Przebudowa Drogi Powiatowej Węgierska Górka – Żabnica

Zobacz również...

9 komentarzy

 1. kunta 313 pisze:

  …związana z ubytkami(dziurami)…?
  Bez żartów.Ta droga to jest masakra od kilku już lat.Dziwie się że dopiero teraz taki projekt.No ale lepiej późno niż wcale.
  Pozdrawiam wszystkich muszących na co dzień walczyć z tą „drogą”

 2. Raptor pisze:

  Wydaje się, że podana informacja nie jest do końca precyzyjna.
  Przebudowa drogi powiatowej Nr 1434 S na odcinku od przejazdu kolejowego w Węgierskiej Górce do boiska sportowego LKS Skałka w Żabnicy Gmina Węgierska Górka podzielona jest na dwa etapy.
  Ogłoszony przetarg i przedmiot zamówienia odnosi się do I etapu polegającego na przebudowie drogi i wykonanie robót związanych z przygotowaniem II etapu, jakim będzie budowa chodnika. W przedmiocie zamówienia na stronie Starostwa Powiatowego trudno doszukać się określenia „częściowa budowa chodnika dla pieszych”. Z przedmiaru robót tj. załącznika nr 6 do SIWZ wynika, że w I etapie tj. do 29 października 2010 roku powstanie go tylko 21 m2 na długości skrzydeł mostu.
  Są więc realne szanse, że wieloletnia gehenna kierowców się skończy, ale piesi będą musieli jeszcze poczekać na zakończenie II etapu. Czy wiadomo do kiedy?
  Pozdrawiam

 3. admin pisze:

  Słusznie Pan zauważył , że zakres prac nie obejmuje budowy chodnika lecz co starałem się w mojej informacji przekać jego część , którym jest krawężnik z pewnymi elementami odwodnienia występującymi pod częścią jezdną drogi.Zresztą dokładnie jest to opisane w SIWZ i jeżeli kogoś interesuje szczegółowo zakres planowanych prac to właśnie tam je uzyska.Natomiast jeżeli chodzi o termin budowy II etapu, czyli chodnika to nie czuję się w pełni uprawniony do udzielania takiej informacji gdyż jest to droga powiatowa – ja i pewnie radni z Żabnicy będziemy robili wszystko aby inwestycja ta była realizowana zaraz po zrealizowaniu I etapu .

 4. Kris pisze:

  Tak chodnik powinien być od razu robiony po drodze a najlepiej równocześnie dlaczego ? ponieważ teraz jest zła droga wręcz katastroficzna i samochody jada z niewielka prędkością będzie świeża nawierzchnia kierowcy będą dawać gaz do dechy a tam chodzą dzieci ze szkoły i do szkoły.

 5. tad pisze:

  Wiadomo już kto wygrał przetarg na budowę nowej drogi?

 6. kris pisze:

  Tyle znalazłem
  W dniu 13.04.2010 r. Zamawiający wybrał jako najkorzystniejszą Ofertę Nr 5:
  DIMICO Drogi i Mosty Sp. z o.o.
  ul. Ks. Józefa Londzina 115
  43-382 Bielsko-Biała
  Cena oferty najkorzystniejszej:
  brutto: 2 578 665,95 PLN

  Wyboru oferty dokonano zgodnie z kryteriami wyboru oferty najkorzystniejszej, określonymi przez zamawiającego w specyfikacji istotnych warunków zamówienia (siwz) tj. cena 100%. W/w Oferta zawiera najniższą cenę i uzyskała najwyższą liczbę punktów (w załączeniu streszczenie oceny i porównania złożonych ofert).

 7. krzycho pisze:

  Witam

  Panie Wójcie kiedy rozpocznie się remont drogi do żabnicy ?

 8. kris pisze:

  czytaj po prawo najnowsze komentarze !!
  http://www.piotrtyrlik.pl/?p=2392&cpage=1#comment-760
  tu pisze kiedy
  w tym tygodniu !! może o ile deszcz nie przeszkodzi

 9. krzycho pisze:

  tak tylko po tej powodzi zaczynam powontpiewać czy powiat da kase na droge

  i dzięki kris za rade

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *