Sesja Rady Gminy Węgierska Górka

Zobacz również...

13 komentarzy

 1. marek pisze:

  Panie wójcie- czy to prawda że prokuratura zakazała pani Przewodniczącej Rady pełnienia funkcji publicznych w tym funkcji radnej i przewodniczącej???
  Czy to prawda że ostatnią sesję prowadził v-ce przewodniczący w związku z zaistniałą sytuacją?
  Jeśli prawda jest informacja o zakazie to czy dotyczy on jakiegoś czasu czy jest on jednoznaczny z pozbawieniem mandatu?
  Proszę o jednoznaczną odpowiedź i wyjaśnienie tego tematu gdyż krąży po gminie kilka wersji tej sprawy.

 2. admin pisze:

  Pani Przewodnicząca Rady Gminy do czasu wyjaśnienia sprawy ma powstrzymać się od wykonywania funkcji przewodniczącej rady. W związku z tym na ten czas sesje Rady Gminy prowadzi wyznaczony v-ce przewodniczący.Natomiast przewodnicząca nadal pozostaje radnym.

 3. ewa2 pisze:

  Proszę jaśniej.Dlaczego prokuratura? Jaką sprawę trzeba wyjaśnić?! Pani Przewodnicząca jest Osobą publiczną i ja jako wyborca i mieszkanka tej gminy proszę o wyjaśnienie.
  Dziękuję.

 4. admin pisze:

  Takiej informacji może udzielić tylko pewnie Prokuratura.

 5. anonim pisze:

  widocznie jakiś wyrok sie kroi…, ewa2 masz racje każdy w gminie powinien wiedzić w czym siedza władze…

 6. Marek pisze:

  Powiem tylko tyle. Brak informacji na temat sprawy P Przewodniczącej spowoduje wiele spekulacji , które tylko pogorszą Jej wizerunek ,a może i wplątają w tą aferę kolejne grube ryby z Naszej Gminy?

 7. Rodzic pisze:

  Panie Wójcie dlaczego dzieci należące do Stowarzyszenia ,,Futsal” Węgierska Górka nie będą mogły korzystać za darmo z hali. Stowarzyszenie prowadzi treningi już dla przedszkolaków. Pobiera pieniądze od członków z tytułu składek zgodnie ze swoim statutem, zarejestrowanym ZGODNIE Z PRAWEM w rejestrze prowadzonym przez Starostę Żywieckiego. Czy jest jakiś rejestr grup, które mogą korzystać bezpłatnie z hali i na jakiej zasadzie jest prowadzony. Do stowarzyszenia należą mieszkańcy gminy Węgierska Górka, dla których zajęcia sportowe ich dzieci są ważne. Zajęcia prowadzą wykształceni trenerzy,jeżeli sport dzieci nie jest zgodny z przeznaczeniem hali to co jest z nim zgodne. Opłaty za halę będą zapewne przerzucone na nas rodziców. Może to spowodować iż wielu z nas rodziców nie podoła kosztom i ta pozytywna inicjatywa dla dobra naszych dzieci może upaść, Jeszcze raz proszę o rozważenie zwolnienia zajęć naszych dzieci z opłat za korzystanie z hali. Za niedługo zapewne treningi przeniosą się na Orlik więc prosimy o bezpłatne udostępnienie hali w okresie, gdy nie sprzyja aura. Przypomnę jeszcze raz , że CHODZI O DZIECI Z WĘGIERSKIEJ GÓRKI , RÓWNIEŻ Z SĄSIEDZTWA HALI.

 8. admin pisze:

  Stowarzyszenie „futsal” korzysta z hali sportowej płacąc jedynie koszty związane z eksploatacją – za tzw. media /prąd, woda , ścieki, itp/. Jeżeli stowarzyszenie zaprzestanie pobierania opłat od rodziców za treningi dzieci to hala sportowa w uzgodnionym czasie i terminie będzie udostępniana bezpłatnie.

 9. Rodzic pisze:

  Panie Wójcie dziękuję za szybką odpowiedź. Przekazałem ją Prezesowi Stowarzyszenia i teraz ,,piłeczka” jest po jego stronie. Mam nadzieję, że państwo się dogadacie i ta piękna inicjatywa będzie kontynuowana. obejdzie się bez podwyżek dla rodziców, bo poszkodowane mogą być dzieci. Pozdrawiam

 10. Miki 2000 pisze:

  Drogi „Rodzicu” mijasz się bardzo z prawdą. Bardzo dobrze odpowiedział Pan Wójt, dlaczego gmina ma dopłacać do prywatnej firmy jaką był Futsal do połowy 2011(działa od 2010). Policz sobie ile było treningów dzieci ile godzin spędzili na hali i ile zapłacili?. Ja nie mam dzieci i nie chcę dopłacać do hali. Jeżeli są koszty eksploatacyjne to trzeba za nie płacić (z moich informacji każdy inny płaci i to dużo), a nie nabijać kasę Panu X. Jak tak dbacie o finanse to skontrolujcie wpłaty do X i zobaczycie gdzie kasa znika.

 11. Matka zawodnika pisze:

  Do Miki,
  po pierwsze dla P informacji KS „FUTSAL” to jest STOWARZYSZENIE, a nie prywatna firma – czysty blef z P niewiedzy.
  Po drugie to rodzice wchodzą w skład zarządu i oni decydują na co mają przeznaczać składki i jak do tej pory to wywiązują się z tego świetnie – kolejny blef z P strony.
  A więc dla P wiadomości oby więcej powstawało takich klubów które odciągną nasze dzieci od komputera i dadzą im naprawdę wartościową rozrywkę. A Pana serdecznie zapraszam na zajęcia, jak będzie Pan już posiadał dzieci, wówczas przekona się Pan co znaczy utrzymanie Klubu.

 12. Miki 2000 pisze:

  Droga Pani Matko, nikt tu nie blefuje. Od razu zaznaczam, że nie mam nic przeciwko ćwiczeniom małych ludzików na sali, na warunkach nie przynoszących strat hali. Proszę mi nie mówić, że nie umiem liczyć bo będę musiał moje ścisłe wykształcenie zweryfikować. Bardzo dobrze Pani stwierdziła „decydują”, a wydaje kto?. Proszę mi podać – jeżeli to możliwe datę powstania Stowarzyszenia Futsal. Pozdrawiam Miki.

 13. Rodzic pisze:

  Dziękuję Matce zawodnika za post bo mniej więcej tak samo myślę. Ja tylko dodam że moje wpłaty wynikają nie z chęci ,,nabijania kasy Panu X” a ze statutu STOWARZYSZENIA ,,KS FUTSAL”, którego przestrzegać zobowiązałem się w momencie DOBROWOLNEGO przystąpienia. Stowarzyszenie posiada ciało kontrolne i tryby kontroli. Wynika to ze statutu Stowarzyszenia jak i z przepisów prawa. Zapraszam Szanownego Pana Mikę do lektury stosownych aktów prawa (ustawy, statut) dla ułatwienia dodam, iż Stowarzyszenie na podstawie prawa jest zarejestrowane w stosownym rejestrze Stowarzyszeń prowadzonym przez Starostę żywieckiego i rejestr ten jest JAWNY. A na treningi zapraszam nawet zanim Pan będzie dzieci posiadał , bo już po naszych pociechach widać jak bardzo ta inicjatywa jest potrzebna. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *