Monitoring w Gminie Węgierska Górka.

Zobacz również...

14 komentarzy

 1. Raptor pisze:

  O skuteczności systemu monitoringu świadczy zdolność do podjęcia przez funkcjonariuszy skutecznej reakcji na zaobserwowane zdarzenia, w miejscu jego wystąpienia. Tak wprost oznacza to, że:
  – operator musi obserwować co się na ekranie dzieje i być zdolny do właściwej interpretacji tego co widzi;
  – radiowóz musi być sprawny i zatankowany (mieć jeszcze limit do przejechania;
  – radiotelefony sprawne i noszone przy sobie;
  – funkcjonariusze wyszkoleni i zdolni do podjęcia wyzwań w czasie rzeczywistym gdy zaistnieje zdarzenie a nie grubo po fakcie.
  Ogólnie systemy nadzoru wizyjnego, czy jak kto woli monitoringu powinno się montować w miejscach gdzie istnieje zwiększone zagrożenie. Instalowanie winno być poprzedzone sporządzeniem tzw. mapy bezpieczeństwa czyli wytypowaniem miejsc gdzie najczęściej dochodzi do kradzieży, włamań, dewastacji mienia i ataków chuliganów. Dlatego zastanawia fakt montażu dwóch kamer przy Urzędzie Gminy. Oczywiście nadzór wizyjny wykorzystuje się również w ochronie ważnych i kluczowych obiektów.

 2. Raptor pisze:

  Szanowny Panie Wójcie. Proszę o przeanalizowanie możliwości przekazywania obrazu z jednej lub dwóch kamer stacjonarnych zlokalizowanych w centrum gminy, na stronę internetową gminy. W związku z faktem iż system budowany jest za pieniądze samorządu to Policji udostępnienie sygnału mieszkańcom gminy nie powinno przeszkadzać. A uboga strona portalu gminnego znacznie przez to zostałaby ożywiona. Myślę, że ten pomysł wart jest przemyślenia.

 3. slavko pisze:

  Gmina to również Cisiec i Żabnica.Tam jest bezpeczniej skoro nie ma kamer? Daleki jestem od jakichkolwiek pomówień i posądzania kogokolwiek ale wróble ćwierkają, że monitoring budynku Urzędu Gminy wykonano przy okazji wdrażania tego systemu. Podzielam zdanie Raptora by udostępnic obraz z kamer do internetu.

 4. misza pisze:

  Kolega Raptor wydaje się, że troszkę poczytał, lecz niestety nie doczytał, iż obrazu z kamer tego typu monitoringu nie udostępnia się mieszkańcom. Kolego Slawko nie znasz języka zwierząt, bo przechodząc pod kamerami obok Urzędu gołym okiem zobaczyć można, że nie są skierowane na budynek Gminy…

 5. Raptor pisze:

  Fajnie misza, że dołączyłeś do komentatorów na tej stronie. Piszesz, że czegoś nie doczytałem. Pewnie i tak, bo moim konikiem nie jest monitoring. Mogłeś jednak napisać dlaczego „obrazu z kamer tego typu monitoringu nie udostępnia się mieszkańcom”. Czy wynika to z możliwości technicznych i konfiguracji sprzętu, czy też obowiązujących procedur lub przepisów obowiązujących np. w Policji. Gdy sugerowałem możliwość przekazywania obrazu na stronę internetowa myślałem o pogodzeniu wydanych pieniędzy przez gminę na monitoring z którego głównie korzystać będzie Policja, z możliwością urozmaicenia strony Gminy, która naprawdę jest uboga.
  Po tym adresem ukazała się w Dzienniku Zachodnim informacja o monitoringu.
  http://polskatimes.pl/dziennikzachodni/beskidy/124126,wegierska-gorka-kamery-zwieksza-bezpieczenstwo,id,t.html
  W ostatnim akapicie napisano: „Zgodnie z sugestiami mieszkańców trwają też przymiarki do udostępnienia obrazów z kamer w Internecie”

 6. piotr pisze:

  Prosimy o lepsze informacje na temat infrastruktury w gminie wiecej projektów bo na stronie UG nie ma nic pozdrawiam

 7. slash pisze:

  mieszkancy gminy chca udostepnienia obrazu z kamer w internecie. i niech urzad gminny zrobi sobie porzadna stronke ktora bedzie mozna wyszukac w necie.
  pozdrawiam

 8. apok pisze:

  To cytat z Dziennika Zachodniego
  ” … – Policjanci będą śledzić obraz przekazywany z kamer. Będzie on również rejestrowany, co pozwoli na odtwarzanie wydarzeń mających wpływ na bezpieczeństwo, a także na używanie nagrań do celów dowodowych. Mamy nadzieję, że w okolicy pracy kamer będzie mniej wykroczeń i przestępstw. Wpłyną też na poprawę wizerunku gminy , na co wskazują doświadczenia innych miejscowości wyposażonych w wizyjny monitoring – mówi wójt gminy Węgierska Górka Piotr Tyrlik.

  Zgodnie z sugestiami mieszkańców trwają też przymiarki do udostępnienia obrazów z kamer w internecie.

  Policjanci mieli śledzić a tymczasem miesiąc temu przez W.Górkę przejechał smochód-facet pijany, uszkodził 3 samochody i zniknął w okolicy Milówki i nikt go nie zauważył .
  Gdyby udostepniono kamery w Górce tak jak w Cięcinie na pewno ktoś by go „wyłapał”

 9. Sewo pisze:

  Jestem jak najbardziej za, i zgadzam się z apok oraz innymi, aby obraz z kamer był udostępniony do sieci. Między innymi dlatego, że promowałoby to Naszą Gminę, podniosło poziom bezpieczeństwa. Każdy region ma Swoje tradycje, ale też by wypadało aby Gmina podążała z biegiem czasu i postępem technologicznym.

 10. admin pisze:

  Obecnie instalowany jest system kilku kamer w obrębie sceny widowiskowej , który będzie udostępniony w sieci . System ten będzie sukcesywnie rozbudowywany . Pierwsze kamery zaczną funkcjonować już w styczniu.

 11. krzycho pisze:

  witam
  ja z innej beczki
  jak co roku na jesien i zime pojawia się problem ściągania drzewa z lasu
  konkretnie mówię o rejonie Żabnicy pan Strzałka który mieszka na przeciw remizy w Żabnicy notorycznie ściąga drzewo po drogach gminnych i nie piszę o ściąganiu drzewa na wozie lecz bezpośrednio po asfalcie ostatnio odwiedził ulićę Kepki gdzie jest położony nowy asfalt jeżeli ktoś nie wierzy zapraszzam do obejżenia śładów proszę o interwęcje w tej sprawie
  dzięki
  ps szkoda że nie można zamieszczać zdięć Pan WOJt wiele by zobaczył 🙂

 12. admin pisze:

  Bardzo się cieszę , że reaguje Pan na problemy wandalizmu i niszczenia mienia wspólnego , mam nadzieje , że otrzymam te zdjęcia , które niezwłocznie obejrzy Policja.

 13. becia pisze:

  ok a kiedy beda dostepne kamery w necie?????????????????????czyli ogladanie na zywo?????

 14. Łukasz pisze:

  Witam, jak dalej przebiega projekt, jak dalej nie widać kamer w internecie, a pieniążki z budżetu zostały rozdysponowane … proszę o informacje na e-mail jeśli takowe kamery dostępne są w internecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *