Sprawozdanie z działalności Wójta Gminy w okresie od 30 marca 2010 r. do 29 kwietnia 2010 r.

Zobacz również...

8 komentarzy

 1. Mirek pisze:

  13. Skierowano wniosek do Zarządu Wojewódzkiego Ochotniczej Straży Pożarnej o zakup samochodu bojowego dla OSP Żabnica. Wniosek uzyskał pozytywną opinię zarządu.”
  Witam czy jest szansa by strażacy z innych sołectw tj. Ciecina cisiec górka również uzyskali w kolejnych latach z roku na rok…nowe samochody ?? a zwłaszcza górka bo jak narazie o nich nic nie slychać reszta ma niestety stare/nowe ale czy teraz żabnica rozpoczęła sezon na nowe samochody ??? nowe oczywiście fabrycznie ?? Pozdrawiam

 2. admin pisze:

  Samochody bojowe dla OSP Cisiec i Cięcina zostały niedawno zakupione i muszą pojeżdzić jeszcze kilka lat. Natomiast OSP Węgierska Górka jest kolejną jednostką gdzie zostanie wymieniony samochód bojowy.

 3. Mirek pisze:

  aha ale czy na nowy tak jak OSP Żabnica ???
  kilka lat ? to nie lepiej inwestować np co dwa lata ale w nowe samochody które pojeżdżą nie kilka lat a kilkanaście z około 20 lat. Ja się tam nie znam bo nie jestem strażakiem ale mi się wydaje ze nowym pojeździ 20 lat.

 4. Andrzej pisze:

  Mam pytanie do Pana Wójta. Czy istnieje szansa, że na ulicy Kościuszki w okolicach ostrego zakrętu przy byłej odlewni pojawi się oznakowane przejście dla pieszych bo jak widzę czasami dzieci przechodzące w tym miejscu jezdnię to aż ciary przechodzą. Miejscowi wiedzą, że jest tam przejście ale przyjezdni mogą zorientować się zbyt późno. Proszę mieć ten temat na uwadze.

 5. admin pisze:

  Od przeszło roku trwały rozmowy i były słane pisma do Starostwa – organu w którego kompetencji jest oznakowanie dróg powiatowych . W końcu sami zleciliśmy projekt organizacji ruchu i w najbliższym czasie pasy na ul. Kościuszki zostaną pomalowane.

 6. WiWa pisze:

  Bardzo dobra wiadomość o przejściu dla pieszych na ul.Kościuszki.Dziękujemy w imieniu
  mieszkańców okolicy a szczególnie dzieci i młodzieży dochodzącej do szkół.

 7. Raptor pisze:

  Tak się zastanawiam, czy cieszyć się czy płakać. Na pewno cieszyć, że oznakowane przejście dla pieszych powstania – w najbliższej przyszłości (na marginesie ile dni lub tygodni odpowiada jednostce miary określonej jako „najbliższa przyszłość”). Ale płakać trzeba, że tak na oko prozaiczna sprawa jest załatwiana przeszło rok, wysyłanie pism, odpowiedzi itp. Dziwne to trochę, że Gminę stać na udział w inwestowaniu drogi powiatowej do wysokości 50% wkładu własnego powiatu, tj. do kwoty ponad 1 160.171,68 zł brutto, a starostwo ma problem z wykonaniem przejścia dla pieszych. Wydaję się, że urzędnicy ze swojego „urzędowania” zrobili sztukę nie mającą odpowiedników w historii sztuki. Podwaliny tej sztuki oparli na pismach, monitach, odpowiedziach, decyzjach, biurokracji, ciągłym poszukiwaniu „jelenia”, w którego właściwościach jest rozwiązanie problemu, unikania odpowiedzialności i podejmowania decyzji. A gdy wydarzy się tragedia to wtedy zaczyna się szukania winnego, czyli takiego specyficznego „jelenia” na którego można zrzucić skutki swojej nieudolności i braku inicjatywy.
  Na koniec. Czy w tym miejscu nie było wcześniej przejścia dla pieszych, po którym przechodziło się z jednego chodnika na drugi. Chyba było, tylko się zatarło. Więc nie wiem, czy w sytuacji odnawiania znaków poziomych na jezdni konieczny jest projekt organizacji ruchu.

 8. krzycho pisze:

  witam
  co do wyposażenia ochotniczych straży pożarnych
  wydaje mi się że wszystkie jednostki powinny być wposażone w najnowocześniejszy sprzęt (zarówno Węgierska Górka Żabnica Cisiec czy Cięcina ) gdyż to one bronią naszych domostw , to one wspierają się na wzajem w akcjach dlatego gmina powinna się zaopiekować naszymi strażami a co do przejśc dla pieszych powiat powinien się zainteresować również Żabnicą gdzie nie ma ani jednego przejścia a dzieci i dorośl też się tam poruszają
  mam nadzieje że jak w końcu dojdzie do budowy drogi i chodnika do Żabnicy gmina i powiat się tym zainteresuje
  pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *