Festyn na Powitanie Lata

Zobacz również...

13 komentarzy

 1. ktos pisze:

  witam !
  mam pytanko do naszego wojta! dlaczego zamiast jakis smiesznych pseudo festynow nie zostanie zorganizowana jakas impreza goralska ! mieszkamy w gorach ludzie przyjezdzaja ogladac nasze piekne gory i chca zobaczyc nasza tradycje!
  Nie mozna byc zaprosci kilka kapel goralskich z naszego regionu zrobic gdzie zeby mozna bylo spokojnie napalic ognisko i bawic sie przy naszej muzyce goralskiej zrobic cos np fewstiwal goralski !
  pozdrawiam i czekam na odpowiedz

 2. admin pisze:

  Nie chcę się licytować ale 70-80% imprez organizowanych przez gminę ma charakter folklorystyczny /biorą w nich udział kapele góralskie, KGW , zespoły obrzędowe itp./ W każdej nawet sportowej imprezie bierze udział kapela góralska. Licze na to, że stronę tę czytają pracownicy OPG i w sposób merytoryczny / to znaczy wymieniając z nazwy każdą imprezę folklortstyczną / się do tego tematu odniosą.

 3. Raptor pisze:

  A ja liczę, że pracownicy OPG (urzędnicy) nie mają czasu aby odnosić się do pisania pochlebnych komentarzy swojemu pracodawcy na jego prywatnej stronie internetowej. Mają przecież do tego Internetowy Serwis Gminy (http://www.wegierska-gorka.opg.pl/. A tak na marginesie gdzie się podziało Gminne Centrum Informacyjne bo nie ma go na oficjalnej stronie Gminy. Zlikwidowane?

 4. ktos pisze:

  zgadzam ze od czasu do czasujakas kapela wystapi ale zostaje ona prawie nie zauwazona bo jesdt jakby przerywnikiem!
  chodzi mi o cos takiego jak organizuja picerzy i kilka osob z nimi zwiazane na barani cisieckiej wie pan dobrze bo pan tam bywa!
  cos takiego samego ale na wieksza skale i gdzie blizej!
  pozdrawiam

 5. OPG WG pisze:

  Imprezy folklorystyczne odbywające się w Gminie Węgierska Górka:
  – „Niesopusty” – Przegląd Zespołów Kolędniczych
  – Konkurs na Palmę Wielkanocną
  – „Siła muzyki z gór” – przegląd kapel góralskich
  – „Międzynarodowy Konkurs Heligonistów”
  – „Dni Węgierskiej Górki”
  – „Łossod”
  – „Wierchowe Granie”
  – „Hołdymas Gazdowski”
  – „Pasterka Góralska”

  Ponadto jak słusznie zauważył „admin” podczas imprez o charakterze sportowym i turystycznym występują kapele góralskie oraz zespoły folklorystyczne. OPG WG

 6. krzycho pisze:

  witam
  a ja mam pomysł
  może by tak w WĘGIERSKIJ GÓRCE zorganizować (tkb)
  czyli tydzień kultury beskidzkej nie musiał bym jeżdzić do Żywca czy Wisły
  pozdrawiam

 7. kris pisze:

  po pierwsze to dni górki zeby były w innym terminie niż TKB bo bo jest poronione… wtedy było by więcej ludzi u nas… a tak to sie dzielą na dwie grupy. a mówiąc już o imprezach to czy jest już jakiś plan dni wg ??? warto było by duuzo wcześniej dac takie informacje ze wzgledu na turystów i samych mieszkańców by sobie załatwiali wolne na imprezę

 8. iwo pisze:

  Naprawdę warto posłuchać i zobaczyć!!! chór Krynica. Kto był w MCK w Żywcu na ich koncercie dla nauczycieli, ten wyszedł zachwycony. Nawet ci, którzy takiej muzyki nie lubią. Polecam gorąco. Brawo dla pana Wójta za sprowadzenie tego zespołu do W.Górki.

 9. Jal pisze:

  Hmmm. bardzo ciekawe…. chciałbym zwrócić uwagę, iż za każdym razem na pseudo imprezach folklorystycznych (plus Dni Górki)występują te same kapele!!!! Mieszkańcy Gminy WG i zapewne turyści MAJĄ JUŻ TEGO DOSYĆ…(co widać po liczebności). POzdr

 10. Kristofer pisze:

  Witam mam pytanie mianowiie po co na takiej małej imprezie straż pożarna jest ?? z tego co się orientuję nie jest to impreza masowa więc po co straż i to dwoma samochodami ? gmina ma dużo pieniędzy na takie „wycieczki” mini festynowe ?? nie lepiej tych chłopców wysłać za te pieniądze na jakaś wynagradzającą wycieczkę za to ze czuwają nad naszym bezpieczeństwem w razie pożarów?

 11. krzycho pisze:

  witam
  co racja to racja kristofer wysłać by ich nożna
  ale grupa ochroniarska pewnie by była droższa
  pozatym gdyby nikt nie ochraniał imprezy i gdyby co się komuś stało padło by pytanie gdzie były służby ochraniające
  wydaje mi się że lepiej dać kase naszym strażakom niż obcym firmom ochroniarskim
  pozdrawiam

 12. Raptor pisze:

  do krzycha
  Czy Twoim zdaniem (mam nadzieję, że tylko Twoim) strażacy na imprezach organizowanych przez Gminę spełniają rolę ochrony? A wytłumacz w oparciu o jakie podstawy prawne mieliby działać i jakie posiadają uprawnienia do zaprowadzenia ładu i porządku w przypadku ich zakłócenia?

 13. Kristofer pisze:

  a czy to ochrona ?? jakie maja papierki do czuwania nad bezpieczeństwem ?? poza tym tam głownie dzieci sa 16-18 lat paru starszych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *