XXV Puchar Wójta w Piłkę Nożną

Zobacz również...

17 komentarzy

 1. Tomasz pisze:

  Panie Wójcie chciałem zapytać kto odpowiada za porządek i stan Orlika w Węgierskiej Górce. Bo to jak wygląda tam od jakiegoś czasu to jest po prostu wstyd. Pominę sam stan tego boiska bo tego ma Pan pewno świadomość czego wynikiem były ostatnie poprawki, a skupię się na otoczeniu.

  Mój 8 letni syn trenuje w klubie Futsal WG. Ostatnio po przyjściu na trening najmłodszej grupy wiekowej okazało się że obok „szatni” leży pełno butelek po piwie, a pety po papierosach można by zbierać garściami.
  Nie potrafię też zrozumieć jak w obiekcie znajdującym się w centrum Gminy tak mocno promującej sport i turystykę toalety przy Orliku są zamknięte na cztery spusty. Efekt jest taki że potrzeby fizjologiczne załatwiane są naokoło boiska. Naprawdę jest to żenujące żeby w centrum gminy na obiekcie użyteczności publicznej potrzeby fizjologiczne załatwiać „po krzakach”. Przecież żyjemy w XXI wieku, a nie w średniowieczu. Mało tego dodam że jeżdżąc z dzieciakami na inne Orliki w okolicznych Gminach nigdzie się z takim dziadostwem i niechlujstwem w utrzymaniu obiektu nie spotkałem, a to powinno dawać do myślenia, że jednak się da i można taki obiekt utrzymać w sposób należyty.

  Chciałbym więc zapytać kto za ten stan rzeczy odpowiada bo rozumiem, że Orlik jakiegoś „administratora” posiada i pewno nie wykonuje on swojej pracy społecznie.

  Byłbym Panu wdzięczny za odpowiedź bo być może nikt do tej pory tego problemu nie sygnalizował, a wydaje mi się że przy odrobinie dobrej woli można tę sprawę rozwiązać.

 2. admin pisze:

  Za porządek na Orliku odpowiada Szkoła Podstawowa w Węgierskiej Górce.Będzie moja interwencja w tej sprawie.

 3. Artur pisze:

  Panie Wojcie. Podobno na początku miesiąca przyjedzie reprezentant GDDKiA w Katowicach. Mam prośbę w sprawie ograniczenia prędkości z 60 km/h do 50 km/h od przystanku w Przybędzy do znaku wjazdu do Węgierskiej Górki.Jest to odcinek 200 metrowy na którym jest najwięcej wypadków i kolizji drogowych, oraz najniebezpiczniejszy obszar dla pieszych.Bardzo proszę o interwencje. Pozdrawiam.

 4. Tomasz pisze:

  Serdecznie Panu dziękuję za odpowiedź.

  Następnym razem postaram się zrobić zdjęcia, bo jak dotarłem ostatnio to trenerzy już sprzątali butelki i pety do kosza. Bo sam Pan rozumie naprawdę kiepsko to wygląda, a ktoś się tym obiektem w końcu opiekuje.

  A jak się ma sprawa z sanitariatami na tym obiekcie? Bo jeszcze nie zdarzyło się, a byłem tam już kilkanaście razy w tym roku, żeby były otwarte.

 5. Marek pisze:

  Pytanie!Czy będzie podobna interwencja w sprawie ul Parkowej? Zapraszamy pomysłodawce niech się pofatyguje i zobaczy efekt zasypania dziur KLIŃCEM.Czy jest już konkretny i ostateczny termin rozpoczęcia przebudowy tej najgorszej ulicy w Gminie.Cierpliwość nasza ma swoje granice. Do tej pory idąc tą ulicą ochlapani mogliśmy być kałużą ,teraz jest to jakaś klińcowata, gliniasta breja.Skandal! Za miesiąc ruszą dzieci do szkoły -Biedne!!!

 6. admin pisze:

  Ulica Parkowa jest w przebudowie i jeszcze jakieś 2 może 3 miesiące trzeba się będzie pomęczyć . Z pewnością są jeszcze ulice w gminie , których stan techniczny jest porównywalny a może i gorszy niż na tej ulicy . Natomiast z pewnością nie mam dla użytkowników tych dróg równie dobrej informacji. Zainteresuję się tą gliniastą breją i zobaczymy co można z tym zrobić . Z pewnością w pierwszej kolejności realizując zadanie PROW zaczniemy roboty budowlane na tej drodze .

 7. admin pisze:

  W godzinach pracy Szkoły z powinny być otwarte i udostępnione młodzieży . Natomiast w pozostałym zakresie korzystający ustalając warunki i godziny użytkowania winni poprosić o klucz do sanitariatów i nie sądzę aby Szkoła odmówiła . Ponadto przeprowadzę rozmowę w tym względzie.

 8. admin pisze:

  Na tym odcinku drogi krajowej postulujemy wykonanie chodnika dla pieszych. A nasz wniosek do GDDK i A w Katowicach o ograniczenie prędkości do 40 km/h dotyczy całej gminy.

 9. lu pisze:

  dla kogo bedzie uciazliwe ogranicczenie predkosci do 40 km , czy ktos , pomyslodawca zadal sobie takie pytanie , gdzie te tiry bedzie policja zatrzymywac, a moge sie zalozyc ze jak bedzie stac policja to tiry nie przekrocza predksci , bo prze cb radio beda sie informowac , a uciazliwe bedzie dla mieszkancow bo oni beda placic mandaty i tloczyc sie w korkach , trzenba bylo sie zastanawiac nd tym tematem w 2008 broku , pan wojt wie o co chodzi

 10. Artur pisze:

  Bardzo dziękuję za interwencje. Pozdrawiam

 11. admin pisze:

  Dla nas przez okres budowy S1 Obejścia Węgierskiej Górki najważniejsze musi być bezpieczeństwo naszych mieszkańców a szczególnie dzieci. . A ograniczenie prędkości pewnie w jakimś stopniu uciążliwe przybliża nas do tego celu. Na końcu ul. Zielonej znajduje się zatoka , która może z powodzeniem służyć policji do kontroli pojazdów również ciężarowych.

 12. lu pisze:

  jesli tam na zielonej chce pan zatrzymywac tiry to gratuluje pomyslu , policja napewno go zaakceptuje a tiry tam wjada i wyjada , chyba ze panbtam jeszcze postawi swiatla , a moze oplate tak jak pan chcial zrobic na moscie by pobierac oplaty

 13. Marek pisze:

  Wczoraj „bezkidzka24″podała, że wojewoda zawiesił pozwolenie na S1?

 14. admin pisze:

  Decyzje te publikujemy na naszych stronach . Jest to dokument wynikający z postępowania administracyjnego . Zawieszenie zostanie wznowione po uzyskaniu decyzji środowiskowej. Spodziewany termin uzyskania decyzji wojewody na realizacje inwestycji to miesiąc wrzesień .

 15. artur pisze:

  jak czytam te postulaty to aż się za glowę chwytam , trzeba bylo poprosić aby GDiA pierdla jeszcze w oponki , mozna przewidziec co odpiszą , w podobnym stylu co policja , a nie lepiej się przyznać co bylo w 2008 roku?

 16. Marek pisze:

  Zgadzam się z Arturem.Obejście Węgierskiej nigdy nie powstanie.A te szopki z GDiA, protesty itp to żenada .Wójt powinien zachować się honorowo i przedstawić sprawę mieszkańcom jasno!2008? Wtedy zapadły decyzje!pare lat temu admin napisał,że obejście spowoduje ,że turyści nas ominą.Właśnie teraz Górka będzie sie kojażyć z korkami , hałasem ,niemożnością włączenia sie do ruchu itp itd.I jeszcze jedno zima, smog nad wsią teraz jeszcze dojdą spaliny z tych TIRÓW.No ale nie będziemy palić mułem to się zbilansuje.

 17. admin pisze:

  A ja byłbym większym optymistą co do rozpoczęcia budowy drogi ekspresowej S1 ,, obejście Węgierskiej Górki,,. Od momentu podpisania dokumentu przez Panią Premier Beatę Szydło całe postępowanie administracyjne związane z uzyskaniem pozwolenia na realizację inwestycji przebiega w miarę sprawnie . No może jest jakieś dwu miesięczne opóżnienie . Równie dobre informacje co do terminu rozpoczęcia procedury przetargowej jak i realizacji całej inwestycji płyną z Ministerstwa i GDDKiA. Było już tyle różnego rodzaju obietnic i zapewnień , że ja również mam wiele obaw. Ale jeżeli postępowanie związane z uzyskaniem pozwolenia na budowę jest prowadzone z pewną determinacją przez GDDKiA. To rozsądek podpowiada , że należało by dać im szanse i uwierzyć , że to jest właśnie ten moment. Zważywszy na fakt , że ogłoszenie przetargu jak obwieścił na spotkaniu dyrektor Niełacny planowane jest w listopadzie. Natomiast pragnę zapewnić ,że wójt nie podejmuje żadnych decyzji związanych z budową drogi ekspresowej czy autostrady. To nie ten szczebel administracji. Te decyzje zapadają na szczeblu rządowym , ministerstw i GDDKiA w Warszawie. My natomiast piszemy , monitujemy, rozmawiamy , inicjujemy różnego rodzaju spotkania czy narady , gdzie prezentujemy zawsze słuszne interesy społeczności lokalnej. Oczywiście raz nasz głos jest słyszalny bardziej a raz mniej. Reasumując jeżeli chodzi o budowę S1,,pożyjemy zobaczymy,,. Natomiast absolutną grandą jest wpuszczenie ciężkiego ruchu samochodowego na drogę DK1 bez jakiegokolwiek jej wcześniejszego przygotowania pod względem technicznym /wałki , studzienki kanalizacyjne itp. / i ruchowym /oznakowania , wygrodzenia/. Krótko mówiąc nie wprowadzając żadnych zabezpieczeń chroniących naszych mieszkańców a szczególnie dzieci przed nadmiernym i ciężkim ruchem samochodowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *