Wniosek o ograniczenie prędkości na drodze krajowej DK1

Zobacz również...

9 komentarzy

 1. al pisze:

  Dobre posunięcie. Ja uważam, że gdyby kierowcy stosowali się do obecnego ograniczenia prędkości i nie jechali ponad 50 km na godzinę to interwencje nie były by potrzebne. Do takiego posunięcia jest konieczna współpraca policji, której na drodze jest za mało aby takie zdarzenia odnotować i karać. Na razie jest jak jest a jest bardzo niebezpiecznie.

 2. Drogowiec pisze:

  Proponuję zamówić pomiary akredytowane hałasu drogowego w newralgicznych miejscach gminy, którymi można się posiłkować w walce z GDDKiA. Generalny pomiar ruchu był przeprowadzony w roku 2015, więc mapy akustyczne mogą nie uwzględniać obecnego natężenia. Inna sprawa, że GDDKiA ma sporą obsówę z wykonaniem map – najpewniej zobaczymy je dopiero za rok (trzeba było powtórzyć przetarg na wykonanie).

 3. lu pisze:

  A moze nie zmiana ograniczenia, na czym ucierpią też mieszkańcy, a odcinkowa kontrola predkości przez cała Zielona? NIe trzeba zatrzymywac tirow, listy przyjda same.

 4. Amindoc pisze:

  Uważam że ograniczanie prędkości nie przyniesie oczekiwanego efektu. Spowolnienie ruchu spowoduje całkowite zakorkowanie miejscowości, co znacznie utrudni poruszanie się mieszkańcom. Jedynie szybkie wyprowadzanie ruchu umożliwi nam przetrwanie tych kilku lat zanim powstanie obejście.

 5. Rob pisze:

  Czy wniosek o wznowienie wydania ZnRID został już złożony u wojewody?

 6. admin pisze:

  Tak w ubiegłym tygodniu . GDDKiA w Katowicach przewiduje ,że najdalej do końca września decyzja zostanie przez wojewodę podjęta. Prawomocna decyzja wojewody otwiera drogę GDDKiA do ogłoszenia przetargu na realizację S1.

 7. admin pisze:

  Mam bardzo wiele sygnałów , że TIRy jeżdżą z nadmierną szybkością , zresztą sam to obserwuję mieszkając przy tej drodze.. A dla nas najważniejsze jest bezpieczeństwo pieszych w szczególności naszych dzieci, które poboczami tej drogi idą do szkoły . Gdyby te samochody jeżdziły zgodnie z przepisami to pewnie nie byłoby interwencji mieszkańców i mojego wniosku do GDDKiA jak również do Powiatu.

 8. Rob pisze:

  Dziękuję za info. Przetarg może być ogłoszony przed wydaniem ZnRID. Prawomocna decyzja (ani nawet nieprawomocna) nie jest konieczna do ogłoszenia postępowania przetargowego.

 9. kazimierz pisze:

  w innym temacie , czy wojt nie slyszy w radiu pani ktora zaprasza na dni Wegierskiej górki?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *