Zrewitalizowany teren poprzemysłowy oddany do użytku mieszkańcom.

Zobacz również...

30 komentarzy

 1. Tomasz pisze:

  mam pytanie apropos rewitalizacji okolic młynówki. Na kiedy planowane jest ukonczenie prac które ida moim zdaniem w żółwiem tempie i ci robotnicy wiecej chyba siedza niż pracują. Poza tym ich opieszałość stworzyła bardzo niebezpieczny precedens na który chciałbym zwrócić uwagę. Mianowicie ludzie zamiast brnąć po kostki w rozkopanej ziemi wybierają marsz bezposrednio po jezdni ulicy Kosciuszki. Robi sie to niebezpieczne a końca prac nie widać…

 2. admin pisze:

  Umowne zakończenie pracy to koniec m-c pażdziernika , jest pewne ,że wykonawca tego zakresu prac nie jest w stanie wykonać. Co do szybkości i jakości prowadzonych robót to się w pełni z Panem zgadzam.Są skutki ustawy o zamówieniach publicznych , gdzie cena wykonania zadania jest najważniejsza.Oczywistym jest ,że w stosunku do wykonawcy zostaną naliczone kary umowne.

 3. error pisze:

  Szykuje się, zatem kolejna powtórka z remontu ul.3 Maja!! A w kolejce już ul. Kamienna i znowu na zimę będzie robiona. Kto to odbiera z ramienia gminy? Jakie kroki Pan podjął, aby nie doszło kolejnej fuszerki? Jaka jest przewidziana gwarancja na wykonane prace?
  Brak ostrej weryfikacji wykonanych prac (pokazówki) powoduje, że do przetargu startują firmy, które z założenia nie przykładają się do roboty i tną koszty aby tylko wygrać.
  Gmina lekceważąc solidny nadzór daje tym samym sygnał potencjalnym wykonawcom, że w Górce można robić byle jak.
  Czy może Pan odpowiedzieć na moje pytania?

 4. Przemek pisze:

  oni tam wolą bajerować panny :d niejednokrotnie widziałem jak zagadują. firma emerytów ;d nie wiem skąd ich zebrali 😀 no to w tydzień Ciężko będą mieć zrobić skoro „pracuja” do 13 ;d;) pozdro dla nich ;))

 5. ja pisze:

  wszędzie tak jest że wygrywa firma która da najniższą stawkę … normalne, fakt ze remont ulicy 3-go maja to porażka tak samo może się niestety zakończyć remont kamiennej, szkoda. ja mam taką prośbę, która już była poruszana tutaj z poł roku temu mianowicie kiedy zostanie uzupełniony ubytek koło ubezpieczyciela jak się kończy chodnik gminny i skręca się na deptak ?? przy drodze s69 skończono prace 2 lata temu a ubytek jest nadal… 2 godziny roboty 2 lata czekania… a z wózkiem źle się jeździ.

 6. Marek pisze:

  Te inwestycje jesienno-zimowe w Naszej Gminie (most, Kamienna ,Młynówka) pozwalają wysnuć jeden wniosek.Ktoś wykonawcom w/w przedsięwzięć zapewnia przechowalnie na okres zimowy.

 7. art pisze:

  Witam. Czy wie pan może jak długo będzie rozkopany most na Sole przy ulicy Zielonej?
  Prace zaczęły się na początku tygodnia. Wywieziono stary asfalt i dalej nic się nie robi, a przejazdu brakuje.
  Pozdrawiam.

 8. Tomasz pisze:

  Zgadzam się z komentarzem „ja” o tym ubytku już była mowa… To jest moze z 15 kostek brukowych ktore załatwi sprawe a od 2 lat nic sie nie zmieniło i kazdy kto jedzie z wozkiem wpada w to „coś” i ma problem zeby wyjechac, tym bardziej ze ubytek wystepuje na całej szerokosci chodnika. A dodatkowego smaczku dodaje ze jest to raptem 50m od budynku Gminy i jakos nikt problemu nie zauwaza albo nie chce zauwazyc. O firmie „od młynówki” juz sie nie wypowiadam bo to jest jakas zenada…

 9. Marek pisze:

  Panie Wójcie po „Deptaku” jeżdżą samochody! Jest to niebezpieczne dla spacerowiczów i rowerzystów! Sprawdziłem od 3 Maja brak zapory a od stony Cisca też wjazd wolny!

 10. Dominik pisze:

  Przy okazji tematu „gminnych inwestycji” mam pytanie: kiedy planowane jest zakończenie prac remontowych i oddanie do ruchu mostu w ciągu ulicy Granicznej. Pozdrawiam!

 11. admin pisze:

  Termin zakończenia prac wskazany w umowie z Wykonawcą – Firmą „Mostmarpal” Sp. z o.o. to 25 listopada 2011 roku

 12. error pisze:

  Jaki jest zakres prac?

 13. ewa2 pisze:

  Był sobie „deptak”, były sobie „bulwary”. 🙁

 14. jack pisze:

  Szanowny Panie Wujcie chciałbym się dowiedzieć dlaczego z firmy Brixspol znowu unoszą się tumany pyłu drzewnego,tak się składa że zaparkowane auto po jednym dniu jest białe jakby posypane śniegiem.Czy można się temu bliżej przyjrzeć,szkoda by było nowej elewacji na OKRĄGLAKU,a nie mówiąc już o mieszkańcach sąsiadujących z brykieciarnią.

 15. portos pisze:

  do „ja”
  „…przy drodze s69 skończono prace…” nie S69 tylko DK69 to jest duza roznica tak na przyszlosc

 16. Mieszkanka Węgierskiej Górki , pasażerka PKS-u. pisze:

  Panie Wójcie!!! Co za wstyd dla całej gminy, żeby z centrum Gminy i to prawie spod samego budynku Urzędu Gminyn ukraść zadaszenien z przystanku PKS. A może by tak sam Pan Wójt poczekał na przystanku w deszczowe dni na autobus. Czego serdecznie życzę.

 17. admin pisze:

  Przystanek PKS nie został ukradziony tylko przeniesiony . Nowy przystanek zabezpieczający oczekujących pasażerów przed wiatrem i deszczem zostanie postawiony do końca listopada.

 18. sad pisze:

  kiedy maja zamiar skończyc chodnik przy ulicy kosciuszki ?? termin miał byc do konca pazdziernika ???????

 19. admin pisze:

  A teraz za każdy dzień zwłoki nalicza się kary umowne.

 20. error pisze:

  Oby teraz jak im się będzie śpieszyć dziadostwa nie narobili. A kasę przeznaczyć na rozbudowę placu zabaw przy deptaku.

 21. Tomasz pisze:

  Witam serdecznie,ja trochę z innej beczki ale też w temacie dróg.Mam pytanie odnośnie drogi(jeszcze prywatnej)a która widnieje na planie zagospodarowania przestrzennego.Jak wygląda przekształcenie takiej drogi w drogę gminną.Właściciele takiej drogi muszą się jej zrzec czy gmina musi(może)odkupić te grunty i jak wygląda budowa takiej drogi(bo obecnie jest to łąka).Przepraszam że piszę na Pana prywatnym profilu ale jest to miejsce gdzie można rzetelnie i szybko uzyskać odpowiedź.Dziękuję bardzo i pozdrawiam.

 22. admin pisze:

  Jeżeli ta droga prowadzi do kilku domów to istnieje możliwość przekazania jej na rzecz gminy , po przekazaniu gmina przejmuje działkę i utrzymanie drogi . Każdy taki przypadek rozpatruje się na indywidualny wniosek właściciela drogi i dopiero po przejściu stosownej procedury zostaje podjęta ostateczna decyzja.

 23. error pisze:

  Kary dla firmy są chyba mizerne gdyż robota nadal stoi.

 24. ja pisze:

  robotników już 2 dzień nie widać… zagrożenie dla ludzi zostawili i się zgubili… skąd ta firma się urwała to chyba nikt nie wie… natomiast ulica kamienna solidnie może wyglądać nie to co 3maj… najlepsze jest to że na 3maja już są ubytki w kostce bo było coś kopane 3 miesiące temu i do dziś nie została ułożona

 25. Tomasz pisze:

  w tym tempie to chyba firma wkalkuluje sobie kary do wiosny. Bo mimo iż zima sie spoznia nie widze mozliwosci skonczenia tego przed sniegiem. A szkoda bo projekt ogladałem i naprawde ładne to wszystko – ale poziom i tempo wykonania – pożal się boże… a ludzie dalej chodza po ulicy. Ostatnio szedł po zmroku facet ubrany na czarno. Całe szczęscie ze jechałem wolno i go ominałem ale co tam budowlańcy wola bajerowac kobitki. Kary karami, ale powinien jakis nadzór nad tym być.

 26. error pisze:

  No cóż nasi włodarze nie potrafią sobie poradzić z nierzetelnymi wykonawcami i nadzorem prowadzonych przez nich prac to bardzo źle o nich świadczy. Właśnie w takich sytuacjach poznaje się dobrego gospodarza!
  A wykonawcę chyba pogoda zaskoczyła, biedaki pewnie liczyli, że się będą mogli śniegiem tłumaczyć a tu lipa.
  Oby tylko nie doszło do wypadku jak pisze Tomasz ciekawe jak wtedy by się urzędnicy tłumaczyli. Inwestycja w tak ruchliwym miejscu powinna być pod szczególnym nadzorem.

 27. Łukasz pisze:

  Popieram powyższe wypowiedzi piszących.Inwestycje w gminie w głównej mierze mają za cel służyć jej mieszkańcom i odwiedzającą ją osób. Wiadomo że ciekawa infrastruktura ładnie wkomponowuje się w otoczenie krajobrazowe. Dobrze że gmina jeszcze myśli nadal o następnych projektach na naszym terenie.Jednak nasuwa się tutaj pytanie. Czy wykonywane prace mają za cel ułatwiać życie mieszkańcom,czy je utrudniać? Jak by nie patrzeć swoim okiem troszkę uważniej można całkiem łatwo dostrzec wcześniejsze niedoróbki które psują wygląd całości.

 28. jurek pisze:

  czy wybierający firme sprawdzili jej solidność !!!!!!!!!!!!!!!??>?????

 29. jack pisze:

  Szanowny Panie Wójcie chciałbym się dowiedzieć dlaczego z firmy Brixspol znowu unoszą się tumany pyłu drzewnego,tak się składa że zaparkowane auto po jednym dniu jest białe jakby posypane śniegiem.Czy można się temu bliżej przyjrzeć,szkoda by było nowej elewacji na OKRĄGLAKU,a nie mówiąc już o mieszkańcach sąsiadujących z brykieciarnią.

 30. error pisze:

  Żenujące są tylko te reklamy a z tego co widzę to już jest instalowana nowa nad apteka.
  Kto na to pozwala ? Ino czekać aż na murku wzdłuż Mlynowki coś powieszą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *