OBEJŚCIE WĘGIERSKIEJ GÓRKI – PROJEKT DROGI EKSPRESOWEJ S69

Zobacz również...

27 komentarzy

 1. Tomasz pisze:

  czy mozna prosic o zamieszczenie plikow w wiekszej rozdzielczosci (ew. calego pliku PDF)

 2. Mieszkaniec Węgierskiej G pisze:

  „Rozpoczęcie prac planuje się na początek 2011 r. ” Czy tak też ruszą ? na jakim etapie są ?? co się nowego wydarzyło ?

 3. admin pisze:

  Bardzo trudno wypowiadać się na temat harmonogramu czasowego inwestycji ,które od nas nie zależą , budowę S 69 prowadzi GDDKiA w Katowicach .Moja wiedza na ten temat opiera się o informacje płynące z tej instytucji i są one weryfikowane , sprawdzane u projektanta „Mosty Katowice”. Na dzień dzisiejszy wiedza jest taka: będą projektowane cztery tunele po dwa pasy ruchu każdy /przebieg autostradowy/, wydłużono terminy projektowania prawdopodobnie do końca lipca, w tym wypadku pozwolenie na budowę najwcześniej będzie można uzyskać na koniec 2010 roku.Mówienie więc o rozpoczęciu prac na początku 2011 roku jest bardzo ryzykowne. Pozdrawiam.

 4. Łukasz pisze:

  Witam
  Panie Wójcie, czy można prosić o jakieś informacje uzupełniające artykuł z dzisiejszej Kroniki Beskidzkiej dotyczący rozbudowy/przebudowy sieci PKP.
  W artykule zaprezentowano III warianty dla rozbudowy kolei na trasie Czechowice Dziedzice – Zwardoń. Przyznam że niektóre warianty rozbudowy sieci na wysokości Węgierskiej Górki są dla mnie zaskakujące /jeden wariant wzdłuż drogi ekspresowej, drugi wysoko przez Cięcinę i Żabnicę, trzeci po staremu/. Rozumiem że to daleka przyszłość ale konsultacje się rozpoczęły więc poprosimy o wszystkie możliwe informacje na ten temat.
  Pozdrawiam

 5. admin pisze:

  Trudno na obecnym etapie wstępnych prac koncepcyjnych o jakieś szczegółowe informacje nt.modernizacji linii kolejowej E 65 – południe . Informacja przekazana nam na spotkaniu w dniu 9. 09.2010r. sprowadza się ogólnie rzecz ujmując do informacji zamieszczonej w Kronice Beskidzkiej. Obecnie prowadzimy rozmowy i konsultacje z fachowcami z tej dziedziny i w jakimś ściśle nieokreślonym czasie zaprezentujemy nasze stanowisko w tej sprawie.Może wybiegnę trochę do przodu ale z tych rozmów , które przeprowadziłem wnioskuję ,że najbardziej optymalnym rozwiązaniem dla naszej gminy byłby wariant z szybkością 160km/h.Ale dyskusja jest otwarta i każdy konstruktywny głos w tym temacie będzie przez nas wnikliwie analizowany i z pewnością znajdzie odzwierciedlenie w stanowisku gminy- proszę o aktywność w tym względzie. Więcej szczegółowych inormacji na ten temat można uzyskać na stronie internetowej http://www.for-eco.pl zakłatka E 65-Południe .

 6. jala pisze:

  Witam,droga będzie przechodzić przez moją działkę.Kiedy można spodziewać się wypłaty za sprzedaż gruntu pod budowe?

 7. admin pisze:

  Trudno na obecnym etapie projektowania S69 wyrokować terminy wykupu działek , wydaje się , że takim najwcześniejszym terminem może być druga połowa przyszłego roku . Jak będę posiadał jakieś konkretne informacje w tej sprawie to przekażę je na tej stronie internetowej.

 8. jala pisze:

  Dziękuje za odpowiedz,będe czekać na dalsze informacje.

 9. krzycho pisze:

  Witam
  wiem że nie na temat ale mam pytanko czy droga na Żabnice jest już odebrana????
  pozdrawiam

 10. admin pisze:

  Tak droga do Żabnicy jest już odebrana .

 11. krzycho pisze:

  Witamwracając do drogi na Żabnice

  Pan twierdzi że droga jest odebrana ok
  ja twierdze że ani jedna sugestia zmiany stanu drogi nie została wcielona w życie chociażby słynny kawałek drogi co niby go żle zrbili potem sfrezowali i jest gorzej niż było coś nie tak z tym odbiorem
  wtedy jechało mi się równo teraz mam wyboje i niby jest dobrze czy Pan może się do tego jakoś odnieść???
  pozdrawiam wyborca

 12. jola pisze:

  Witam,droga bedzie przechodzić przez moją działkę,jakiej kwoty można spodziewać się za sprzedaż za m2?

 13. admin pisze:

  Cena działki zależy od wyceny biegłego rzeczoznawcy , na dzień dzisiejszy zbyt dużo czynników jest niewiadomych aby wyrokować jaka to może być cena.

 14. Artur pisze:

  Cena wolnorynkowa w naszej gminie to kwota 90 do 100 zł za metr kwadratowy. Z tego co wiem to ludność naszej gminy chce oddać ziemię za około 20 zł, aby się jej tylko szybko pozbyć.

 15. jola pisze:

  Dziękuje

 16. Kj pisze:

  „Cena wolnorynkowa w naszej gminie to kwota 90 do 100 zł za metr kwadratowy”- chyba działki budowlanej w dobrej lokalizacji, a nie rolnej na grapie. Pozdrawiam

 17. sl4wek pisze:

  Czytaliście to: „Ogień z Betlejem – przez Smokowiec i Zwardoń” ze strony:
  http://www.powiatzywiec.pl ???

 18. Artur pisze:

  Do Kj: Działki pod budowę drogi z chwilą rozpoczęcia inwestycji drogowej „muszą być przekwalifikowane na działki budowlane nie ważne gdzie się znajdują, czy są na grapie, czy nie.” Natomiast działka dobrej lokalizacji to kwestia gustu, jedni wolą przy drodze głównej inni w lesie a jeszcze inni może i na skarpie 😀
  Pozdrawiam Kj-ta.

 19. jola pisze:

  Witam,czy to prawda że w tym roku nie rozpocznie się budowa drogi?

 20. Yankess pisze:

  W tym roku na pewno budowa się nie rozpocznie (jeszcze nieskończony projekt, niepewne finansowanie[potrzeba ok. 2 mld zł], przetarg), nawet gdyby rząd znalazł pieniądze to moim zdaniem budowa może się zacząć w przyszłym roku, jednak patrząc realnie jak droga będzie na 2020 rok to będzie dobrze. W sprawie protestów, pewnie możemy protestować ale skoro takie miasto jak Kraków nie dostało pieniędzy na obwodnice (droga S7 i obw. północna) to gdzie ta nasza Węgierska Górka coś zdziała, zwłaszcza że Słowacy też jakoś się nie kwapią do dociągnięcia ekspresówki do granicy. Aha nie jestem żadnym pesymistą, raczej jestem realistą, chociaż życzyłbym sobie aby obejście W-G powstało jak najszybciej.

 21. dd pisze:

  tej drogi nie ma w programie budowy dróg, i nawet jeszcze przed ogloszeniem najnowszego programu rozpoczęcie w tym roku budowy było niemożliwe; początek budowy obejścia WG nastąpi najwcześniej po 2015 roku

 22. katalog pisze:

  Fajny artykuł! Pozdrawiam

 23. jola pisze:

  słyszałam że pan prezydent podpisał projekt budowy drogi na 2012 rok czy to prawda?

 24. admin pisze:

  Pan Prezydent Bronisław Komorowski jest wielkim orędownikiem budowy drogi ekspresowej S69 i z informacji jakie do mnie docierają na forum różnych gremium się o nią upomina . Jednak podpisywanie konkretnych umów wykonawczych nie leży w Jego kompetencjach.

 25. jola pisze:

  Rozumiem,a szkoda bo myślałam że budowa faktycznie ruszy w przyszłym roku

 26. Pablo pisze:

  Witam, projekt fajny. Szkoda, że trasa nie może przebiegać bliżej szczytów. Bo może faktycznie mieszkańcy centrum odetchną od tego ruchu, to za to Ci, którzy wybudowali domu wyżej by mieć spokój będą teraz mieszkać na ekspresówce. Wiem, wiem ekrany będą i takie tam. Z drugiej strony szkoda że nie zdecydowali się na puszczenie całej drogi w tunelu. Na szczęście inwestycja ma niższy priorytet i jeszcze przez ładnych parę lat się jej nie doczekamy. Czytałem coś o 10 latach na inwestycje 🙂 Tak źle, tak nie dobrze. Miejmy nadzieje, że przez te lata coś się jeszcze zmieni 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *