PLANOWANE INWESTYCJE NA LATA 2009-2011

Zobacz również...

20 komentarzy

 1. Raptor pisze:

  Panie Wójcie. A czy był Pan ostatnio na stronie BIP-u gminy i próbował poczytać Program ochrony środowiska gminy Węgierska Górka (BIP/Strategie i programy/Program Ochrony Środowiska)?
  Ja i 1090 użytkowników internetu tam było i niczego się nie dowiedziało, bo go tam nie ma od 28.01.2004 r.
  Pozdrawiam

 2. Piotrek pisze:

  Strona UG to jest w ogóle … tam nie ma nic ;/ mało sie idzie dowiedzieć ;/

 3. Raptor pisze:

  Szanowny Panie Wójcie. Bardzo dziękuję za przesłanie na moja skrzynkę Programu Ochrony Środowiska….. Informuje wszystkich, że program jest i że na zapoznanie się z jego treścią trzeba poświecić trochę czasu.

 4. kunta pisze:

  A co z kanalizacją innych miejsc naszej gminy? Czy tylko Żabnica na to zasługuje? Z planu inwestycji na lata 2009-2011 na to wygląda.Może mieszkańcy Cięciny powinni czuć się gorsi???

 5. marek pisze:

  czy to prawda że będzie kompleks wyciągów narciarskich w żabnicy?

 6. Tomasz pisze:

  na czym dokladnie ma polegac realizacja punktu 12 – czyli „Organizacja na bazie fortów z 1939 r. Izby Tradycji”. Czy można prosić o jakieś szczegóły?

 7. karol pisze:

  czyli na najbliższe lata nie szykuje sie podłączenie gminy do gazu ziemnego…szkoda bo caly czas podczas zimy zatruwamy naszą kotlinę

 8. admin pisze:

  „Organizacja na bazie fortów z 1939r. izby Tradycji” polegać będzie na remoncie fortu „Wędrowiec” wraz z amfiteatrem, zagospodarowaniem terenów przyległych o alejki, stanowiska urządzeń militarnych, wprowadzenie dodatkowej zieleni jak również oświetlenia, Jako punkt centralny od którego będą prowadzone ścieżki pieszo-rowerowe do pozostałych trzech schronów bojowych, w których również przeprowadzone zostaną prace porządkowe. Wszystko zostanie oznakowane stosownymi znakami i tablicami informacyjnymi.

 9. Raptor pisze:

  Szanowny Panie Wójcie. Bardzo podoba mi się atmosfera jak zapanowała na Tej stronie. Jest tutaj tak słodko i przyjemnie. Sam miód i cukier. Miłe pytania i miłe odpowiedzi. Nie zamierzam psuć tak fajnej atmosfery więc moje pytanie będzie w podobnym tonie. A mianowicie, odnosząc się do dwóch pierwszych pozycji Planu dotyczących budowy i wytaczanie rekreacyjnych ciągów pieszo-jezdnych, (konnych, rowerowych, spacerowych) na terenie gminy, chciałby się dowiedzieć ile kilometrów tych ciągów będzie znajdowało się na terenie poszczególnych sołectw? Gdyby tak jeszcze udało się te planowane ciągi przedstawić w sposób obrazowy na jakiejś mapie, planie lub szkicu to byłbym bardzo usatysfakcjonowany. Z góry dziękuje za odpowiedź.

 10. Paweł pisze:

  amfiteatr kiedy ruszy ???

 11. admin pisze:

  Wyznakowanie ciągów pieszo jezdnych powinno nastąpić do końca roku . Zadanie to wykonuje OPG, z którym jak wiem ma Pan doskonały kontakt /i tak trzymać dalej/tam też można zobaczyć przebieg trasy , jeżeli to będzie możliwe to zamieścimy stosowne mapy na stronach internetowych. Konstruktywna, rzeczowa dyskusja prowadzona pod swoim imieniem i nazwiskiem buduje i na taką dyskusję na tej stronie jest zawsze miejsce, natomiast jak czytam polemikę np. z ”Sołtysem” to na tej stronie ze względów oczywistych jest to niemożliwe.Pewne jest natomiast ,że na każde merytoryczne dotyczące gminy pytanie zostanie udzielona odpowiedż.

 12. admin pisze:

  Budowa amfiteatru jest w fazie bardzo ogólnej koncepcji , trudno obecnie wyrokować termin rozpoczęcia konkretnych prac- w chwili obecnej jest bardzo dużo niewiadomych.

 13. Raptor pisze:

  Szanowny Panie Wójcie.
  Proszę niech mnie Pan tak komplementami nie łechce i nie chwali „doskonałym kontaktem” z OPG. Ostatni trochę zarobiony jestem i mam mniej czasu aby lokalnymi sprawami się zajmować. Ale jak się odrobię to się dokładniej przyjrzę temu co tam urzędnicy gminni porabiają i czy jakiś kamyków do Naszego „lokalnego ogródka” nie wrzucają. A jak jesteśmy przy merytorycznej rozmowie to kolega Kwicoł na ciecina.eu skarży się, że droga do Fabisia w gorszym jest stanie niż szlak Ho Chi Minha po nalocie dywanowym amerykańskich B-52. Dziura na dziurze granicząca z wyrwą i ludzie nie mają jak do domów dojść ani dojechać.
  Pozdrawiam

 14. admin pisze:

  Droga do Fabisia jest faktycznie w stanie fatalnym,ale jak Pan wie (pewnie od Kwicoła) w tym rejonie prowadzone są prace związane z budową kanalizacji sanitarnej. Trudne warunki terenowe jak również pogodowe – w tym prace ziemne prowadzone w drodze jak obok niej powodują „krajobraz księżycowy”.
  Jednak jest to problem przejściowy i firma prowadząca prace po ich wykonaniu musi drogę doprowadzić do stanu pierwotnego.
  Za wszelakie niedogodności związane między innymi z zabłoceniem tej drogi, użytkowników przepraszamy.

 15. Raptor pisze:

  Szanowny Panie Wójcie
  Dziękuję za informację. Pozwoliłem sobie treść tej informacji zamieścić na ciecina.eu, żeby Kwicoł też to przeczytał. Mam nadzieję, że nie ma Pan mi tego za złe.
  Pozdrawiam

 16. Agnieszka pisze:

  Panie Wójcie!
  Jestem studentką IV roku Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.
  Pisze pracę inżynierską na temat Odpadów komunalnych w naszej gminie. Czy istnieje w naszej gminie „plan gospodarki odpadami komunalnymi” i czy można by z niego skorzystać?
  Pozdrawiam

 17. admin pisze:

  Gmina Węgierska Górka posiada ”plan gospodarki odpadami komunalnymi” należy z niego korzystać . Proszę zgłośić się do Pana Bogdana Kubaszka inspektora d/s ochrony środowiska.

 18. alicja pisze:

  pkt 3 Przebudowa dróg gminnych Doliny oraz Myce wraz z odwodnieniem łączących Cisiec z Żabnicą. Całkowity koszt realizacji 1 235 280 PLN.

  chodzi mi dokładnie o ul. Doliny– punkt ten już został(wymiana nawierzchni drogi) zrealizowany czy będzie się działo coś jeszcze ???

 19. admin pisze:

  Zakres prac związanych z przebudową drogi gminnej Doliny -Myce został zrealizowany w całości.

 20. a.s pisze:

  Panie Wójcie,
  Inne gminy na swoich stronach internetowych mają zmieszczony „program ochrony środowiska”. na stronie WG nie ma tego programu.
  Pisze prace mgr na temat ochrony środowiska w gminie WG.
  czy jest możliwość przesłania tego planu na maila?
  za góry dziękuję
  a.s

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *