Informacja dla osób, które złożyły wnioski o udział w Programie Ograniczania Niskiej Emisji

Zobacz również...

2 komentarze

  1. Tomek pisze:

    W zwiazku ze zblizajacym sie sezonem grzewczym nasunął mi się na myśl pewien problem. Mianowicie składowanie popiołu z gospodarstw przydomowych. Czy nie ma mozliwosci jakiegos rozwiazania tego problemu podobnie jak odbieranie odpadów segregowanych aby nieodpłatnie odbierać czysty popiół? Wydaje mi się że tego rodzaju rozwiazania sa stosowane w naszym kraju bo można kupić specjalne pojemniki na popiół.

    Bo prawda jest taka ze wiekszosc popiołu z przydomowych kotłowni trafia albo do lasu albo do rzeki albo na drogi, bo wiekszosc ludzi nie chce płacić raz za razem za wywóz, a zapełnienie pojemnika 120 l. to jest w sezonie grzewczym moment.

  2. admin pisze:

    Problem związany z odbiorem popiołów był niejednokrotnie rozważany i analizowany w gremiach pracowników i radnych Gminy Węgierska Górka. Jednak ze względu na złożoną materię związaną z tym problemem nie został wprowadzony. Głównym powodem jest jakość oddawanego popiołu, czyli popiół musi być „czysty” bez jakichkolwiek zanieczyszczeń. I drugi problem tj. wielkość czy ilość nagromadzonego popiołu przez poszczególne posesje. Problemy te zostaną rozwiązane po nowelizacji Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach gdzie gmina przejmuje władztwo nad śmieciami. Wtedy to zostanie Uchwałą Rady Gminy doprecyzowany Regulamin utrzymania czystości i porządku w gminie, który swymi zapisami obejmie również odbiór popiołów. Ale to z pewnością nie ten sezon grzewczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *