Oświata w liczbach

Zobacz również...

2 komentarze

 1. Pulp pisze:

  Witam, zastanawia mnie pozycja przy Szkołach Podstawowych, jakim cudem? w SP Węgierska Górka 271 uczniów jest 13 oddziałów i przez to 24,40 etatów nauczycieli, oraz 39,40 pracowników, a w SP Cięcina 285! uczniów i tylko 11 oddziałów, 20,72 etatów nauczycieli oraz 33,22 pracowników.
  Podsumowując – albo dzieci z WG są super zdolne – potrzebują więcej kadry pedagogicznej, albo otyłe bo nie mieszczą się w oddziałach.
  Uważam, że jest to „troszkę” niesprawiedliwe i kosztem dzieci z SP1 Cięcina, czyżby inne standardy obejmowały Cięcinę?.

  Pytanie 2, Pozycja – Szkoły Podstawowe ZSP Cisiec: 245, 12 oddziałów?, 24,10 , 34,85 – tego to już w ogóle nie rozumiem?.
  Proszę o wyjaśnienie tak dużych różnic w liczbach, z tego co się orientuję subwencja idzie za uczniem, a w przypadku Cięciny tego nie widać, nie spychajmy jej na margines edukacyjny.
  Pulp

 2. admin pisze:

  Zapewniam „Pulp’, że wszystko jest w porządku i zgodne z przyjętymi zasadami / 33 dziedzko w oddziele klasowym powoduje podział klasy na dwa oddziały, a 61 na trzy oddziały/ . Analizując liczbę uczniów w poszczególnych oddziałach klasowych wspomnianych przez Pana/Panią szkół zapewniam że wszystko jest jak należy.Liczba etatów nauczycieli zależy od liczby oddziałów klasowych.Przedstawiana przez Pana / Pania liczba pracowników jest liczbą łączna etatów nauczycielskich i pracowników obsługi. Liczba pracowników obsługi dla SP i Gimnazjum Węgierska Górka 15etatów, natomiast liczba pracowników obsługi dla SP Cięcina 12,50etatu plus pracownicy obsługi Gimnazjum 3,25etatu , łącznie SP i Gimnazjum w Cięcinie 15,75 etatu.Poprostu Gimnazjum w Węgierskiej Górce nie posiada etatów pracowników obsługi , czynności te wykonują pracownicy Szkoły Podstawowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *