Powstanie nowa, duża inwestycja w naszej Gminie

Zobacz również...

23 komentarze

 1. andre pisze:

  a przystanku jak nie było tak nie ma… ul. kosciuszki

 2. Paweł pisze:

  Zatem czy wykonanie inwestycji jest uzależnione od otrzymania ww. dofinansowania?

  Zastanawiam się jedynie z jakiego materiału panowie architekci przewidują wykonanie poszycia tej konstrukcji – mając na uwadze wiatry halne jak i opady mokrego śniegu w Beskidzie Żywieckim.

  Co do samego projektu: Bardzo podoba mi się kształt a w szczególności schody rodem z rewii.

 3. admin pisze:

  Jeszcze trochę cierpliwości ”andre ” a twoje marzenia się spełnią.

 4. art pisze:

  A co z obiecywanym basenem? O tej inwestycji od wyborów cisza!

 5. Łukasz pisze:

  Scena wygląda fajnie. Myślę że lepiej jakąś scenę zbudować niż na kolejne imprezy wynajmować te rozkładane za niemałą kasę zapewne.
  Panie Wójcie, a na przyszłość lobbować basen i wyciągi – to powinny być priorytety żeby rozwinąć się turystycznie.

 6. admin pisze:

  Na temat budowy basenu już niejednokrotnie się wypowiadałem . Basen na tym etapie może powstać tylko w oparciu o kapitał zewnętrzny /inwestor strategiczny ,pewnie prywatny/ . Budowa basenu w oparciu o budżet gminy a ściślej ujmując jego utrzymanie spowodowałaby zaniechanie , zamrożenie wielu inwestycji rozwojowych gminy co w konsekwencji mogłoby doprowadzić do załamania rozkwitu gospodarczego gminy , łącznie z krachem finansów publicznych. Ryzyko jest bardzo duże . Dlatego realizujemy w pierwszej kolejności inwestycje prospołeczne czy prorozwojowe , które nie generują dużych kosztów utrzymania. Szukamy inwestorów strategicznych i zewnętrznych środków finansowych , które mogą przyśpieszyć realizację tej inwestycji .

 7. andre pisze:

  A hotel który miał być tuż obok hali ? już drugi przetarg na wyłonienie inwestora i jak się zakończył ???

 8. jurek pisze:

  panie wójciee nin róbcie z w górki westweplate to wstyd zwykła potyczka mam na to historyczne dowody jeszcze żyje świadek

 9. error pisze:

  Jeśli gminy nie stać na basen to mam pytanie do Pana jakie kroki zostały podjęte aby znaleść potencjalnego inwestora?

 10. admin pisze:

  W opracowaniu są dokumenty realizacji tej inwestycji w oparciu o Partnerstwo Publiczno Prywatne ale moim zdaniem te czynności nie rozwiązują problemu. Szukamy, śledzimy różnego rodzaju programy UE, które mogłyby wesprzeć finansowo tą inwestycje.

 11. admin pisze:

  Ogłosiliśmy drugi przetarg- żaden oferent się nie zgłosił.

 12. portos pisze:

  Witam
  Moim zdaniem ta scena wygląda jak ołtarz na przywitanie papieża jest zbyt kościelna i tyle na temat
  pozdro

 13. error pisze:

  Dziękuję za odpowiedź! to może jeszcze jedno pytanie czy posiada Pan jakieś informacje dotyczące inwestycji Pana Gawła ( wyciąg Żabnica).
  I taka mała sugestia brakuje mi na tej stronie zakladki pytania do…. pozwoliło by to uniknąć pytań i odpowiedzi nie zawsze związanych z danym artykulem czy też wpisem.

 14. Paweł pisze:

  Panie Wójcie ponawiam pytania:

  1. Czy wybudowanie sceny jest uzależnione od otrzymania dofinansowania?
  2. Czy membrana którą przykryty będzie obiekt wolnostojący nadaje się do Górskiej miejscowości gdzie są większe opady śniegu, niższe temperatury a i halny zawita??

 15. admin pisze:

  Tak wybudowanie sceny jest uzależnione od pozyskania wsparcia finansowego zewnętrznego, ale w tym względzie jesteśmy optymistami.Membrama nadaje się na nasze warunki pogodowe.

 16. admin pisze:

  Z uwagi na różnego rodzaju uwarunkowania powiedzmy ”natury ogólnej” dyskusji w tym temacie nie podejmuję.

 17. anonim pisze:

  Witam,
  ciekaw jestem kiedy zostanie założona lampa na ul.Tynionka obiecana przed wyborami ? bo jakaś dziwna cisza zapanowala na ten temat, i przydal by sie nastepnym razem lepszy remont nawierzchni ulicy.

 18. andre pisze:

  firma uciekła od czyszczenia hamerki? 😉 się dzieje a końcówka października tuz tuż a chłopy nie zaczęły za bardzo robić

 19. anonim pisze:

  w Tym kraju wszystko sie tak robi, ekomes z Cisca zniknął, a prac nie dokonczyli!!! obiecaćto jest nic, gorzej jak zwykle z wykonaniem!!!!

 20. admin pisze:

  Lampa na ul. Tynionka, jak dobrze sobie przypominam, nie miała być założona tylko przeniesiona z sąsiedniego słupa elektrycznego, po wycięciu i usunięciu drzewa, które utrudniałoby i zagrażało nowemu punktowi oświetleniowego. Drzewo to znajduje się na posesji prywatnej i wycinki tego drzewa może dokonać tylko właściciel działki. W miejscowości Cisiec w roku bieżącym zostaną zamontowane lampy na ul. Akacjowej, ul. Spacerowej i ewentualnie ul. Letniej względnie Czarkowskiego (uzależnione od zgód właścicieli działek)

 21. krzycho pisze:

  witam
  a co z oświetleniem na ul.Kępki w Żabnicy???
  Pan Wójt poruszył sprawe z P. Sołtys ale nic się nie dzieje .
  i jeszcze jedno pytanie
  czy adres meilow jest tylko do wglądu Pana czy mogą podejżeć ten adres osoby postronne tj. Pan Kurowski ????
  pozdrawiam

 22. admin pisze:

  W bieżacym roku w miejscowości Żabnica będą dowieszane punkty oświetleniowe przy ulicach: Polnej i Rzecznej . Mój mail ptyrlik@wegierska-gorka.pl Pozdrawiam.

 23. anonim pisze:

  „Lampa na ul. Tynionka, jak dobrze sobie przypominam, nie miała być założona tylko przeniesiona z sąsiedniego słupa elektrycznego, po wycięciu i usunięciu drzewa, które utrudniałoby i zagrażało nowemu punktowi oświetleniowego. Drzewo to znajduje się na posesji prywatnej i wycinki tego drzewa może dokonać tylko właściciel działki”, no no Panie wójcie…troche z tego to sobie Pan zapomniał, to niech Pan w takim razie zainterweniuje do własciciela ktoreogo drzewa obrastaja lampe!!!!! bo chyba tyle to mozna zrobic w imieniu mieszkancow ktorzy Pana wybrali na nastepna kadencje, sasiad sasiada nie usłucha tak to w Polsce juz jest!!! moze cos pora zrobic w naszych okolicach!!!!! a nie tylko podatki ściągać, Pozdrawiam SOŁTYSA z CIŚĆA!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *