Zasoby kadrowe Urzędu Gminy w 2009 roku

Zobacz również...

3 komentarze

 1. Raptor pisze:

  Melduję Panie Wójcie, że oddałem na stronie http://www.mojewirtualnemiasto.pl/ głos …. pewnie niektórych zaskoczę…. na Węgierską Górkę. Gratuluję pomysłu na znajdującą się tam wizytówkę gminy, zwłaszcza „szczególna perełkę” i opis jej parametrów powierzchniowych uwzględniający 2-metrowe obejście.
  Trochę ze zdziwieniem czytam, że: „Nazwa Gminy wywodzi się od szańców obronnych usypanych przez właścicieli Żywiecczyzny Komorowskich (następnie Wielopolskich i Habsburgów) na wypadek najazdu węgierskiego”. Zawsze wydawało mi się, że żywiecczyzną władali Wielkopolscy a nie Wielopolscy. Trudno też mi zrozumieć, dlaczego miałby Karol Ludwik Jan Józef Habsburg, jako właściciel żywiecczyzny, od 1838 r. szańce przeciw Węgrom budować. No i to zdjęcie 5 z 7, nie wiem czy do Naszego regionu pasuje.
  Tyle narzekania z mojej strony, a teraz namawiam do głosowania.

 2. Krzysztof pisze:

  A jednak Wielopolscy. Pierwszym był Jan Wielopolski, hrabia, kanclerz wielki koronny. Herb „starykoń”.

 3. Raptor pisze:

  Dzięki prywatnej stronie Pana Wójta, mojemu „zawsze mi się wydawało” i Krzysztofowej wiedzy udało się naprawić fragment historii Żywiecczyzny.
  Urząd Miasta Żywca na swojej stronie twierdzi, że „W 1678 roku Żywiecczyznę nabył hrabia Jan WIELKOPOLSKI i przez następne półtora wieku pozostawała ona własnością tego rodu. W roku 1838 Adam WIELKOPOLSKI sprzedał dobra Habsburgom, którzy władali tymi ziemiami aż do II wojny światowej”
  http://www.zywiec.pl/stat.php?historia
  Pozwoliłem sobie napisać maila do Urzędu Miasta w Żywcu o zajęcie JEDNOZNACZNEGO stanowiska w tej sprawie i uzyskałem prawie natychmiastową odpowiedź:
  „Serdecznie dziękuje za e- maila . Pana uwaga odnośnie rodziny Wielopolskich była słuszna. Błąd literowy został poprawiony . Serdecznie zapraszam do ponownego odwiedzenia naszej strony http://www.zywiec.pl .
  Z poważaniem
  Tomasz Terteka
  Prasowy UM Żywiec”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *