Sesja Rady Gminy

Zobacz również...

10 komentarzy

 1. Jacek pisze:

  Witam.
  Mam pytanie do pana wójta dotyczące uchwały uchwały w sprawie zaciągnięcia pożyczki w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach na realizację zadania pn.”Modernizacja źródeł ciepła i termomodernizacja budynków indywidualnych, realizowana w ramach PONE dla Gminy Węgierska Górka -etap II- proszę o informacje na ile modernizacji wystarczy zaciągnięta pożyczka osobno: a) na wymianę stolarki okiennej b) wymianę kotłów i instalacji c)na układy solarne. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

 2. admin pisze:

  Pożyczka zaciągnięta w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w części sfinansuje realizowany przez gminę Węgierska Górka Program Ograniczenia Niskiej Emisji -etap II, tj.
  a) 30 wnioskodawcom – wymianę stolarki okiennej,
  b) 30 wnioskodawcom – wymianę pieców co,
  c) 30 wnioskodawcom – układy solarne.

 3. Tomasz pisze:

  Witam.
  Ja mam pytanie odnośnie układów solarnych,czy można ubiegać się o dofinansowanie do tego typu inwestycji w nowym,dopiero co wybudowanym budynku?

 4. Jacek pisze:

  Dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam

 5. admin pisze:

  Można się ubiegać o dofinansowanie układów solarnych w ramach PONE, jeżeli budynek jest zamieszkały i oddany do użytku.

 6. Tomasz pisze:

  Dziękuje bardzo za szybką odpowiedź.

 7. Raptor pisze:

  Szanowny Panie Wójcie.
  Czy na planowaną termomodernizację będzie miała wpływ przedstawiona pod poniższym linkiem informacja?
  http://www.dziennikzachodni.pl/fakty24/225042,gminne-fundusze-ochrony-srodowiska-do-likwidacji,id,t.html
  Pozdrawiam

 8. admin pisze:

  Likwidacja Gminnego Funduszu Ochrony Środowiska nie będzie miała wpływu na realizacje programu PONE w Gminie Węgierska Górka.Oczywiście likwidacja ta ma istotny wpływ na skalę inwestycji o charakterze ekologicznym szczególnie w dużych miastach działających na prawach powiatu, natomiast w gminach wiejskich fundusz , ze względu na wysokość środków finansowych miał marginalne znaczenie dla skali inwestycji ekologicznych.

 9. Cisiec pisze:

  Witam mam pytanie czy był już poruszany temat hotelu ? czy są już jakieś plany co do tej inwestycji ?? i czy już jest podjęta ostateczna decyzja co do basenu ??
  I jeszcze jedno pytanie dotyczące deptaka czy jest zadbane o to by ktoś tam sprzątał zwłaszcza po zimie tyle syfu … i czy będą jakieś bramki blokujące przejazd prywatnych samochodów na deptak ?? i co jest planowane albo z jaką myślą był robiony plac za halą sportową w W-G został tam wyłożony ogromny metraż kostką i nikt za bardzo nie wie po co. Zastanawia mnie jeszcze pozostały teren koło tego placu bo on nie jest zbytnio wykończony i za ładnie to nie wygląda choć by ta jedna bramka

 10. admin pisze:

  Bardzo dużo pytań w jednym komentarzu i to z różnych dziedzin. Jeżeli chodzi o hotel to trwają prace koncepcyjne /architektoniczne /związane z przygotowaniem dokumentacji przetargowej.Jest projekt techniczny basenu wraz z pozwoleniem na budowę , mam koncepcje rozpoczęcia prac wykonawczych , nie mam natomiast stosownego poparcia radnych, szczególnie części radnych z Węgierskiej Górki. Deptak będzie sprzątany, bramki , słupki blokujące wjazd na bulwar zostaną niebawem zamontowane.Plac za halą to nic innego jak przyszły rynek Węgierskiej Górki.Na mojej stronie jest zaprezentowana wstępna koncepcja zagospodarowania centrum Węgierskiej Górki- proszę się z nią zapoznać’.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *