Projekt Budżetu Gminy na 2010 rok

Zobacz również...

6 komentarzy

 1. Przemysław pisze:

  Witam.
  Prosił bym Pana Wójta o wejście na tą stronę:
  http://osp.jonkowo.hekko.pl/
  drugi news od góry zatytułowany „Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy” i tam zdobyli 80%z
  Europejskiego Programu Rozwoju Regionalnego
  i czy nie było by takiej możliwości dla naszych jednostek z gminy takiego wsparcia zdobyć ??by mieli też nowe

 2. admin pisze:

  Dziękuje Panie Przemysławie za zainteresowanie oraz podpowiedź. Zawsze jesteśmy otwarci na nowe pomysły i jeżeli jest tylko możliwość, staramy się jak najwięcej ich realizować. Jeżeli wniosek dotyczy pozyskania funduszy na zakup samochodów strażackich w naszym województwie, informuję z przykrością iż nie ma takiej możliwości. Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego pod który podlega nasza gmina nie przewiduje takich działań. Jednostka, którą Pan wskazał należy do województwa mazowieckiego, które to ma oddzielne wytyczne oraz priorytety.

 3. Krzysztof pisze:

  Wielkość wydatków majątkowych wskazuje, że będzie to budżet kontynuacji dobrej koniunktury na absorpcję środków zewnętrznych i dalszej rozbudowy infrastruktury gminnej.
  Jeśli przeliczyć wielkość budżetu na 1 mieszkańca to otrzymujemy kwotę 3 450 zł. Dla porównania Bielsko Biała wyda kwotę 4 100 zł na jednego mieszkańca, ale ponieważ Bielsko jest miastem na prawach powiatu, realizuje zatem zadania, które w naszym przypadku finansowane są ze środków Powiatu Żywieckiego ( to kwota ok. 860 zł na mieszkańca). Tak więc statystycznie, wydatki na 1 mieszkańca w naszej gminie będą o 200 zł większe niż w Bielsku Białej. To naprawdę dobry wynik. I co również ważne, statystyczny mieszkaniec gminy Węgierska Górka jest obciążony długiem o 700 zł mniejszym niż mieszkaniec BB.

  Domyślam się, że te 14 mln kredytów i pożyczek, to środki zabezpieczające płatności za wykonanie projektów refundowanych ze środków zewnętrznych. Mam zatem jedno pytanie: jaką kwotę z tych 14 mln odzyskamy po rozliczeniu projektów.
  Pozdrawiam
  K.

 4. admin pisze:

  Trudno na tym etapie określić prcyzyjnie kwotę /procent/ refundacji zaciągniętych zobowiązań mam nadzieje ,że będzieto 100%to wynika z realizowanych projektów wspieranych przez U.E.

 5. MArek pisze:

  Witam mam pytanie mianowicie na jazzie jest ten deptak i zastanawia ten nie skończony mostek wchodzący w ogrodzenie basenu po co to jest ??
  Słyszałem ze jakaś elektrownia ma powstać na wodospadzie czy to prawda ?? a jak nie to co tam ma być robione z tym wodospadem ?? bo widze że go teraz oświetlili ?
  Pozdrawiam i życzę szczęśliwego Nowego Roku :))

 6. admin pisze:

  Niedokończony mostek na Młynówce to element drogi serwisowej do planowanej budowy Małej Elektrowni Wodnej. MEW mają w planie budować Panowie W. Gaweł, J . Jurasz. Droga ta będzie również wykorzystywana przez organizatorów imprez na Jazie,stadionie i bulwarze do celów przeciwpożarowych i ewakuacyjnych na wypadek różnego rodzaju zdarzeń losowych.Pozdrawiam i życzę wspaniałego Sylwestra i szczęśliwego Nowego Roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *