Interwencje pożarnicze w 2009 roku

Zobacz również...

9 komentarzy

 1. Raptor pisze:

  Z przedstawionego ilościowego wykazu akcji ratowniczych wynika, że OSP Żabnica jest najczęściej zaangażowaną w działanie gminną jednostką OSP – 70 razy. Czy to prawda?
  Na stronie http://ospzabnica.pl/ wygląda to trochę inaczej gdyż wyliczyłem, że w akcjach ratowniczych (pożary, powalone drzewo, usuwanie śniegu lub lodu z dachu, czyszczenie drogi, zdejmowanie kota z drzewa itp.) jednostka z Żabnicy uczestniczyła 50 razy. Dodatkowo zabezpieczała 29 imprez typu: mecze, zawody, uroczystości kościelne, imprezy lokalne itp.
  Akcje ratownicze i zabezpieczenia OSP Żabnica realizowała:
  – w Żabnicy – 49
  – Węgierskiej Górce – 28
  – w Ciścu – 2
  – w Cięcinie – 0
  Z tego wynika że pierwsze miejsce w Gminie zajmuje OSP Cięcina – 57 akcji ratowniczych.
  Pozdrawiam wszystkich strażaków ochotników … i zawodowców też.

 2. admin pisze:

  Zestawienie ilości wyjazdów poszczególnych jednostek OSP z terenu gminy Węgierska Górka.
  1. OSP Cięcina- ogółem 57, w tym ; pożary 24, miejscowe zagrożenia 33.
  2. OSP Węgierska Górka – ogółem 56, w tym; pożary 20, miejscowe zagrożenia 36.
  3. OSP Żabnica – ogółem 70, w tym ;pożary 21, miejscowe zagrożenia 49.
  4. OSP Cisiec – ogółem 49, w tym ; pożary 23, miejscowe zagrożenia 26.
  Pozdrawiam i również dziękuję wszystkim strażakom.

 3. Piotru pisze:

  Raptor fakt pożarów Cięcina ma najwięcej ale to co wymieniłeś w nawiasie te czyszczenie drogi (też zagrożenie dla samochodów) etc to wszystko sa wyjazdy bo samochód opuszczający jednostkę musi być zgłoszony i tak się im nazbierało. Węgierskiej Górce – 28 głównie mecze zabezpieczali i imprezy gminne.

 4. Raptor pisze:

  do Piotru
  Przecież czyszczenie drogi zaliczyłem do akcji ratowniczych na równi z pożarem.

 5. Zbawiciel pisze:

  Raptor
  „Przecież czyszczenie drogi zaliczyłem do akcji ratowniczych na równi z pożarem”.
  tak,tak na równi z pożarem buuuhaha – no comment

 6. Darek pisze:

  Raptor
  „Przecież czyszczenie drogi zaliczyłem do akcji ratowniczych na równi z pożarem” na równi z pożarem tak a świstak siedzi i zawija w sreberka

 7. Raptor pisze:

  Do Darka i Zbawic..la
  Szanowni Panowie.
  Gdybyście tak łaskawie czytali wszystkie komentarze a nie tylko moje, to pewnie zauważylibyście iż, przytoczone przez cytaty odnoszą się do słów Piotru: „Raptor fakt pożarów Cięcina ma najwięcej ale to co wymieniłeś w nawiasie te czyszczenie drogi (też zagrożenie dla samochodów) etc to wszystko są wyjazdy bo samochód opuszczający jednostkę musi być zgłoszony i tak się im nazbierało. Węgierskiej Górce – 28 głównie mecze zabezpieczali i imprezy gminne.”
  Gdyby, któryś z Panów wpadł na tak genialny pomysł i odwiedził stronę OSP Żabnica to oprócz pożarów, czyszczenia drogi, usuwania lodu z dachu to może i znalazł by zdejmowania kota z dachu. Nie jestem strażakiem i sądzę, iż panowie też nie więc nie wypowiadam się na temat co powinno być zaliczone do akcji ratowniczych. Panów tylko proszę, aby się zastanowili co jest groźniejsze i dla kogo, czy pożar trawy, pożar zabudowań, spadający lód z dachu na głowę przechodnia, plama oleju na drodze na którą wpadamy podczas wymijania wytuningowanym golfem pragę załadowana drzewem itp.
  Ale panom strażak i akcja ratownicza, jak widać ,kojarzy się tylko z pożarem więc niech wam tak będzie, tylko nie przyznawajcie się strażakom, że tak uważacie.
  PS. Nieustające pozdrowienia dla strażaków. A teraz idę sobie zawijać te sreberka.

 8. koko pisze:

  „…uczestniczyła 50 razy. Dodatkowo zabezpieczała 29 imprez typu: mecze, zawody, uroczystości kościelne, imprezy lokalne itp.”
  Tu nie ma co liczyć dodatkowo
  Podział interwencji ze względu na charakter prowadzonych działań jest taki
  Pożary – wiadomo

  Miejscowe zagrożenia – jest to inne niż pożar zdarzenie wynikające z rozwoju cywilizacyjnego i naturalnych praw przyrody, a stwarzające zagrożenie dla życia, środowiska lub mienia. czyli np choć by to czyszczenie drogi czy zabezpieczenie meczu które wynika z odpowiednich procedur.

  Klęska żywiołowa – ekstremalne zjawisko naturalne powodujące znaczne szkody na terenie objętym tym zjawiskiem, pozostawiające po sobie często zmieniony obraz powierzchni ziemi. Powoduje ono również wysokie straty w gospodarce człowieka, może przemodelować stan przyrody a nawet zagrażać życiu ludzkiemu.

  Czyli żabnica ma najwięcej wyjazdów w gminie i nie ma co dyskutować, natomiast w powiecie 3 jest w kolejności
  A nie patrz na ich stronę i nie licz bo tam masz wyraźnie napisane aktualności czyli piszą tam ogólnie ze brali udział w mszy świętej że byli na zawodach a to się nie liczy …

 9. Piotru pisze:

  „Dodatkowo zabezpieczała 29 imprez typu: mecze, zawody, uroczystości kościelne, imprezy lokalne itp.”
  chodziło mi o to wszystko że to też interwencje które wynikają z procedur organizowania imprez. Co do kościelnych na fotkach widać że zabezpieczają procesję… chociaż dla mnie dziwne ale okej starają się.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *