Umowa na rewitalizację poprzemysłowej infrastruktury podpisana

Zobacz również...

5 komentarzy

 1. nemo pisze:

  witam.
  mam pytanie dotyczące boiska wielofunkcyjnego powstającego przy szkole w Żabnicy, mianowicie kiedy ma by oddane do użytku pytam dlatego, że dziś pomimo niedzieli prace idą na całego.

 2. admin pisze:

  Firma wykonujaca boisko już jest po terminie , kary za opóżnienie już są naliczane a problemy mogą Panowie mieć jeszcze większe – dlatego taka determinacja.

 3. WYBORCA pisze:

  Witam,
  proszę o rozwinięcie cytowanej niżej części Pana wypowiedzi :
  „W tym kontekście informuję, że udział czy uczestnictwo w tym projekcie infrastruktury prywatnej jest zasadny a dla osiągnięcia określonego w projekcie celu wręcz konieczne „.
  Czy poprzez „uczestnictwo infrastruktury prywatnej” rozumie się partycypację w kosztach ogólnych projektu poprzez właścicieli „upiększanych” budynków, czy też może ( co mi się trudno mieści w głowie)- rozumie Pan to jako fakt , że prywatne osoby stają się beneficjentami publicznej pomocy …???

 4. admin pisze:

  Rewitalizacja poprzemysłowej infrastruktury … jest realizowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 , w ramach działania rewitalizacja obszarów zdegradowanych – małe miasta . Aby rozwiać sobie wszelkie wątpliwości w tym zakrersie należy się z tym dokumentem zapoznać . Wszystkie strony będą partycypować i uczestniczyć w projekcie.

 5. qwert pisze:

  @WYBORCA.
  Przyznam, że „mi się trudno mieści w głowie” znalezienie takiego projektu realizowanego ze środków publicznych, którego beneficjentami nie będą osoby prywatne. Czy to będzie montaż lampy, czy budowa drogi, a na boiskach i salach gimnastycznych kończąc, zawsze beneficjentami są osoby prywatne. Nie potrafię znaleźć pomysłu na taką inwestycję, z której nikt by nie skorzystał.
  Drugą sprawą jest to, że w niedawno zakończonej kampanii wyborczej, wszyscy kandydaci (i ci co wygrali i ci co przegrali) deklarowali wspieranie rodzimej przedsiębiorczości oraz osób i firm chcących rozwijać działalność gospodarcza na terenie naszej gminy. Jak miałoby wyglądać to wsparcie, jeśli nie poprzez budowę dróg, chodników i poprawę estetyki miejsc prowadzenia działalności. Czy gdy powstaną wyciągi w Żabnicy, to narciarzy będzie sie dowozić traktorami, czy może gmina powinna zrobić do nich drogę?
  Trzecia sprawa, to budowa „centrów społeczno-kulturalnych” w poszczególnych sołectwach. Osobiście bardzo mi się taka koncepcja podoba. Obecnie z terenów „przy hucie” korzystam praktycznie tylko przy okazji zakupów w warzywniaku, ale jeszcze kilka lat wstecz, można tam było pojeździć na rowerze. Wyobrażam sobie, że połączenie zrewitalizowanego „okrąglaka” ścieżkami rowerowymi z Cięciną (strażnica OSP), Cięciną Górną czy Żabnicą, gdzie również utworzono by takie „centra”, stworzyłoby kolejne możliwości rekreacyjne i turystyczne. Mam nadzieję, że takie są właśnie (chociażby częściowo) plany i jestem jak najbardziej ZA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *