V Święto Konia Turystycznego – wyniki

Zobacz również...

29 komentarzy

 1. amazonka pisze:

  Byłam na tej imprezie na II edycji i mogę powiedzieć: kumoterstwo, niejasne zasady i ….drewniane klocki…
  Zamieszanie w przydziale zawodników co do kategorii, brak jasnego regulaminu. W konkurencji dla dzieci brak smaku i taktu, na tych zawodach świat dzieli się na ALASKę i tę gorszą resztę. Jak mogą konkurować z sobą konie zamieszkujące praktycznie na tym parkurze (trenują tam przez całe swoje życie) i konie które przyjechały z innych rejonów i jak mogą być te same przeszkody o tych samych rozmiarach zarówno dla hucułów i koni wyższych? Pan prowadzący II edycję miał dziwne zachowanie, najpierw mówił ze w tzw „ścieżce huculskiej” startują osoby powyżej 18 roku życia potem okazało się że nie tylko… zamieszanie, bałagan. W ten sposób można tylko zniechęcić młodych do jazdy konnej a nie zachęcić…w kategorii młodszej zawodnicy otrzymali – uwaga- DREWNIANE KLOCKI. A byli to zawodnicy którzy posiadają już własne konie i nawet zwykła linka byłaby dla nich bardziej przydatna…No KOŃ BY Się UŚMIAŁ!!

 2. koniuszy2 pisze:

  Z tego co wiem to podobno nie byli przygotowani na taka ilosć zawodników bo po I edycji kiedy już raz zrobili taką „szopkę” to mieli stracha że nikt nie przyjedzie, a w kalendarzu imprez było i trzeba było zrobić bo co by władza powiedziała. Gonili ponoć jak z piórkiem aby znaleźć kogoś kto by im to poprowadził, ściagneli tego pana z Cięciny od „kapeluszników” (tak nazywają tych od hucułów) ale widać że nawet on nie jest sprawiedliwy i co widać to zrobili jeszcze gorzej ;-))) też uważam ze konie z alaski to stare wygi które wogóle nie powinny tam startować.

 3. Tołdi pisze:

  A co do „kapeluszników” to oni tylko profanują ten sport, kilka razy miałem okazję znajdować się w pobliżu tego towarzystwa, dla nich największą atrakcją jest schlać się do nieprzytomności a potem jeździć po górach stwarzając zagrożenie dla pieszych użytkowników szlaków turystycznych.Kiedyś byłem świadkiem jak jeden z nich wjechał na koniu do schroniska, szkoda mi tylko tych koni bo to naprawdę najwspanialsze zwierzęta na świecie. Jeśli chodzi znów o Alaskę to norma, że każdy broni swego, ale powinni już spasować troszku.

 4. ari pisze:

  Trudno już było dostać się na samą impreze. Czy wiadomo cokolwiek odnośnie drogi na Skałkę? Bo jeden jej fragment to jest, az niebezpieczny (szczególnie dla motocyklistów), wygląda to fatalnie;/

 5. Johny pisze:

  Witam.
  Odpowiedzcie zobie na jedno pytanie jak Alaska odpuści to gdzie będzieci jeżdzić
  i kogo opisywać.Prawo organizatora wystawić swoje konie.Regulamin jest ten sam
  od 3 lat.Pomimo iż jest to konkurs konia TURYSTYCZNEGO została stwożona kategoria
  koni do 145cm.żeby konie inne od tych z Alaski mogły wygrywać.
  Kategoria łączna jest taka sama jak rok i dwa lata temu czyli liczone są wyniki
  łącznie koni małych i pozostałych , a następnie przyznawane punkty i dodawane po
  dwóch edycjach.Piszą tu ludzie mający konie i nie mam pojęcia co mimi kieruje
  aby oczerniać innych ( kapelusznicy).Świat koński jest mały i być może niebawem
  Państwo coś zorganizujećie,więc życzę samych zadowolonych osób.
  Do amazonki.Kategoria dzieci była stworzona dla zaczynających jeżdzić konna.Konie
  były udostępnione przez Alaskę (10 razy)innych było tylko 2 Więc po co Alasce nagrody
  dla koni.Nagrodami dla DZIECI! były medale dyplomy oraz upominki typowo dziecięce nie nagrody dla konia.Pomimo że wygrałaś kategorie do 145,liczyłaś jeszcze na łączną ale
  niestety nie jest przewidziana oddzielna dla koni małych i pozostałych.Jeżeli włączycie
  się Państwo w organizację cyklu takich imprez to w przyszłym roku można o tym pomyśleć.

 6. amazonka pisze:

  „Jeżeli włączycie
  się Państwo w organizację cyklu takich imprez to w przyszłym roku można o tym pomyśleć”
  – nie liczyłabym na to że „Alaska” pozwoliłaby komukolwiek włączyć się w organizację (utraciłaby siłę przewodnią i moc podejmowania samodzielnych decyzji i oczywiście nagrody ;-)).
  Jeśli to co mówi Johny jest prawdą – odnośnie tej kategorii dziecięcej, to w takim razie była podana błędna informacja przez sędziów w kapeluszach i zostały przez to skrzywdzone niektóre osoby. A jeśli chodzi o regulamin (jeśli takowy jest wogóle przestrzegany) to może pora go zmienić? Zrobić kategorie SAMEJ ALASKI (niech już zaspokaja te swoje ambicje walcząc w swoim, doborowym gronie) i kategorię innych koni, które tez powinny mieć szansę się wykazać. Wydaje mi się że regulamin jest dla ludzi a nie ludzie dla regulaminu, można zrobić i 10 kategorii aby wszyscy czuli się dobrze (szczególnie początkujący). Ale usłyszałam takie stwierdzenie: „Szybko nie ma czasu, bo do której będziemy tu siedzieć???” (słowa pana sędziego w kapeluszu). Można w regulaminie ograniczyć ilość koni startujących z Alaski 😉 przecież można to zrobić, ale tak się nigdy nie stanie ;-)! Bo Sami stworzyli sobie taki regulamin – dla siebie…. A jeszcze poza tym należy się zastanowić jaki cel maja te zawody? I wogóle to Święto Konia Turystycznego? Bo wg mnie ma promować jazdę konną i zachęcać dzieci i młodzież szczególnie, a ja widzę ze to się robi: Raz – bo trzeba promować Alaskę, Dwa – bo trzeba pokazać ze konie z Alaski są najlepsze (wątpliwe bo śpią jak idą znając drogę już na pamięć), Trzy – aby zebrać jak największą ilość owacji…. Nie ma tutaj ducha tego sportu, szkoda ze organizatorzy patrzą na to przez pryzmat własnego, prywatnego interesu.Sama słyszałam i proszę mi wierzyć, już przy zapisach zawodników z zewnątrz była jakaś nieokreślona złośliwość ze strony tych prowadzących. To jest przykre…

 7. Johny pisze:

  Witam
  Odpowiadając koniuszemu powiem tak , wcale nie musieliśmy tylko chcieliśmy.
  Pisząc podobno jest to typowe plotkowanie i sianie zamętu (zazdrość może)
  Ja mogę podpisać się pod kążdą swoją wypowiedzią i choć wiem z kim koresponduje
  to Państwo i tak się nie przedstawicie bo okazało by się dlaczego ta niechęć do
  „kapeluszników” ,a najlepiej komuś naubliżać anonimowo.
  Pisanie nie na temat co robią dorośli ludzie w wolnym czasie też nie jest ani w temacie
  ani na miejscu tylko chęcią zdyskredytowania tych osób
  Jeżeli chodzi konie z Alaski to startuje tylko jedna osoba reszta to przyjezdne
  osoby spędzające tu wakacje.Dlaczego ich karać za to że pomagają w organizacji i
  zakazać startu.Poziom powinno się podnosić a nie odwrotnie.
  Na innym terenie też wygrywają konie z Alaski (zabrońmy im startować!)
  Życzę miłego dnia i dobrego samopoczucia
  Jan Kupczak właściciel O.G.T.J ALASKA

 8. Karol pisze:

  Prawem organizatora jest wystawić własne konie do rywalizacji, jest tak na każdych zawodach.

  Tych których określacie „kapelusznikami” mylicie, bo „Tołdi” napisał, iż profanują oni sport, ale oni wcale nie są sportowcami, ponieważ uprawiają oni TURYSTYKĘ JEŹDZIECKĄ, co jest odrębną dziedziną.

  Teraz skupmy się na drodze o której pisze „Ari”, czy stan nawierzchni drogi jest spowodowany przez organizatorów i czy oni odpowiadają za naprawę tego? NIE, za to odpowiada starostwo.

  „Koniuszy 2” niestety mylisz się, organizatorzy byli przygotowani nawet na większą ilość uczestników, niż się zjawiło 21 sierpnia.

  Teraz fakt, który najbardziej mnie boli, jestem pensjonariuszem „Alaski”, nie mam własnych koni i chciałbym wystartować, właściciele Alaski udostępnili mi konia za co jestem im bardzo wdzięczny, startuję i powiem szczerze coraz bardziej odechciewa mi się uprawiać Turystykę jeździecką oraz brać udział w tych zawodach a co dopiero pomagać w ich organizowaniu. Wiecie dlaczego? Bo wkładając w to tyle pracy i serca, widzę, że ludzi i tak tego nie doceniają i zamiast traktować to jako zabawę i cieszyć się z tego, że coś się w tym kierunku dzieje, to oczerniają mnie, moich znajomych a co najgorsze wierzchowce na których jeżdżę. W „kadrze” „Alaski” startowała tylko jedna osoba mieszkająca w Żabnicy, reszta to byli pensjonariusze, więc nie ma co mówić o tych ludziach, że na tych zawodach startowali miejscowi. Myśmy już tydzień wcześniej wspólną decyzją skończyliśmy jazdy na maneżu, aby każdy kto przyjdzie zobaczyć jak na torze wygląda wiedział, że nie trenujemy do zawodów. Przeszkody ustawialiśmy dzień przed zawodami do późnego wieczora a prace dekoracyjne kończyliśmy rano w dniu zawodów, więc oskarżenia, że konie znały tor też są bezzasadne.

  Życzę Wam wszystkim, abyście i Wy włożyli ten trud i zorganizowali zawody, aby Wasze konie tam wygrały.

  Jeśli jeszcze macie jakieś argumenty z chęcią Wam na nie odpowiem, proszę pisać. Tylko proszę o jedno, nie dawajcie bezzasadnych zarzutów, bo obcy czytający ten temat mogą się zniechęcić do tych zawodów.

 9. Johny pisze:

  Widzę że Amazonka dalej nie przeczytała regulaminu.
  Regulamin czyta się przed zawodami i decyduje czy wystartować ,a nie po i
  stara się wyszukać niepasujące nam zapisy.Regulamin jest ten sam od 3 lat
  ułożony nie tylko przez nas ale osoby zawodowo zajmujące się turystyką konną.
  Znowu piszesz coś emocjonalnie i nie sprawdzisz że kategoria dla innych jeżców
  właśnie była zrobiona (145),więc chyba naprawdę byliśmy na innych zawodach.
  Jeżeli chodzi o promowanie to właśnie o to nam chodzi ,zawsze mówie to
  otwarcie.Nagrody są od sponsorów,a moja propozycja była jak najbardziej poważna
  i szczera.Dam przykład; Klasyfikacja łączna była pomysłem na to żeby takich zawodów odbywających się na Żywiecczyżnie było więcej ,niech każda stajnia się w ten sposób promuje,a na koniec sezonu podliczymy zdobyte punkty i wręczymy puchar dla najlepszego jeżdzca w danym roku.Ma kążdy promocję reklame i dobrą zabawe ,a na waszym terenie wasze regulaminy i nagrody.Myślę, że ma Pani dobry pomysł jak to ma wyglądać.

 10. Wojtas pisze:

  Najpierw należy troche pomyśleć zanim coś się napisze!!!
  Mówie to do ludzi,którzy mówią,że zła droga,konie nauczone(trzebało napisać, że konie znały trase już od miesiąca było by bardziej chucznie),ALE co ważne zawody II edycji nie miały się odbyć w ALASCE!!!Alaska te zawody przejeła,bo w Węgierskiej Górce wynikły jakieś problemy organizacyjne!!
  I jeszcze jedno dajcie mi znać i wskażcie mi kogoś kto zrobi całe zawody z zapleczem w jeden tydzień!!!!
  Pzdr.

 11. error pisze:

  Krótko,nie podoba się to zróbcie lepiej albo nie snujcie teorii spiskowych.
  Impreza udana i tyle.

 12. Szym! pisze:

  Ludzie ale macie problem. Startujecie na amatorskich zawodach na których każdy może wystartować a robicie z tego takie halo jak by były to zawody na miarę światową tylko dla tego że nie wygraliście… Ja startowałem na tych zawodach w Alasce nie wygrałem byłem po za pierwszą piątką a i tak bardzo podobały mi się one organizatorzy zrobili to pomysłowo nie tylko na jednym parkurze było świetnie ! Obrażacie „kapeluszników” a na prawdę ich nie znacie. Zdarzyło mi się parę razy z nimi jechać i powiem że nie znam drugich takich ludzi jak oni którzy tak kochają konie i góry. A poza tym jak komuś regulamin nie odpowiadał to mógł nie startować po przeczytaniu go lub porozmawiać z organizatorami a nie teraz anonimowo pisać głupstwa.
  pozdrawiam

 13. Johny pisze:

  Amazonka świetnie to ujęła.
  1 Tak jestem prywatnym przedsiębiorcom
  2 Promuję Alaskę nie tylko podczas tych zawodów ,ale zawsze jeżeli jest taka okazja.
  3 Staramy się aby nasze konie były najlepsze nawet te śpiące (nie oczerniając przeciwników)
  4 Promujemy turystykę konną: Przyznaliśmy kilaset popularnych odznak G.T.J,kilkadziesiąt
  brązowych ,kilka srebrnych ,wyszkoliliśmy kilku przodowników G.T.J nasi przodownicy
  zostali odznaczeni przez Zarząd Główny P.T.T.K za prace z młodzierzą.
  5 Kibice oraz owacje są nieodłącznym elementem każdych zawodów z czego ogromnie się cieszymy. Więc rozmawiajmy na faktach ,a nie jak to zaczyna Pani robić „Jedna baba drugiej babie” Nie rozumiem tylko jednego dlaczego Pani mi tego zabrania i przedstawia moje dziłania jako coć złego.
  Moje propozycje były wypowiedziane na forom,podpisałem się pod nimi,więc czekam
  na telefon i zróbmy coś razem dla tych dzieci o których Pani wspomina.
  Korzystając z okazji jeszcze raz dziękuję wszystkim dzięki którym ta impreza się odbyła
  szczególnie włodarzom naszej Gminy bo u nas się najwięcej dzieje.Proszę to sprawdziś w kalendarzu imprez W.G. i porównaś z innymi.

 14. Karol pisze:

  Co do działalności gminy i co do organizacji imprez, zgadzam się z p. Janem, gdyż np. w Rudzie Śląskiej, gdzie mieszkam, nie dzieje się nic. Jest to miasto ponad 100-tysięczne, ale nie mówmy o tym.

  Mam taką propozycję, jest jakiś problem, spotkajmy się i porozmawiajmy, niech to nie jest anonimowe. Ja się dołączam do podziękowań poprzednika i życzę aby w gminie działo się jeszcze więcej.

  Jak już mówiłem, bardzo chętnie wezmę udział w zawodach organizowanych przez Panią.

  Pozdrawiam wszystkich miłośników koni
  Karol Czyszczon

 15. amazonka pisze:

  Poprostu jak wszędzie szajka i „ręka rękę myje” i tu mamy odpowiedź dlaczego nigdy w naszym kraju nie będzie dobrze, bo każdy tylko chce wskakiwać do t….. władzy a inne rzeczy się nie liczą, a już napewno nie liczą się dzieci i młodzież która zawsze była i będzie tłem dla „takich jak WY!! A Ty P. Czyszczon nie bądź taki mądry bo wiem jak się zachowują Ci co ukończyli jakieś tam kursy GTJ znam ich kilku i właśnie to o nich piszą „kapelusznicy”. Tylko alkohol i nic więcej, a te kursy to przykrywka i kolejna okazja do zarobku dla P. Właściciela ALASKI.

 16. Karol pisze:

  Zna ich Pani kilku. Dobrze, jeśli oni tacy są, to zwracam honor, ale za tych, których ja znam osobiście ręczę rękami i nogami. Kadra jest naprawdę wykwalifikowana. Jeśli nie było Pani na takim kursie, proszę nie pisać, rzeczy, które się Pani wydają gdyż jest to nie prawda a anonimowe obrażanie kogoś nie jest rozwiązaniem. Tak samo ja mógłbym wymyślić jakieś historyjki na temat Żywieckiej Stajni i pisać pod jakimś nick-em, nie o to chodzi. Bądźmy dorosłymi ludźmi i rozmawiajmy jak dorośli.

  Pozdrawiam
  Karol Czyszczon

  P.S.
  Aha i mam rozumieć, że każda osoba, która jeździ w kapeluszu myśli tylko o alkoholu?

 17. amazonka pisze:

  Panie Karolu.
  Bardzo chciałabym aby wszyscy koniarze byli tak kulturalnymi osobami jak Pan, wtedy napewno byłoby łatwiej się dogadać. Ja wiem o tym kursie z pierwszego źródła i wcale sobie tego nie wymyśliłam, nikogo nie oczerniam. Jak w każdym środowisku napewno są wyjątki i Pan (być może) do nich należy, więc jeśli uraziłam to przepraszam. Jazda konna to wspaniała sprawa i cudowne przeżycia w górach, oby te wrażenia nie były tak niszczone przez brawurę, popisy a w efekcie niebezpieczeństwo jakie niosą takie występki.Powiem szczerze że czasem wstyd mi, że ja też jadę w tym „kapeluszu”. Pozdrawiam.

 18. Johny pisze:

  Robi się coraz ciekawiej.Amazonka od niezadowolenia poprzez plotkowanie przeszła do
  obrażania i obarczania winą władzy i wszystkich innych ( kapelusznicy,przodownicy,Alaska)
  Widzę że Karol jeszcze niepełnoletni został alkoholikiem,wszytkie osoby w kapeluszach
  to pijacy ,cały kraj jest zły,wszyscy Cię krzywdzą itp. Cały czas czekam na twoją propozycje co z tymi dziećmi o których cały czas piszesz,a może pochwal się swoimi osiągnięciami co ty robisz dla innych i przestań cały czas być niezadowolona.
  Karol jestem z ciebie dumny że pomimo obrażania Cię przez osobę
  która Cię nie zna, nie dałeś się wciągnąć w ten niski poziom obelg.
  Amazonce życzę uśmiechu i pamiętaj że nie wszyscy to jedna szajka i pijacy.
  Przypomnij sobie od czego zaczęła się nasza dyskusja bo idziemy w złym kierunku
  obelg i naprawiania Polski ,a chyba nie o to Ci chodziło?

 19. Karol pisze:

  Amazonka, zgadzam się z Tobą pierwszy raz chyba, ale nie do końca, w każdym środowisku są wyjątki i wyjątkami nazwę te osoby, o których piszesz. Dziękuję Ci za MIŁE słowa w moim kierunku.
  Mimo, że się nie znamy, to w naszym środowisku mówimy sobie po imieniu, więc mów mi Karol(jak do Ciebie się mam zwracać, to nie wiem). Przeprosiny zostały przyjęte:).

  Nie wiem o jakim kursie Pani wie, ale o tym na którym ja byłem nie mogę powiedzieć złego słowa. Turystyka Jeździecka, a w szczególności Górska, jest bardzo ciekawą i wspaniałą rzeczą, więc zachęcajmy wszystkich, nie tylko młodych do jej uprawiania. A co do brawury to forma Turystyki ją wyklucza, gdyż w Turystyce chodzi o podziwianie widoków, odwiedzanie miejsc, które są chlubą danego regionu, w których to miejscach można obcować z przyrodą a w brawurze nie da się tego wszystkiego uczynić.
  Co do ostatnich Pani słów, w których wyraża Pani wstyd, to odnosząc się do mojej osoby, to jestem dumny, że mogę w tym kapeluszu jeździć i kultywować tą kulturę i zachęcać ludzi do tej formy spędzania wolnego czasu.

  Pozdrawiam wszystkich, a uczniom życzę udanego roku szkolnego,
  Karol Czyszczon

 20. strażnik beskidów pisze:

  Chciałam powiedzieć tylko tyle że złe zdanie macie o „kapelusznikach”!!!
  Nie znam nikogo bardziej kochającego KONIE i GÓRY!!!!!
  proszę bardzo kiedyś się z nimi przejechać, ja z nimi zawsze jeżdżę na rajdy konne i różne inne wyjazdy!!!!
  Proszę nie obrażać moich znajomych i kolegów!!!!
  Na pewno nikt kto obraża nas (czyli mnie i tych z którymi jeżdżę) nie potrafił by tyle przeżyć z koniem i w górach co my!!!!! To że amazonka widziała kogoś w kapeluszu pijanego nie oznacza że wszyscy są alkoholikami!!!!!
  A co do alaski i zawodów tam organizowanych to zgadzam się z Amazonką!!!!!!!!!!!!

 21. amazonka pisze:

  Panie Janie.
  „Cały czas czekam na twoją propozycje” – wyraz „twoją” powinien być zapisany z dużej litery, gdyż zwraca się Pan do kobiety. A pozatym nie przypominam sobie abyśmy byli na „ty”. Nie będę się chwalić swoimi osiągnięciami bo w moim wieku już to nie przystoi i właśnie nie o chwalenie się tutaj chodzi, tylko Państwo ciągle tego nie rozumiecie…

 22. Johny pisze:

  Nie jastem dobry z ortogrąfii ale wiem że poza tym pisze się osobno (jeżeli mamy sobie coś wytykać)
  Jeżeli ma się 23 lata to jest to rawelacyjny wiek do wszelkich osiągnięć i jak najbardziej
  jest się czym chwalić.Jeżeli sądzisz że nic nie rozumiemy to życzę samych sukcesów bo
  widzę że z tego twojego gadania o dzieciach nic nie wyjdzie.

 23. amazonka pisze:

  Oj nie Panie Johny :-)) ja nie mam już 23 lat, to zamierzchłe piękne czasy. Jestem starszą osobą, która już niejedno w życiu przeżyła, znów napisał Pan „twojego” z małej litery, no trudno chamstwo czasem ma się w genach i wierzę że można mieć trudności z jego wykorzenieniem…niektórzy tak mają.

 24. Johny pisze:

  Obiecałem sobie że nie będę już odpisywał,ale że nigdy nikt mi nie powiedział że jestem
  chamski ,wyjaśnię ci zasadę zwracania się na forach internetowych do osób anonimowych.
  Myślę że może będzie lepiej jak sobie sprawdzisz to sama (piszę małą bo tak się pisze !!!)
  Zasady dobrego tonu w internecie przyjęto nazywać NIETYKIETY .
  Jeżeli to sprawdzisz i będziesz mieć na tyle odwagi to mam nadzieje że przyznasz mi
  rację.
  Pozdrawiam

 25. Karolina pisze:

  od dłuższego czasu obserwuję tą wymianę zdań i już nic a nic nie rozumiem po co ta bezsensowna dyskusja. Według mnie zupełnie jasne i zrozumiałe jest to, że dzieci miały możliwość wybrania sobie na zawodach klocków jako nagrody jak i to, że osoby jeżdżące konno w kapeluszach nie muszą być alkoholikami. Jeśli chodzi o tor to wiem na 100% , że konie z Alaski nie znały go przed imprezą i tak jak inne podczas przejazdu widziały go po raz pierwszy w życiu. Pozatym każdy zawodnik zapoznaje się (przynajmniej powinien) z regulaminem, w którym wszystko jest jasno przedstawione i startując wyraża zgodę na takie zasady. Proszę pamiętajmy, że Święto Konia Turystycznego ma być przede wszystkim dobrą zabawą!!!

 26. Mania pisze:

  Odnosząc się do tej nieco burzliwej dyskusji prowadzonej pomiędzy Johnym a Panią Amazonką (piszę z dużej żeby nie urazić), to w 100 % popieram działania pana Janka , które mają na celu zaszczepienie w dzieciach i młodzieży miłości do środowiska i zwierząt.
  My Polacy mamy już taką naturę, że pierwsze narzekamy że nic się nie dzieje, a jak już ktoś coś zacznie zmieniać to zawsze trzeba mu utrudniać i narzekać.
  Niech sobie pan Jan reklamuje tą swoją agroturystykę, dlaczego nie to tylko dobrze o nim świadczy jako o menagerze. A przy okazji robi coś równie ważnego i to dla nas wszystkich.
  Więc jak się komuś nie podoba to po prostu niech siedzi w domu i tam narzeka a nie zaraża tymi złymi emocjami innych. Tak więc Pani Amazonko proszę udowodnić, że też Pani zależy na tym samym co panu Jankowi i zorganizować coś równie fajnego. Potem my pokomentujemy.
  Albo przy okazji następnych zawodów zorganizuje Pani nagrody od sponsorów. Lepiej tak się wykazać, a nie głupimi komentarzami .

 27. Tołdi pisze:

  Pickusie jak widać, chcą zakrzyczeć wszystkich, ale nie martw się Amazonko masz całkowitą rację, tez mam takie zdanie.

 28. amazonka pisze:

  Dzięki Tołd, no faktycznie poniosło troszkę Panią Manię, ale ja rozumiem że może być zależna od Pana Johna i dlatego tak pisze. Zaskakuje mnie czasami ile agresji mieści się w niektórych ludziach jeśli tylko ktoś ma odwagę mieć inne zdanie od nich.

 29. amazonka pisze:

  Aha jeszcze jedno, do Pani Mani, jeśli chodzi o nagrody, myślę iż z powodu miejsca zawodów i promocji Alaski, i jej dochodów w tym dniu, to właśnie Pan Johny w rewanżu powinien je ufundować. Bo to chyba tak wypada ;-)))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *