, cytuję:
  „A czy gdy Pan K.J., ubiegał się o pracę to używano tego samego argumentu, że pracodawca nie ma czasu na naukę Pana umiejętności czy uwierzono w Pana umiejętności jako nowego pracownika ?. Bo raczej nie jest Pan na bezrobociu !…”
  Potwierdzeniem Pana inteligencji i farsy prezentowanej przeze mnie, były linki do stron Starostwa Powiatowego w Żywcu, stwierdzające fakt mojego zatrudnienia.
  Panie Januszu.
  Ja swoje „farsy” mam zwyczaj głosić podpisując się imieniem i nazwiskiem. Podpisuję się pod nimi wtedy, gdy krytykuję czyjeś działania (lub ich zaniechanie) i wtedy, gdy wystawiam laurkę. Robiłem to zawsze na własny rachunek, ponosząc za to odpowiedzialność i godząc się na konsekwencje. Powtórzę jeszcze raz – krytykuję i spieram się wtedy, gdy się z kimś/czymś nie zgadzam. Chwalę, gdy mam za co.
  Co do Pana inteligencji. Myślę, że wpisanie w google nazwiska i przejrzenie wyników oraz zamieszczenie linku do innej strony, jeszcze o niej nie świadczą. Natomiast swoista „premedytacja”, którą się pan posłużył… o to już tak.
  Otóż, każdy inteligentny człowiek, a tym bardziej student politologii wie, że aby pracować w administracji, trzeba stanąć do konkursu i go wygrać. Również, aby być dyrektorem szkoły lub publicznej placówki oświatowej, trzeba wygrać konkurs. Warunki, jakie musi spełniać kandydat, są one określone w Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej:
  http://lex.pl/serwis/du/2009/1436.htm .
  To znaczy tyle, że posiadając „dorobek” zawodowy i odpowiednie wykształcenie oraz studia podyplomowe, przystąpiłem do konkursu i go wygrałem. Konkurs ogłosił Starosta Żywiecki, a w komisji konkursowej zasiadali przedstawiciele Kuratorium Oświaty, Starostwa Powiatowego i Związków Zawodowych.
  Pan, chcąc zdeprecjonować sposób, w jaki stałem się dyrektorem Szkolnego Schroniska Młodzieżowego, zataił ten fakt i to na kilkadziesiąt minut przed ciszą wyborczą. Oczywiście można brnąć wstecz i dowodzić, że nie miałbym „dorobku” zawodowego, gdyby wcześniej, jak Pan to ujął, ktoś nie „uwierzył w moje umiejętności jako nowego pracownika”.
  Otóż Panie Januszu, dwa razy w życiu ubiegałem się o posadę, nie mając do tego przygotowania i dorobku wskazującego na moje umiejętności.
  Pierwszy raz (1983 rok), będąc jeszcze uczniem LO w Milówce, dostałem pracę sprzątacza w PUK Żywiec. Dokładniej mówiąc, zamiatałem ulice w Żywcu. Druga tak zdobyta praca, to była praca robotnika leśnego (drwala) w leśnictwie Żabnica (1984). Każda kolejna, wiązała się z tym, że to pracodawca proponował mi zatrudnienie lub stawałem do konkursu. Jeśli jest Pan rzeczywiście zainteresowany moim dorobkiem i drogą zawodową, proszę podać swojego „@”, to udzielę wyczerpującej informacji.
  Panie Januszu, chciał mnie Pan zdyskredytować, bo ma Pan dzisiaj inne niż ja preferencje wyborcze. Ale czy oprócz imienia „Janusz” i innych niż moje preferencji wyborczych, to czy Pan ma coś jeszcze? Jakikolwiek dorobek na rzecz wspólnoty, w której żyjemy?
  Życzę zdrowia i odwagi w głoszeniu każdej farsy pod swoim nazwiskiem.
  Krzysztof Jamrozowicz.
  P.S.
  Zauważyłem, że na portalu ciecina.eu, gdzie jawi się Pan jako jedna z „gwiazd komentarzy” wpis bez linków jest mało wiarygodny, to zapodaję te z ostatnich dni:
  http://www.super-nowa.pl/fr.php?i=19638
  http://www.starostwo.zywiec.pl/szczegoly.php?10782
  http://www.starostwo.zywiec.pl/szczegoly.php?10623

 12. Andrzej pisze:

  @ Piotr: Drogi kolego! Tu nie miejsce na zażalenia. Przede wszystkim włóż różowe okulary, abyś mógł myśleć pozytywnie, jak grupka entuzjastów przed Tobą. W gminie od 16 lat jest wzorowo a Ty narzekasz?
  Gratuluję wiedzy na temat problemów, których jak widać nie zauważa 75% populacji naszej miejscowości i okolic. Pozdrawiam

 13. Gratulacje pisze:

  Panie Wójcie Gratulacje ;] A teraz prosimy o ładne posprzątanie gminy po wyborach, ze wszystkich plakatów i ulotek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *