„Co z tą Polską…?” w refleksjach mieszkanki naszej gminy

Zobacz również...

6 komentarzy

 1. Mirek pisze:

  Gratuluje Pani Mario! Przepięknie ujęcie naszych tutejszych czasów! Jestem młodym człowiekiem, ale się w pełni zgadzam z tymi uniwersalnymi prawdami!

 2. art pisze:

  Oby więcej takich utworów.

 3. Anna pisze:

  Coś w tym jest. Wystarczy pójść na ulicę Wyzwolenia czy Fabryczną w Węgierskiej Górce, gdzie bywam kilka razy w roku. Panuje tam taki hałas z firmy produkującej palety. Urządzenia, które wystają zza płotu zostały owinięte folią i zaklejone taśmą – pewnie w celu wyciszenia- ale czy to coś dało?
  Po drugiej stronie ulicy zniszczone modrzewie – przygnębiający widok, irytujący hałas.
  Ten hałas jest zaprzeczeniem wszystkiego co promuje Węgierska Górka, chyba że turystyczne atrakcje kończą się na zrewitalizowanym terenie Odlewni, a dalej powinno umieścić informację – wróć do centrum!
  Prosty przykład blisko Nas. Anna

 4. Tomasz pisze:

  Anno. – Muszę dodać że na terenach zrewitalizowanych też nie jest tak pięknie.a mianowicie blackandwhite latem czarne pyły z odlewni i białe pyły z brykieciarni.Za to zimą czarna sadza w koło z kotłowni Pana B. Teren na razie czysty bo całkiem nowy,zobaczymy za rok ? ?

 5. Andrzej pisze:

  Problem, którego nie udało się rozwiązać przez ponad rok ani mieszkańcom czy urzędnikom rozwiązała natura- ogromne ilości śniegu w znacznym stopniu wygłuszyły hałas z owiniętych folią hałasujących urządzeń.

  Hałas z ulic Wyzwolenia, Stawowej i Fabrycznej powinien być skierowany na przemysłowy teren odlewni gdzie zupełnie nie jest on słyszalny, a nie na tereny rolnicze i działki budowlane.

  PS.- mało wełny, mało foli…

 6. Andrzej pisze:

  Gdyby tak zachować równowagę miedzy medialnymi atrakcjami typu:
  przyjaznej scenerii obiektu fortyfikacyjnego,
  platformy widokowej,
  zrewitalizowanego terenu Odlewni,
  a troską o SPRZYJAJĄCE WARUNKI ŻYCIA MIESZKAŃCÓW W STREFIE PRZEMYSŁOWEJ
  (chociaż wspomniane ulice: Wyzwolenia, Fabryczna, Stawowa nie są terenem przemysłowym!) to gmina w pełni zasłużyłaby na tytuł „Przyjazna Wieś”
  w drodze do sukcesu gospodarczego regionów, na którą moim zdaniem jest za wcześnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *