KALENDARIUM IMPREZ W GMINIE WĘGIERSKA GÓRKA – LATO 2009

Zobacz również...

24 komentarze

 1. pik pisze:

  A kto bedzie na dniach węgierskiej Górki ?? czemu jeszcze nie ma informacji na gorce zeby turysci juz widzieli i planowali na ten czas wolne ?? zapewne tydzien przed impreza beda plakaty i mało kto bedzie wiedzial ;/ juz to powinno być skoro to taka duza imprerza w gminei

 2. pik pisze:

  dziekuje

 3. Harnaś pisze:

  Dalej nic nie słychać tylko imprezy imprezy imprezy… Rozumie to że chcecie promować w ten sposób gminie,I chwała wam za to .Ale czy normalnym jest żeby w dwudziestym pierwszym wieku ludzie nie mieli oświetlenia drogowego i drogi dojazdowej do domu???Przecież nam jako obywatelom płacącym podatki chyba takie minimum się należy?? Przypominam Panie Wójcie że Cięcina górna tez znajduje się w obrębie gminy Węgierska Górka i należy nam się to samo co mieszkańcom Ciśca żabnicy czy Górki.Więc może o jedna masową imprezę mniej i kilkunastu rodzinom w naszej gminnie zacznie się żyć lepiej albo chodź na poziomie odpowiadającym dzisiejszym czasom.

 4. pik pisze:

  imprezy takie marne a Ty chcesz na nich oszczędzać haha 😀
  proste trzeba turystów imprezami zwabić wtedy gmina będzie bogatsza i będą robić drogi.

 5. borys pisze:

  nasza gmina to wogóle na psy schodzi z chodnikami robią a o ludziach to nie myślą wogóle

 6. działacz pisze:

  Najlepiej nic nie robić tylko siedzieć i pisać durne komentarze z pretensjami o wszystko, a może by tak samemu coś wymyśleć i zorganizować. No tak ale to już wymaga większego wysiłku i inteligencji niż walenie w klawiature:D Pozdrawiam

 7. pik pisze:

  chodniki nie robi gmina. A co Ci sie w tym nie podoba ???
  ja jestem bardzo zadowolony z prac codziennie obserwuje postepy ;]

 8. kunta pisze:

  bo ty PIKu jesteś chyba z górki.Ja popieram Harnasia-sam jestem z Cięciny i widzę że nie robi sie tu prawie nic.No ale za rok wybory to pewnie będzie wysyp obietnic, jak nam to dogodzą i w ogóle…W górce robi się co można aby tłuszcza widziała a gdzie indziej nie, bo i po co?

 9. pik pisze:

  hehe a co maja może zrobić w górnej ciecinie deptak spacerowo-rowerowy heh
  robi sie i to bardzo dużo trzeba sie tylko interesować teraz w ciecinie sa przetargi na roboty drogowe poszukajcie w necie ostatnio jakis sie zakonczyly

 10. kunta pisze:

  a co tylko górka zasługuje na deptak?Cięcina,Cisiec czy Żabnica gorsze?Puknij sie PIKU.
  Górka to nie pępek świata,choć jak widać niektórzy by chcieli.
  A taki deptak wzdłuż soły (wcale nie koniecznie w górnej Cięcine-co wyśmiewasz)w „dolnej”Cięcinie to zły pomysł.Ludzie tu mieszkający są gorsi od mieszkańców górki?Nie mają dzieci i nie potrzebują miejsca do spędzania z nimi czasu???
  PIKu zastanów sie czasem nim coś wyśmiejesz.Ludzie nie dzielą się na lepszych i gorszych tylko dlatego, że mieszkają w różnych miejscach naszej Gminy?Mam nadzieja że Piotr Tyrlik czyta czasem swoją strone i dlatego czasem tu pisze.
  Pozdrowienia Wójcie i zachęcam do pomyślenia także nad innymi mięjscowościami „Pańskiej” Gminy

 11. pik pisze:

  hehe piszesz o tej górce i piszesz a ja mieszkam w ciscu ;] prawie w milówce :)) ale adres Cisiec gmina WG :))
  nie mówie ze sa gorsi ale to jest prosty łańcuch
  ładne centrum i okolice domów wczasowych =turystyka duzo przyjezdnych to wszystko==kasa im więcej turystów tym więcej kasy ludzie maja prace bo sklepiki nie upadaja i można myslec o innych inwestycjach. deptak w górnej ciecinie tak świetny pomyśł dla paru rodzin bo nie masz gdzie spacerowac….
  takie rzeczy sie robi tam gdzie rozwija sie turystyka…. wybuduj hotel basen w górnej ciecinie i bedzie git drugie centrum gminy 🙂 na zime jakiś wyciąg jak zrobisz to wpadne :))

 12. kunta pisze:

  Zapraszam ,ale nie do górnej bo po prostu tam nie mieszkam.Masz dużo racji w sprawie tej turystyki itd.ale,czy wyobrażasz sobie taki scenariusz,że te wielkie pieniądze zarobione dzięki tej prężnie rozwiniętej turystyce,tych deptakach etc.(i cały czas mam na myśli górke)idą na rozwój naszych pozostałych miejscowości,w tym i twojego cisca.Bo ja nie mam aż tak wybujałej wyobrażni.
  Jestem pewien że zaraz okazałoby się że w górce trzeba z tych pieniędzy zrobić, a to nowe oświetlenie,a to jakieś fontanny,nowe bruki,ławeczki i tysiąc innych rzeczy.Szczerze wątpie aby ta kasa poszła poza górke(no może jakiś jej ułamek}.I to jest powód mojego oburzenia.
  Mnie też cieszy to, że będąc w górce ide ładnym deptakiem,po nowym bruku-bo ja z górki pochodze-ale chciałbym jednocześnie aby teraz i moja cięcina coś dostała(i nie ochłap z pańskiego stołu któremu na imię W.G.) serdecznie pozdrawiam

 13. Raptor pisze:

  piku, „Asem” pik to Ty nie jesteś. Z twoim podejściem do rozwoju gminy najwyżej „dwójką”. Zauważ,że napisałem rozwoju gminy a nie rozwoju Węgierskiej Górki.

 14. pik pisze:

  Raptor ale Ty nic nie pisałeś w tym temacie więc Cię nie rozumiem. Kunta rozumiem Cię każdy chce mieć idealny dojazd. Myślę że pomalutku i dojdą do góry narazie sa w okolicach potoku i tam kopią jakaś kanalizacje i beda robić drogę.
  Napewno bedzie przebudowa dróg gminnych w ciągu ulic 3 Maja, Bystry Potok , oraz Turystyczna w Cięcinie.

 15. Raptor pisze:

  piku, ależ ja na temat rozwoju gminy pisałem wiele. Wystarczy tylko poszukać na starszych niż ten portalach, takich jak cisiec.com, ciecina.eu.
  Może przykład jaki przedstawiam jest trochę na wyrost, ale chyba pomoże zrozumieć o co mi chodzi.
  „Rio de Janeiro – miasto słynące ze swych pięknych plaż (np. Copacabana, Ipanema), olbrzymiego posągu Chrystusa Zbawiciela (Cristo Redentor) na górze Corcovado, ale przede wszystkim z corocznie obchodzonego karnawału. Jest jednak miastem kontrastów, z jednej strony może zaliczać się do najnowocześniejszych metropolii świata, z drugiej strony znajdują się w nim dzielnice biedy” – z Wikipedii
  I dla porównania
  „Węgierska Górka – miejscowość turystyczna słynąca z pięknych deptaków, bulwarów, obiektów sportowych oraz drewnianych posągów zbójów beskidzkich, ale przede wszystkim z corocznie obchodzonych Dni Węgierskiej Górki. Jako gmina jest jednak obszarem znacznych kontrastów, z jednej strony nowoczesne centrum gminy, z drugiej strony biedne, zacofane i zaniedbywane przez władze gminy sołectwa” – twórczość własna, wizja, która lepiej by było żeby się nie spełniła.

 16. kunta pisze:

  hej Raptor.Mniej więcej ja też mam taką(niestety)wizję naszej gminy.W.G.-miodzio,Reszta-be.

 17. pik pisze:

  napisałes „Zauważ,że napisałem rozwoju gminy a nie rozwoju Węgierskiej Górki.”
  więc dlatego pisałem ze ty tu sier nei wypowiadałeś, teraz jesteśmy na tym portalu więc mi nie mow o innych tam byłem 5 minut temu.
  Nie porównuj Rio de Janeiro bo to nie polska
  Polska jeszcze jest zacofana przez to co miało miejsce w historii. Gdyby nie taka historia jak była to napewno było by owiele lepej 🙂
  ps Rio de Janeiro liczba ludnosci ok. 5,6 mln gmina wg liczba 15 tysiecy mieszkańców bez porównań

 18. Raptor pisze:

  piku, dobrze jest umieć czytać, ale jeszcze lepiej czytać ze zrozumieniem. Jeżeli nie zrozumiałeś mojego porównania RdJ do WG i dodatkowo uważasz, że Polska jest „zacofana” to Twoja sprawa.
  Czy mówi Ci coś określenie „dwie prędkości rozwoju”? To jest to co teraz widzisz w Gminie WG. Z jednej strony inwestowanie w budowę super centrum za pieniądze z budżetu gminy i UE, a z drugiej „coś” na otarcie łez i stwierdzenie, że „nie ma pieniędzy” albo „jak chcecie to sobie sami zróbcie”

 19. pik pisze:

  sam pisałeś o zacofaniu
  „…z jednej strony nowoczesne centrum gminy, z drugiej strony biedne, zacofane…” porównanie dałeś identyczne
  tam jest na obrzeżach bieda i u nas. ale to jest normalne bo wszędzie na obrzeżach tak jest.
  Zrozumiałem o co Ci chodzi bo zaznaczyłeś to na poczatku porównania „Może przykład jaki przedstawiam jest trochę na wyrost, ale chyba pomoże zrozumieć o co mi chodzi.” Ja na to nic nie poradze nie macie asfaltu piszcie do Wójta i zapewne kiedyś zrobi ;]

 20. Raptor pisze:

  piku. Jednak nie zrozumiałeś. Dodatkowo Twoje słowa „Polska jeszcze jest zacofana przez to co miało miejsce w historii” to znaczna przesada i obraża tych, którzy dla jej rozwoju pracowali i pracują. Przecież nawet opozycja uważała kilka tygodni temu, że polscy przedstawiciele powinni być na szczycie G-20. Sam jej guru J. Kaczyński powiedział, cyt. „Polska jest klasyfikowana w pierwszej dwudziestce gospodarek światowych, i w pierwszej siódemce gospodarek Unii Europejskiej”. Co do asfaltu ja go nie potrzebuję, mam go w nadmiarze. Ale widzę, że inni potrzebują drogi do domu dla siebie i swoich dzieci. Czy Oni nie zasługują aby gmina w budżecie zasilanym również przez UE, coś z tego mieć. A Twoja ironia „piszcie do Wójta” to kolejny przykład, że niezbyt wiele rozumiesz. Pozostajesz „dwójką pik”,a miałem nadzieję, że awansujesz na lepszą „figurę” w tali.

 21. pik pisze:

  pik powinno być pikuś…….. dobra koniec tematu ide spac;]

 22. ... pisze:

  Czytając wasze wypowiedzi powiem tylko tyle. Gmina Węgierska Górka ( czy nawet jej centrum ) wreszcie nabiera takiego oblicza jakiego miała nabrać już dawno i chwała tym ludziom którzy do tego doprowadzili, tak tylko dla przykładu pokażcie drugą taką o takim ogromie inwestycji. A fakt iż nie da sie zadowolić wszystkich jest oczywisty. Najgorsze jest to że zazwyczaj najwięcej do powiedzenia mają osoby które nigdy w życiu nic nie zrobiły i nie zrobią. Chce tylko dodać iż jest naprawdę wielu ludzi którzy doceniają to co się w gminie dzieje i i w jakim kierunku zmierza.

  Pozdrawiam

 23. Raptor pisze:

  Do …
  Masz rację, centrum gminy nabiera piękna. A będzie pewnie jeszcze lepiej. Wszak i na przedmieściach czy też „gminnej prowincji” też coś się dzieje. Na przykład Cięcina:
  wiata na polu biwakowym nad Leśniczówką – wybudowana przez Nadleśnictwo; ćwierć tysiąca bażantów – z inicjatywy Koła Myśliwskiego Knieja i firmy Żywiec – Zdrój (wg. OPG „Nowa atrakcja w Cięcinie”), Amatorska Liga Siatkówki – inicjatywa UKS Halniaczek i portalu ciecina.eu; 400 m chodnika – inicjatywa Starostwa Powiatowego, firmy Żywiec – Zdrój i Gminy no i szlagierowa impreza pod nazwą Łossod – czyli redyk jesienny – zorganizowany przez OPG w tym roku po raz pierwszy w Cięcinie (Żabnica pewnie nigdy tego nie wybaczy). A zapowiadało się jeszcze lepiej. Miała być „Przebudowa budynku gminnego na potrzeby turystycznej bazy noclegowej w Cięcinie”, ale postępowanie zostało unieważnione „ponieważ wystąpiła istotna zmiana okoliczności powodująca , że prowadzenie postępowania lub wykonanie zamówienia nie leży w interesie publicznym, czego nie można było wcześniej przewidzieć”. Trochę tłumaczenie zawiłe i nic mi nie mówi. Może admin to wyjaśni a ja się odwdzięczę za to informacją, że w ogłoszeniu o unieważnieniu przetargu chyba niewłaściwie powołano się na art. 95 ust.1 pkt.6 ustawy „Prawo zamówień publicznych”. Jeżeli się nie mylę powinien to być art. 93 ust.1 pkt.6.
  O mały włos a zapomniałbym. Przecież Rada Gminy udzieliła w tym roku dotację w wysokości 30 000 zł (trzydzieści tysięcy złotych) na rzecz Parafii Rzymskokatolickiej pod wezwaniem Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Cięcinie z przeznaczeniem na sfinansowanie prac związanych z realizacją partnerskiego projektu pn. „Odnowa drewnianego kościoła św. Juraja w Žiline – Trnovom i drewnianego kościoła św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Cięcinie”. A w budżecie gminy jest jeszcze zaplanowana „Budowa wielofunkcyjnego boiska sportowego o nawierzchni z trawy syntetycznej w Cięcinie”. Lecz chyba to ostatnie przedsięwzięcie wzorem lat ubiegłych z planu wyleci.
  Przepraszam, że nie wspomniałem wszystkich przedsięwzięć w tym inwestycji na drogach gminnych i związanych z kanalizacją, ale te akurat można znaleźć na tej stronie.
  Wracając do centrum Gminy. Nadchodzi zima, drogi śnieg zawieje, chodniki lód okryje. Czy to nie ciekawe, że po raz co najmniej czwarty Węgierską Górkę i Cisiec (drogi gminne) odśnieżać będzie Spółka „Beskid – Ekosystem” w której udziałowcem jest Gmina Węgierska – Górka. Polecam analizę cen za odśnieżanie 1 km drogi (BIP gminy). Po porównaniu cen mam tylko nadzieję, że Cięcina na zostanie zasypana śniegiem bo przecież (jaka płaca taka praca). Ale w odwodzie jest przecież Żywiec ” Zdrój, który chętnie pomoże.
  Na zakończenie. Zdaję sobie sprawę, że w gminie jest wiele osób, które doceniają to co się robi. Ja pomimo sceptycyzmu też to doceniam. Ale czy One są w większości?
  PS. Przykłady radzących sobie równie dobrze, albo i lepiej: Uniejów, Mszczonów. A Twoje stwierdzenie cyt. „Najgorsze jest to że zazwyczaj najwięcej do powiedzenia mają osoby które nigdy w życiu nic nie zrobiły i nie zrobią” zasadne byłoby skierować do konkretnej osoby.

 24. Turysta pisze:

  Czytam wasze za i przeciw,dochodzę do wniosku że ja jako turysta chętnie przyjadę pochodzić po górach do Cięciny czy do Żabnicy bo u was jest pięknie,ale niemożna winić Węgierskiej Górki że chce mieć swoje centrum i deptaki.Przecie to jest zrobione dla ludności gminy a przedewszystkim dla nas Turystów.Ichwała władzom za to.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *