Otwarcie hali widowiskowo-sportowej w Węgierskiej Górce- fotografie

Zobacz również...

3 komentarze

 1. Krzysztof pisze:

  Panie Wójcie, dożyliśmy takich czasów, że w naszej wsi zagrały Świeniewicz, Barańska, Gajgał, Dziękiewicz, Skorupa… czyli siatkarki które 2 razy były najlepsze w Europie!!! Wysokiej klasy obiekt gościł sportowców najwyższej klasy. Pamiętam jak tutaj, w Węgierskiej Górce trenował Ryszard Szurkowski, na stadionie w zawodach lekkoatletycznych startował Marian Woronin (kiedyś najszybszy biały człowiek na świecie). Mam nadzieję, że ta piątkowa impreza, to początek „odwiedzin” w naszej gminie wielkich sportowców i tych, którzy dopiero zaczynają sportową przygodę. A wracając do siatkarek, to wielka szkoda, że nie może już wśród nich zagrać Agata Mróz – Olszewska. Zapewne władze gminy rozważają możliwość nadania tej pięknej hali imienia. Ja proponuję właśnie Imię Agaty Mróz. Jeżeli traktować sport, jako instrument wychowania, kształtowania właściwych postaw młodego pokolenia, to niewątpliwie Patronką takich działań, może być Agata Mróz – Olszewska. Jestem przekonany, że takim gestem mieszkańcy i władze gminy, dali by wyraz swojemu przywiązaniu do najważniejszych humanistycznych ideałów, w których człowiek i jego stosunek do życia, zdolność do największych poświęceń są najcenniejszymi wartościami.

 2. magik pisze:

  Szanowny ,Krzysztofie mimo ,że z pewnoscią strata A Mróz jest niepowetowana dla polskiego sportu (podobnie jak np. A Gołasia) Wielu wybitnych sportowców starszego pokolenia odeszło jak np Grubba czy wcześniej Kukuczka. Nie wtym rzecz jednak. Mysle ,że jeżeli juz hala miałaby nosić czyjeś imię to bardziej kogoś związanego z naszym terenem i pracującego na naszych ziemiach dla sportu. Poza tym Twój post zawiera merytoryczne błędy: Barańska czy Skorupa niegdy nie były mistrzyniami europy za to była nią Magda Śliwa któa również występowała na naszym parkiecie w zespole Dąbrowy.

 3. Krzysztof pisze:

  Do „Magik” – może nie precyzyjnie się wypowiedziałem, ale nie było moją intencją wymieniać, która z zawodniczek zdobyła ile medali, chodziło mi o te, które grają w drużynie dwukrotnych złotych medalistek (+ brąz).
  Co do nadania imienia hali sportowej, to można mieć różne zdania i podawać różne propozycje. Nasza gmina dała polskiemu sportowi osoby zasłużone, medalistów Mistrzostw Polski. Pierwszym był Jan Kupczak(nie jestem pewien, czy aby na pewno „Jan”) w biegach narciarskich. Polskę reprezentowała na Olimpiadzie (3 krotnie) Anna Duraj (po mężu Gębala)również w biegach narciarskich. Anna Duraj 22 razy zdobywała tytuł Mistrzyni Polski. Ostatnim Olimpijczykiem z naszej gminy był Ryszard Szary (biathlon). Możemy wymieniać trenerów pracujących w RKS Metal jak chociażby Stanisław Skrzypek (biegi narciarskie) czy Antoni Wisła (siatkówka). To na pewno zacne osoby, zasługujące by o nich pamiętać. Jesli jednak mówimy o nadaniu hali imienia, to rodzi się pytanie, jakie przesłanie chcielibyśmy wyrazić tym aktem? Czy chodzi li tylko o wspomnienie zasłużonej postaci, czy może o przekazanie idei i wartości czytelnych nie tylko dla nas – mieszkańców, ale także dla osób z zewnątrz. Tak więc dyskutujmy, zgłaszajmy propozycje, bo to lepsze niż krytykowanie już podjętych decyzji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *