Koncepcja zagospodarowania centrum Węgierskiej Górki

Zobacz również...

21 komentarzy

 1. CISIEC pisze:

  Kiedy odbędzie sie zebranie wiejskie w Węgierskiej Górce ?

 2. admin pisze:

  Prawdopodobnie w marcu.

 3. Yankess pisze:

  Dziękuję Panie Wójcie za plan. Pięknie się prezentuje.
  W związku z tym mam pytanie odnośnie wodospadu i brzegu wykonanego z betonowych płyt za wodospadem aż do kładki pieszo-rowerowej, czyją są one w świetle prawa własnością??? Bo niestety te obiekty są zaniedbane i przy tym pięknym bulwarze będą trochę szpecić. Chodzi mi o możliwość przebudowy czy remontu tychże obiektów. Jeszcze jedno pytanie czy w bieżącym roku są planowane jakiekolwiek inwestycje związane z bulwarem??(amfiteatr, basen, parkingi, czy ta kładka nad wodospadem???) Spacerując po bulwarze nachodzi mnie jedna myśl – brak ławeczek i koszy na śmieci, mam nadzieję że są one uwzględnione w projekcie. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

 4. Krzysztof pisze:

  Mam nadzieję że Wójt przypomni na swojej stronie o zebraniach wiejskich. Jestem wśród tych, którzy się wybierają i odezwać się zamierzają.

 5. admin pisze:

  Brzegi wykonane z betonu jak również sam Jaz są własnością Panów Gawła i Jurasza , teren natomiast jest własnością skarbu państwa w zarządzie RZGW Kraków. Wiem , że panowie pracują nad modernizacją tych obiektów, pragnąc je wykorzystać na potrzeby MEW i zagospodarowania turystycznego.Ławeczki i kosze na śmieci zostaną rozłożone na bulwarze zaraz po zimie .

 6. Krzysztof pisze:

  Chyba Panu Wójtowi szwankuje zegar w kompie, albo czas letni obowiązuje. Jest godzina 17.14 a ukazał się komentarz Wójta z godziny 17.48 🙂

 7. Raptor pisze:

  Faktycznie. Plan robi wrażenie. Niejedno duże i bogate miasto by się nie powstydziło.
  Zastanawiam się czy można byłoby opublikować Plan zagospodarowania na cele rekreacyjno turystyczne brzegów rzeki Soły, potoków Lorańca i Cięcinki. Tak dla porównania rozmachu obu inwestycji.

 8. mycanin pisze:

  „…brzegów rzeki Soły, potoków Lorańca i Cięcinki” TAM nic nie będzie, bedzie w żabnicy !!
  za dużo byś chciał z tego co czytam na tej www

 9. Darek pisze:

  Witam
  Interesuje mnie czy będzie jakieś połączenie pomiędzy istniejącą kładką nad Sołą {gdzie można się dostać na trakt Cesarki} a planowana kładka nad wodospadem,może jakaś ścieżka spacerowa czy coś w tym rodzaju jest tam trochę pusto a terenu dużo.

 10. Raptor pisze:

  do mycqanina
  I tego Żabnicy życzę.
  A czego to ja chcę za dużo? Napisz.

 11. admin pisze:

  W opracowaniu jest projekt techniczny ścieżki i łączącej kładkę nad rzeką Sołą z Cesarką i dalej do fortu Waligóra. Przedstawiona w koncepcji kładka nad wdospadem, była alternatywą dla wybudowanej kładki nad Sołą. Teren po drugiej stronie rzeki Soły na wysokości wodospadu jest terenem prywatnym.

 12. Robert pisze:

  Witam.
  Panie Wójcie czy planowany jest remont chodnika przy ulicy Granicznej ? Chodzi o odcinek od ul. Zielonej do nowego kościoła.
  Droga kilka lat temu została odnowiona, założono wówczas nowe krawężniki ale płytki zostały stare jedynie ubytki uzupełniono starymi płytkami. Z roku na rok chodnik ten jest w coraz gorszym stanie a jest to dość mocno uczęszczany zwłaszcza w niedzielę. Przy okazji może dało by się wreszcie pożądnie wyremontować nawierzchnie na moście a nie tylko co roku dokładać asfaltu na łączeniach w postaci garbów.

 13. admin pisze:

  W gminie Węgierska Górka od wielu lat zakres prac na drogach gminnych ustalają radni poszczególnych sołectw w ramach wydzielonego na ten cel funduszu.Dlatego dobrze by było porozmawiać na ten temat z którymś z nich.Ja oczywiście zainteresuje się tą sprawą ,ale z tego co jest mi wiadomo plany pracy na drogach gminnych na ten rok zostały już złożone.Zobaczymy co się da zrobić .

 14. komentator pisze:

  Pierwsze co to tam zdało by się lustro bądź zrobić coś z tym żywopłotem bo jadąc od oczyszczalni bardzo ciężko się wyjeżdża na drogę przez co też było już tam pare wypadków.

 15. admin pisze:

  Z tym żywopłotem przy ul. Granicznej będą problemy, bo temat jest znany, natomiast lustro na tym skrzyżowaniu jest.Natomiast konieczne i musi zostać założone na skrzyżowaniu z ul. Fabryczną i Kwiatową w Cięcinie. Jest z tym trochę roboty związanej głównie z opracowaniem projektu organizacji ruchu, jak również z jego zatwierdzeniem w Starostwie Powiatowym. Ale spokojnie damy rade.

 16. woql pisze:

  „Z tym żywopłotem przy ul. Granicznej będą problemy, bo temat jest znany, natomiast lustro na tym skrzyżowaniu jest konieczne i musi zostać założone. Jest z tym trochę roboty związanej głównie z opracowaniem projektu organizacji ruchu, jak również z jego zatwierdzeniem w Starostwie Powiatowym. Ale spokojnie damy rade.”

  Ktoś tu kogoś wypuścił… Przecież to lustro już tam jakiś czas stoi drogi Adminie.
  Pozdrawiam.

 17. Raptor pisze:

  Rada Gminy upoważniła Wójta Gminy do oddania w dzierżawę nieruchomości gruntowej Nr 1090/47 o pow. 0,3750 ha, położonej przy hali sportowej w Węgierskiej Górce. Dzierżawa winna nastąpić na okres 30 lat, z przeznaczeniem na ogólno turystyczne i sportowo-rekreacyjne usługi noclegowe i gastronomiczne, stanowiące uzupełnienie dla powstającej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej.
  Nie mogę rozszyfrować z planu ani z dostępnych w internecie map geodezyjnych w którym miejscu jest ta działka. Krótkie pytania:
  1. Co na niej powstanie?
  2. Czy teren zostanie wydzierżawiony w przetargu publicznym chętnym, którzy złożą najkorzystniejszą ofertę?

 18. error pisze:

  Potwierdzam lustro już jest, a chodnik by się przydał !!

 19. admin pisze:

  Na działce obok hali sportowej ma powstać obiekt z przeznaczeniem na ogólnoturystyczne i sportowo-rekreacyjne usługi noclegowe i gastronomiczne /hotel dla sportowców, kawiarnia , restauracja, zaplecze rekreacyjno- sportowe/.Teren będzie wydzierżawiony w trybie przetargu publicznego.

 20. komentator pisze:

  Ok przepraszam nie zauważyłem go, nie miałem okazji jechać ostatnio tamtędy

 21. ZIOM pisze:

  Faktycznie ulica Graniczna kiedyś była bardziej zadbana. Dziś żywopłot w opłakanym stanie a chodnik też nie lepszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *