Bulwar w Węgierskiej Górce

Zobacz również...

22 komentarze

 1. anka pisze:

  wszystko ok ale ławeczki (zdj. nr 2) ustawione na przeciw siebie to nie dobry pomysł, zamiast patrzeć przed siebie, na alejkę, lub w stronę rzeki, gór potencjalna osoba siedząca będzie zwrócona w stronę osób siedzących na ławeczce na przeciw…

 2. Oldzia pisze:

  Byłam w WG w tym roku na wakacjach,napawdę super miasto i super miejsce na wypoczynek.Budowa była w trakcie gdy tam, byłam ale juz wszystko sie ciekawie zapowaidało i wyglądał,powinno to pzryciagnąć wiecej turystów.Piękne miasto.

 3. Marek pisze:

  Witam co bedzie robione z 'potokiem” młynówka biegnącym rownolegle z ul kosciuszki ???
  bo jest od „odświezony” do polowy a dalej co ??
  Kiedy jest planowane otwarcie hali w Węgierskiej Górce są już jakieś plany ?? wiem ze na koniec 2009 r byl planowany ale teraz jakiś dokładniejszy termin otwarcia znany ???
  a parking gdzie bedzie obok hali przed blokami ??? dokladniej miedzy hala a „młynówką” ???

 4. admin pisze:

  Kanał młynówka będzie w dalszej części modernizowany jednak termin uzależniony jest od możliwości finansowych Gminy a ściślej mówiąc od pozyskania wsparcia zewnętrznego.Zakończenie budowy hali sportowej to koniec roku 2009,uroczystego otwarcia należy oczekiwać w styczniu,konkretny termin zależy od specjalnych gości.Parking /tymczasowo utwardzony teren/będzie przed halą sportową.

 5. Marek pisze:

  pewnie z wośp-em bedzie otwarcie 🙂

 6. Paweł pisze:

  Witam gmina urządziła nam piękną ścieżkę pieszo-rowerową co prawda zostało jeszcze troche pracy przy samym moscie ale pozostałość jest pięknie skończona, pewnie na wiosnę zostanie to przyozdobione zielenią za co dziękujemy. Dziś w godzinach popołudniowych wybrałem się zobaczyć jak to na dzień dzisiejszy wygląda no i jadąc kolo wodospadu dostrzegłem na całej szerokości napis „ODRA WŁODZISŁAW” przyjechały jakieś wieśniaki i już popisały nasz deptak. Luzie to w ogóle nie maja szacunku ………

 7. Ela pisze:

  Witam,mam pytanie – co gmina planuje zrobić w celu zminimalizowania aktów wandalizmu na bulwarze? Już pojawiają się zniszczenia i napisy a jeszcze firma wykonawcza prac nie zakończyła. Wiadomo, że nic nie jest na wieki ale może jest szansa na rozwiązanie w stylu monioring /chociaż szczerze mówiąc to i tak pewnie niewiele pomoże bo jak ktoś chce zniszczyc to i tak to zrobi/.

 8. admin pisze:

  Monitoring wizyjny , który zamontowany został w centrum Węgierskiej Górki i Cięciny zdaje egzamin , znacznie zmniejszyła się liczba aktów wandalizmu. Na bulwarze również planujemy montaż kamer aby go chronić przed przyjezdnymi i rodzimymi wandalami. O zniszczeniach /napisach/ na bulwarze została powiadomiona Policja , która prowadzi w tej sprawie dochodzenie – oby skuteczne.

 9. Paweł pisze:

  no to ładnie :)) oby ten ktoś za to odpowiedział 🙂
  bo kto to widział już niszczyć roboty nie skonczone a juz trzeba odnawiać zal …

 10. Paweł pisze:

  jeszcze chciałbym spytać bo Pan Wójt napisał „…zdaje egzamin, znacznie zmniejszyła się liczba aktów wandalizmu.”
  a czy monitoring pomógł złapać tych co np włamali sie ostatnio do kiosku przy UG ?? bo widziałem ze tam była rozbita szyba.
  A też we wakacje któremuś ze zbójników coś zostało urwane chyba fajka. wiadomo kto to ??

 11. admin pisze:

  Kompleks wyciągów narciarskich powstanie w Żabnicy na stokach Prusowa , obecnie Pan Wojciech Gaweł będący inwestorem tego przedsięwzięcia wykupuje grunty.Pierwsze wyciągi w/g planów mają powstać za 2-3 lata.Natomiast gmina w tym obszarze ma wybudować skocznie narciarskie K20 i K40.

 12. admin pisze:

  Monitoring wizyjny zdaje egzamin jak w centrum Węgierskiej Górki tak również w centrum Cięciny. Do kiosku „RUCH” w bieżącym roku były dwa włamania – jedno włamanie zostało już wykryte i został skierowany przez policję wniosek z aktem oskarżenia do Prokuratury i Sądu, natomiast w drugiej sprawie prowadzone jest dochodzenie. Natomiast wygląda na to, że fajka jednego ze zbójników oderwała się sama i przypadkowy przechodzień przyniósł ją na Komisariat Policji.

 13. Darek pisze:

  Czy będzie monitoring na bulwarze w Węgierskiej-Górce? pytam bo już parę razy miałem okazje zauważyć jak naszą wspaniała młodzież tutejszą i przyjezdną korcą latarnie i oświetlenie kładki nad Sołą na razie jest dobrze bo mamy zimę i nie ma dostępu do kamieni,ale co będzie wiosną?
  Czy ścieżka bulwaru który biegnie w dłuż żabniczki i kończy się przy moście będzie w przyszłości planowane jej przedłużenie dalej w dłuż żabniczki aż do fory Wędrowiec?

 14. admin pisze:

  Tak, monitoring na bulwarze będzie lada dzień, na razie jedna kamera.
  Ścieżka bulwaru obok Żabniczki zostanie przedłużona, obecnie trwa opracowywanie projektu technicznego, właśnie do fortu Wędrowiec, jeszcze jest problem ze sfinansowaniem tego zakresu ale też w tym temacie rysuje się jakaś koncepcja.

 15. Bogusław pisze:

  Witam,
  Mam pytanie – czy są jakieś plany dotyczące zagospodarowania brzegów Soły, oraz terenów przy boisku sportowym w Cięcinie. Po modernizacji budynku na terenie boiska oraz wybudowaniu trybun wygląda to zdecydowanie lepiej,ale warto chyba pomysleć o zagospodarowaniu tej okolicy. Pozdrawiam.

 16. admin pisze:

  Nie ma planów zagospodarowania brzegu na wysokości boiska sportowego w Cięcinie , co nie znaczy ,że takiej koncepcji nie należy zgłosić. Jednak trzeba pamiętać o powodzi , która swego czasu zabrała wraz z brzegiem połowę boiska. Dlatego nie lokalizowałbym w tym miejscu zbyt kosztownych inwestycji.

 17. mieszkanka gminy. pisze:

  Budując halę sportową należało wybudować najpierw parking dla przyjezdnych z dala od bloków tak żeby nie musiał mieszkaniec bloku wysłuchiwać po godz. 22 wulgarnych słów i warkotu samochodów. Ta hala sportowa dla mieszkańców osiedla XX lecia to wielkie przekleństwo.

 18. error pisze:

  Dziwne, że Pani nie przeszkadzają miejscowi menele którzy nie takie larum robią. Takie uwagi można by było kierować jeżeli imprezy odbywały by się powiedzmy co tydzień. A parking i droga z tego co wiem jest zaplanowana.

 19. manik pisze:

  chyba mieszkanka bloków. biedactwo no kto by pomyślał że chodzi pani z bloków spać o 22. całe życie odpoczywacie i plotkujecie w tych blokach nic poza tym niektórzy 8 godzin roboty i leżenie wiec nie dziwie się ze wam to przeszkadza. a z tych nudów nie macie juz do czego sie przyczepić to wymyslili halę tak jak by tam co dziennie były imprezy… warkot silników haha nie ośmieszaj mnie a co maja powiedzieć ludzie co mieszkaja przy drodze s69 ? tiry im nie przeszkadzają jakoś a wam osobówki biedni no. Proponuje o wystapienie do gminy o ekrany dźwiękochłonne ha ha. 🙂 Pozdrawiam wszystkich pokrzywdzonych mieszkańców bloków. 🙂

 20. zoia pisze:

  dewoty,nie mają nic do roboty to siedzą przed blokami i każdego z osobna obgadują i analizują życie prywatne a to ze hala to niby przekleństwo świadczy tylko o tym jaka ta mieszkanka jest znudzona i zapewne nie miała już pomysłu do czego sie przyczepic żeby sobie ponarzekać.

 21. Tomek pisze:

  Ja jestem mieszkańcem bloków (11) i nie jestem pokrzywdzony a też chciałbym być pozdrowiony! Hala jest super, niech się dzieje tam coś cały czas.

 22. Piter pisze:

  Witam. mam propozycję dla gminy by w przyszłości pomyślała o kamerce online na bulwarach rzeki soły w okolicach wodospadu. w miastach turystycznych to podstawa internet teraz jest w kazdym domu i fajnie sobie sprawdzić sytuacje na bulwarach i wybrać się na nie. Myślę ze nawet OPG powinno takie coś wykonać. na rogu hali tam gdzie był plakat banku spółdzielczego też jest dobra miejscówka o ile nasi kochani menele tam nie beda siedzieć bo jaka to wtedy była by wizytówka online..? Pozdrawiam
  ps bloki hah

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *