Sesja Rady Gminy

Zobacz również...

5 komentarzy

 1. Kris pisze:

  Witam mam pytanie co do granic terenów dokładnie węgierskiej górki z Ciscem
  czy nie można było by zrobić ze wszystko co jest za mostem na początku cisca po prawej stronie jadąc na most junacki i dalej do góry ze po prawej jest węgierska górka ?? a na lewo cisiec ?? bo aktualnie to jest głupio zrobione bo będąc na trakcie cesarskim kolo źródełka jesteśmy niby w ciscu tak samo dalej most na zielonej i droga do państwa Jagodzińskich i innych rodzin oni niby są w węgierskiej górce ale domy wyżej położone i znajdujące się na lewo maja adres CISIEC i jaki ma to sens ?? skoro dojazd jest z Węgierskiej Górki z ul. zielonej ?? na pewno jest to utrudnienie dla służb ratunkowych pogotowie policja itp. Z tego co się orientuje to już tam były jakieś dyskusje ale teraz to coś ucichło i nie wiem dlaczego

 2. Paweł pisze:

  Mam pytanie: Zastanawiam się, kiedy zostanie postawiony fotoradar na ulicy Zielonej. Tablice informacyjne o tych urządzeniach stoją już od pół roku a fotoradaru jak nie było tak nie ma. Chciałbym zaznaczyć, że zbliża się niebezpieczny okres wakacyjny a prosty odcinek ul. Zielonej kusi lekkomyślnych kierowców do szarżowania…Jako długoletni mieszkaniec wiem, że tragedia wisi w powietrzu. A jako kierowca jestem pewny, że fotoradar w newralgicznym punkcie może od takich przykrości uchronić.
  Z moich informacji wynika, iż „Zyski pieniężne” z fotoradaru trafiają w głównej mierze do Urzędu Gminy lub Powiatu. Więc jest to kolejny argument za jak najszybszym postawieniem fotoradaru…Jeśli nie z aspektów bezpieczeństwa to ze względów czysto ekonomicznych.
  Prosiłbym o wyrażenie swojej opinii i postanowienia Urzędu Gminy lub przybliżenia statutu postępowania spraw w tej ważnej kwestii.

 3. admin pisze:

  Radar okresowo jest ustawiany przez Policję i tak pewnie znacznie częściej będzie w okresie wakacji. Pieniądze z kar za przekroczenie szybkości wykrytej przez Fotoradar trafiają do Urzędu Wojewódzkiego.

 4. Paweł pisze:

  Zasięgnąwszy języka, grzebiąc w art. prawnych i samorządowych dowiedziałem się iż taki układ pieniężny jest w przypadku postawienia fotoradaru przez policję natomiast jest możliwość Postawienia takiego aparatu przez urząd gminy:
  Aby do tego doszło trzeba powołać Straż Gminną wg. Artykułu prasowego: http://bielskobiala.naszemiasto.pl/artykul/369258,wilkowice-szukaja-komendanta-i-straznika,id,t.html (w którym Pan osobiście wypowiadał się w tej kwestii)
  W Wilkowicach koszt oscyluje jednorazowo 160tyś. zł. a roczne utrzymanie 110-130tyś. zł.
  Natomiast cena postanowienia fotoradaru to 70tyś. zł.

  Panie Wójcie zysk z jednego fotoradaru oscyluje między 0,5mln. zł. a 2mln. zł.
  Nawet jeśli przyjmiemy że dochód będzie minimalny to inwestycja się opłaca…a straż gminna to dodatkowe miejsca pracy i odciążenie policji z natłoku obowiązku.

  Przyzna Pan że temat jest wart by poświęcić mu chwile na sesji lub innych zebraniach.

 5. Pawel pisze:

  Minęły już 3 lata od mojego postu. Może ostatnie wydarzenia z ul. Zielonej przyśpieszą rozpoczęcie debaty na ten temat.

  Jako Wójt Gminy może pan wystosować odpowiednie pismo celem zwiększenia bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *