KOLEJNE WNIOSKI GMINY O WSPÓŁFINANSOWANIE PRZEDSIĘWZIĘĆ

Zobacz również...

6 komentarzy

 1. Efes pisze:

  Szkoda,że w tej informacji nie znalazły się wiadomości o budowie kanalizacji sanitarnej w sołectwie Cięcina.Szkoda też że nie skorzystano z Koncepcji gospodarki ściekowej dla Juraszków,Podczerwieńca,i Solanów opracowanej przez mgr inż.Ewę Iwańską w kwietniu 2003 roku,która przewidywała budowę kanalizacji sanitarnej i wodociągu i ograniczono się tylko do kanalizacji sanitarnej.Tereny te znajduję się w strefie depresyjnej,każda większa woda zanieczyszcza studnie indywidualne i powoduje niezdatność wody do picia.Wiekszość terenów sołectwa jest objęta siecią wodociągową,a nowe kolektory sanitarne(K-11 i K-12)nie przewidują sieci wodociągowej. W najbliższej przyszłości okaże się,że będzie trzeba wykonywać nowe wykopy pod wodociąg i ponosić dodatkowe koszty tych wykopów.Mieszkańcy wspomnianych przysiółków zdeklarowali się ponieść koszty rur wodociągowych i ich montażu,jednak z naszej oferty nie skorzystano.Proszę więc o rozważenie możliwości rozwiązania tego istotnego problemu.A za udział Gminy w kosztach budowy kanalizacji
  wyrażam w imieniu mieszkańców i swoim podziękowania.

 2. kunta313 pisze:

  Czegoś tu nie rozumiem.Przecież Juraszki mają sieć wodociągową(na kanalizację nadal czekają).Jak Podczerwieniec to nie wiem, ale to gmina Radziechowy i to chyba ich interes.A jeśli chodzi o udział Gminy w kosztach budowy kanalizacji, to gmina łaski nie robi, bo zgodnie z prawem musi kanalizować(wymóg ochrony środowiska).Kiedyś obiło mi się o uszy ,że Gminy są zobligowane do takich inwestycji i że nawet powinny robić to bez pobierania pieniędzy od mieszkańców(przecież i tak dostają na to pieniądze czy to z uni europejskiej czy też zaciągają kredyty)Myślę, że najlepiej byłoby gdyby RAPTOR (pozdrowienia)poszperał i coś na ten temat napisał, bo wydaje się być dobrze poinformowany.
  A jeśli chodzi o Solany to chyba wodociąg tez mają.Jeżeli ktoś z tych przysiółków nie ma wody z wodociągu, to tylko dlatego, że jej nie chciał jak robili.

 3. Raptor pisze:

  Do kunta313. Dzięki za pozdrowienia. Ja też pozdrawiam. Na razie wakacje i muszę trochę odpocząć. Może później poszperam a jak coś znajdę to napiszę 🙂

 4. Efes pisze:

  Szan.kunta313! W moim komentarzu użyłem nazwy Koncepcji, to nie znaczy,że upominałem się o wodociąg dla Podczerwieńca,czy Juraszków.Miałem raczej na uwadze część przysiółka Kociołki i Solanów.I jesteś w wielkim błędzie,twierdząc,że ta część sołectwa posiada wodociąg,zaś twierdzenie że ktoś nie chciał wodociągu w tym rejonie całkowicie mija się z prawdą.Pozdrawiam.

 5. Efes pisze:

  Dzisiaj jest 22.08.,czyli na zatwierdzenie przez moderatora trzeba czekać 5 dni?

 6. anka pisze:

  Czy w planie zagospodarowania jest przewidziane podłączenie gminy (również domów prywatnych) do gazu ziemnego?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *