Nowa droga na Halę Boraczą

Zobacz również...

10 komentarzy

 1. anonimowo pisze:

  Witam, dobrze że nadleśnictwo zrobiło drogę na boraczą.. a co z zakończeniem przebudowy drogi powiatowej:
  -kiedy oddanie zadania,
  – kiedy wykończone zostaną pobocza bo ludzie dalej chodzą ulicą bo za krawężnikiem nie ma możliwości normalnie przejść ,
  – czy pobocza zostaną poszerzone – nadsypane,
  – kiedy powstanie prawdziwy chodnik,
  – co z nierównościami nowo położonego asfaltu? Pisał Pan Wójt że inspektor nadzoru nie odebrał kawałka który później sfrezowano i tak naprawdę wygląda jeszcze gorzej niż wcześniej reszta jest ok? bo tak naprawdę pozostawia wiele do życzenia?
  – jaki wpływ na inwestycje ma tak naprawdę gmina?
  I jeszcze kilka pytań tak przed wyborami:
  1. Pan Żyrek pisze w swoim programie o budowie ścieżki wzdłuż kamieniołomu, piekarni i boiska – jaka jest szansa na zrealizowanie tego postulatu i czy są rozpatrywane jakieś inne miejsca do zagospodarowania w ten sposób?
  2. co z terenem po Promedzie – co gmina chce tam dokładnie zrobić?
  3. co z poprawą zasięgu w naszej miejscowości?
  4. kto będzie zarządzał nowopowstającym boiskiem sportowym przy SP i czy wszyscy będą mogli z niego korzystać czy tylko młodzież szkolna?
  5. czy są przewidziane podwyżki dla pracowników administracyjnych i obsługi szkół – bo jak do tej pory to podwyżki dostają tylko nauczyciele a obsługa to daleko z tyłu a o tegorocznej podwyżce ok 10 zł to wstyd mówić. A tak obserwując to w każdej szkole jakoś tej obsługi jest więcej a w Żabnicy to minimum- czy Pani dyrektwr ma tak mało etatów do dyspozycji czy to tylko oszczędność z jej strony?
  7.kiedy w Żabnicy powstanie jakiś plac zabaw ogólnodostępny?
  6. czy budynek OSP będzie wykończony i jak może zostać zagospodarowany?
  7. czy przewidziana jest jakaś modermizacja i unowocześnienie budynku przedszkola?
  8. i jeszcze sprawa dawnej harcówki – obecnie na dole funkcjonuje tylko biblioteka a reszta za chwilę będzie się sypać jeśli już się nie sypie?
  pozdrawiam

 2. admin pisze:

  Odbiór drogi do końca m-c listopada , prędzej jak widzę po postępie prac jest to niemożliwe . Obecnie trwają prace porządkowe i związane z poboczami w tym z tymi związanymi z ” chodnikami ” poza krawężnikiem. Chcemy aby do czasu wybudowania chodnika z prawdziwego zdarzenia za krawężnikiem został utworzony chodnik /z dystruktu/ do 1m szerokości -oczewiście tam gdzie jest to możliwe.Prawdziwy chodnik w zależności od montażu finansowego będzie realizowany 2-3 lata.Chyba że Starostwo Powiatowe stanie na wysokości zadania.Wszystkie uwagi zostały zgłoszone inspektorowi nadzoru i firmie wykonujacej , taki jest nasz wpływ na inwestycje . Jak wiadomo inwesorem jest Starostwo . Gmina współfinansuje to przedsięwzięcie. Program Pana Żyrka wpisuje się w ogólną koncepcję zagospodarowania centrum miejscowości i połączenia jej ścieżkami pieszo – jezdnymi z bulwarami w Węgierskiej Górce – szansa jest ogromna.Promed- jest kilka koncepcji nie ma na dzień dziśiejsze konkretnego przeznaczenia – jeżeli są jakieś ciekawe propozycje to prosze je zgłaszać , wszystkie zostaną wzięte pod uwagę. Prowadzimy rozmowy , firmy tworza różnego rodzaju projekty . ąle problem pewnie się skończy wraz z szeroko pasmowym internetem. Boiskami będzie zarządzać szkoła – boisko , plac zabaw /obok przedszkola / są ogólnodostępne, oczywiście pod pewnymi warunkami. Przewidujemy niewielką podwyżkę dla pracowników obsługi szkół i przedszkoli .Budynek OSP jest zagospodarowany , niewykończone pomieszczenia jednego pietra są własnościa OSP Żabnica. Modernizacja budynku przedszkola jest konieczna i musi zostać przeprowadzona . Problem budynku bibilioteki jest ściśle związany z problemem zabudowań po Promedzie. Pewnie nie wszystkie odpowiedzi Pana zadawalają ” ale tak krawiec kraje , jak materiału staje”.

 3. anonimowo pisze:

  Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź a to że nie wszystkie odpowiedzi mnie zadowalają jest oczywiste – mama na myśli choćby podwyżki dla tych kobiet z obsługi – Panie Wójcie one naprawdę dostały niewiele ponad 10 zł brutto podwyżki w tym roku a płacę zasadniczą to też mają nieciekawą a pracy z tyloma dziećmi to trochę jest, prawda?
  A co do dostępności do boiska czy placu zabaw to zweryfikuję to w niedzielę jak się wybiorę z moimi maluchami na spacer. Życzę udanego weekendu:)

 4. krzycho pisze:

  Witam
  sam niewiem dlaczego ale wydawało mi się że chodnik miał być robiony w przyszłym roku prosze mnie poprawić jeżeli się myle
  kiedyś pisałem o pewnym kamyku nieopodal przejazdu kolejowego na Żabnice (prawa strona chodnika jadąc do Żabnicy) Wójt obiecał że się przyjży sprawie i nadal czekam
  następna sprawa to niby miejsce na chodnik
  bardzo prosze przejechać się kawałeczek do byłej bazy
  po lewej stronie ma skład Pan Drożdż rosną tam krzaki i piesi chociażby chcieli nie dadzą rady iść tym poboczem
  jest to na zakręcie sprawa bardzo niebezpieczna
  tylko czekać aż któryś pieszy wpadnie pod samochód
  no i jak wygląda sprawa chodnika w miejscu gdzie jest rów????
  tam będą rury czy co ??
  jak tak to kiedy ???
  co z wiazdami do posesji które zostały naruszone na potrzeby niby chodnika ???
  czyżby właściciele będą musieli zrobić sobie je sami???
  kto im zwróci koszty??
  czy jak będzie robiony chodnik to te wjazdy znów będą naruszone to pytanie do kosztów ??
  i jeszcze jedno pisałem o tym wcześniej czy będą wyrysowane przejścia dla pieszych??
  pozdrawiam i mam nadzieje że ten post będzie zamieszczony

 5. admin pisze:

  Chodnik będzie robiony sukcesywnie w miarę posiadanych środków finansowych począwszy od przyszłego roku – proces inwestycyjny mogą przyśpieszyć pieniądze ze Starostwa Powiatowego. Pewny kamyk to słupek graniczny i podlega ochronie prawnej – ale spoko, damy radę .Krzaki zostaną usunięte.Jest projekt chodnika i odwodnienia drogi, który uwzględnia wszystkie kolizje , jak równięż zarurowanie pewnych odcinków drogi.Wjazdy do posesji ,które zostały naruszone muszą zostać przez firmę wykonującą zadanie doprowadzone do stanu przejezdności /poprzedniego/.Wjazdy na szerokości chodnika będzie pokrywać inwestor /Gmina, Powiat/ , sprawdze w ZDP co z projektem organizacji ruchu.

 6. wnuk pisze:

  makabra jechać przez Cięcinę autem, przy poboczach drepcą ludzie -no bo jak mają się poruszać, gdy pobocza nie ma.
  Czy jak do wiosny ktoś -nie daj Boże zostanie potrącony to coś się ruszy -mamy długą ciepłą jesień, Panowie za łopaty i do roboty a nie imprezować z okazji wyborów

 7. krzycho pisze:

  Witam
  DZIĘKUJE PANIE WÓJCIE w Żabnicy mamy pierwsze i jak narazie jedyne przejście dla pieszych sukces
  nawet gratis dostaliśmy Agatke dzięki
  czy będzie więcej przejść??
  teraz tylko trzeba nauczyć dzieciaki po nim przechodzić:)
  pozdrawiam i nieukrywam mojego zadowolenia dzięki

 8. krzycho pisze:

  witam
  wracając do poprzedniego postu
  okazało się że nietylko postawiono zanki przejścia ale również usunięto kamyk o którym pisałem usunięto krzaki
  dziękuje
  PS. mój głos odałem na Pana pozdrawiam

 9. mocneseo pisze:

  Chyba się z tym zgodzę…

 10. krzycho pisze:

  witam
  mamy początek stycznia a ja na nowej drodze do Żabnicy widziałem już 2 pęknięcia
  które najprawdopodobnie w niedługim czasie oderwią sie od drogi
  coś mi się wydaje że wykonawca niebardzo się przyłożył do pracy
  pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *