Sprawozdanie Wójta Gminy Węgierska Górka za okres 29.12.2009r.-24.02.2010r.

Zobacz również...

15 komentarzy

 1. Raptor pisze:

  Witam
  Wydaje mi się, że coś z tym okresem (chodzi o daty graniczne sprawozdania) coś nie jest w porządku.
  Pozdrawiam

 2. kotek pisze:

  witam!
  interesuje mnei punkt 10. „Podpisano umowę (OPG) na modernizację i wyposażenie sal ogólnodostępnych dla dzieci i młodzieży w Ciścu i Żabnicy.”

  kto sie będzie opiekował tą sala przy remizie OSP Żabnica ?? OPG czy OSP?? i jak sie rozwiązał problem zabaw które się tam mają odbyć a są prace remontowe ?? Już nie chcę pytać kto był tak wspaniałomyślny i przyjmował ludzi na salę wiedząc że remont będzie.

 3. admin pisze:

  Opiekę nad salą przejmie OPG co nie znaczy , że OSP nie będzie nadal wynajmował tej sali na wesela czy inne uroczystości . Problem wesel został rozwiązany , ale dokładnej informacji może udzielić OSP Żabnica.

 4. admin pisze:

  OK, Dziękuję.

 5. kotek pisze:

  „…co nie znaczy , że OSP nie będzie nadal wynajmował tej sali na wesela czy inne uroczystości”
  Tzn nadal będzie to na zasadzie ze osp wynajmuje sale i im będzie płacone ?? a OPG czemu ma nie zarobić ??

 6. Raptor pisze:

  Może jestem natarczywy, ale nurtują mnie jeszcze dwie sprawy.
  I. Proszę o porównanie:
  Sprawozdania z działalności Wójta Gminy za okres 29.10.2009-30.11.2009
  TEMATY INWESTYCYJNE
  12. Oddano do użytku wielofunkcyjne boisko sportowe przy ZSP w Ciścu.
  oraz
  Sprawozdania Wójta Gminy Węgierska Górka za okres 29.12.2009r.-24.02.2010r.
  I. TEMATY INWESTYCYJNE
  9. Oddano do użytku wielofunkcyjne boisko sportowe przy Zespole Szkół Publicznych w Ciścu.

  Czy w Ciścu wybudowano dwa wielofunkcyjne boiska, czy to wyłącznie błąd redakcyjny?

  II. W części sprawozdania SPRAWY RÓŻNE ujęto pozycję 16.01.2010r.- finał Ligi Siatkowej „Halniaczek Cięcina”.
  Czy ten zapis odnosi się do finału rozgrywek Amatorskiej Ligi Siatkówki – Cięcina 2009/2010, których inicjatorem był portal ciecina.eu wsparty grupą entuzjastów tej dyscypliny sportu? Jeżeli tak, to wydaje się słusznym dokonanie odpowiednich poprawek w tekście sprawozdania.
  Pozdrawiam

 7. magik pisze:

  Do Raptor
  Jak już się tak czepiasz to siegnij głębiej żródła. Inicjatorem ALS Cięcina byli Panowie Wojciech Jeleń, Marek Duraj i Paweł Łysień a organizatorem był UKS Halniaczek Cięcina . Portal ciecina.eu jak i np Kronika Beskidzka patronowały temu wydarzeniu od strony medialnel i wspierał te działania za co im chwała ale w żadnym wypadku nie inicjował tego wydarzenia.

 8. admin pisze:

  Tak ma Pan rację w Ciscu wybudowano jedno boisko wielofunkcyjne przy Zespole Szkół Publicznych , ale tego typu zapisy w sprawozdaniu będą się powtarzać , chodzi mianowicie o pokazanie w sposób najbardziej skrótowy , że pracownicy, wójt w tym okresie z projektem pracowali względnie jeszcze pracują , najczęściej dotyczy to kwestii rozliczeń z instytucjami współfinansującymi .W kwestii rozgrywek Amatorskiej Ligi Siatkówki to użyłem takiej nazwy ze względu na fakt , że zaproszenie na te rozgrywki kierował do mnie Prezes „Halniaczka .Finał rozgrywek udał się wspaniale za co dziękuję wszystkim organizatorom a szczególnie prężnie działającemu portalowi cięcina. eu.

 9. admin pisze:

  Nie widzę żadnego problemu z rozliczeniem się tych instytucji z wynajmu sali , jest to sprawa jednej konkretnej rozmowy .

 10. Raptor pisze:

  Szanowny magiku.
  Myślę, że ekipa portalu ciecina.eu nie będzie mi miała za złe, że wrzucę fragment z ich strony:
  (…)
  Rozgrywki ligowe w Cięcinie
  Niedziela, 14 Czerwiec 2009 10:00

  Już za miesiąc w Cięcinie wystartuje Liga Siatkarska.
  Klika miesięcy temu pojawił się na naszym portalu pomysł organizacji ligi, w której amatorskie zespoły grywające w siatkówkę mogłyby regularnie ze sobą rywalizować.
  Dobry pomysł, kilku zapaleńców pod przewodnictwem p. Wojciecha Jelenia, burza mózgów – i liga stała się faktem.
  Promocją i obsługą medialną zajmować się będzie portal ciecina.eu. Same rozgrywki wystartują już 18 września.
  (….)

  Jeżeli się nie mylę to pomysł zorganizowania ligi pojawił się już po zakończeniu Turnieju Dzikich Drużyn o czym świadczą komentarze na wymienianym portalu. Myślę, że zgodzisz się ze mną, że „inicjowanie” rozumiane jako propozycja realizacji jakiegoś nowego projektu lub pomysłu lub też działania mające na celu ich realizację, to coś całkiem innego niż „organizowanie” w tym wypadku zaplanowanie i koordynowanie poszczególnych etapów działania. Może i popełniłem błąd wspominając tylko „o wsparciu grupy entuzjastów” nie wymieniając ich z nazwiska, ale robiąc to musiałbym również wymienić wszystkich sponsorów ALS, a przede wszystkim głównych bohaterów czyli zawodników. Jednak deprecjonowanie wkładu portalu ciecina.eu w sukces jaki odniosła ALS i ograniczanie jego zasług do patronatu medialnego uważam za cios poniżej pasa, który winien spotkać się ze stanowczą krytyką zajętego przez Pana stanowiska i to nie tylko z mojej strony.
  Pozdrawiam wszystkich zawodników wszelakich dyscyplin sportowych (amatorów i zawodowców) a także organizatorów i sponsorów imprez sportowych.

 11. magik pisze:

  Zgadzam się drogi Raptorze, jednak polecam czytać całe zdania:

  „Portal ciecina.eu (…) i wspierał te działania za co im chwała (…)
  Nikt nie mówi ,że portal ograniczał się opieki medialnej jak wspomniana Kronika. Wybacz nie wymieniłem w jaki sposób i w jakim zakresie wspierał ,gdyż moja wiedza jest w tym zakresie ograniczona. Tak się składa że byłem jednym z zawodników Jesieni i wcale nie domagam się aby mnie ktoś wymieniał z imienia i nazwiska. Myślę ,że obaj się zgodzimy ,że właściwym byłoby użycie słów że pomysł organizacji ligi wyszedł od zawodników uczestniczących we wspomnianym turnieju dzikich drużyn. Widzę istotna różnicę miedzy inicjowanym przez portal działaniom typu „Wybory miss portalu” czy instalacja kamery internetowej a incjowaniem organizacji ligi na podstawie postów zamieszczonych przez użytkowników.

 12. Raptor pisze:

  Szanowny magiku.
  Gratuluję udziału w tak świetnie zorganizowanej i nagłośnionej imprezie oraz odniesionego sukcesu. Niestety pewne obiektywne i nie do końca ode mnie zależne trudności pewnie uniemożliwią mi spotkanie z Panem po przeciwnych stronach siatki. Mam nadzieję, że ciecina.eu będzie miała jeszcze wiele okazji do „oprawiania medialnego” nie tylko ALS, wyborów miss, ostatków, hołdymasów, pucharów i wielu innych imprez. I tego im z całego serca życzę.
  Pozdrawiam

 13. Witamy,

  Portal ciecina.eu w osobie Pawła i innych osób tworzących jego „ekipę” był jednym ze współorganizatorów (wraz z UKS Halniaczek kierowanym przez p. Marka Duraja i p. Wojtkiem Jeleniem) jak również jednym z pomysłodawców (wraz z naszymi Czytelnikami i zawodnikami I Turnieju Dzikich Drużyn).

  ALS to projekt, który traktujemy podobnie jak Rajd, Konkurs Miss z tymże tutaj organizacja została podzielona ze względu na rozmach impreza na różne osoby i instytucje – każdy odpowiadał za swoje zadania, które jak można sądzić bo życzliwych komentarzach – zostały przez cały „Sztab” wykonane dość dobrze 🙂

  Jednocześnie informujemy, że już niedługo startujemy z kolejnymi pomysłami. Zaczynamy od Turnieju Amatorskich Drużyn w Cięcinie – tradycyjnie w sobotę przed niedzielą palmową (który zorganizuje ekipa „ALS”), na wiosnę również Rajd z Portalem, nocne wyjście w góry i zupełnie
  nowe propozycje, które na razie objęte są swego rodzaju „tajemnicą”.

 14. Raptor pisze:

  Żeby na chwilę przerwać dyskusję na temat tego „kto ma więcej i dlaczego” chciałem zadać pytanie odwiedzającym stronę. Czy uważacie że dobrym pomysłem było przeniesienie Punktu Informacji Turystycznej do Hali Sportowej.
  Głównymi zadaniami PIT jest gromadzenie, przetwarzanie, udostępnianie informacji i danych o bazie noclegowej, atrakcjach turystycznych, przyrodniczych jak i kulturowych w regionie i przekazywanie ich zainteresowanym przy pomocy środków technicznych jak i w formie bezpośredniego kontaktu. Wydaje mi się, że PIT winien być pierwszą rzeczą na którą może trafić zagubiony turysta. Nowa lokalizacja niestety, ale oddaliła punkt od centrum gminy tj. dworzec (przystanek) PKP, PKS, stacja benzynowa, siedziba UG, centrum handlowe itp. Myślę, że poprzednia lokalizacja w budynku UG była lepsza, ustawiona frontem do turysty i dla niego bardziej korzystna.

 15. Bogusław pisze:

  Witam!
  Moim skromnym zdaniem przeniesienie siedziby PIT, było niewłaściwym posunieńciem, gdyż tak jak Raptor zauważył jest on oddalony od centrum Gminy. Może lepiej byłoby utworzyć odrębną komórkę wydziałową tj.,np. Wydział Turystyki, Kultury, Sportu i Promocji Gminy lub przemianować istniejące OPG na tą nazwę. Hala na osiedlu XX-lecia jest bardzo piękna i siedziba w/w wydziału (komórki wydziałowej) byłaby na miejscu, przecież będą odbywać się imprezy sportowe i mam nadzieje też kulturalne. a co do PIT to powinno zostać w centrum, no chyba że można zainwestować w Info – kioski, takie które są w większości miejscowości wypoczynkowo – uzdrowiskowych. Mógłby zapełnić lukę po Punkcie Informacji Turystycznej.
  POZDRAWIAM!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *