Nowe zasady gospodarowania odpadami

Zobacz również...

23 komentarze

  1. Tomasz pisze:

    Jak, gdzie i kiedy dać znać czy będę czy nie będę segregował śmieci ?

  2. Tomasz pisze:

    Co z mieszkańcem nieruchomości, który nie zamieszkuje bo np. studiuje lub pracuje w innym miejscu ale nie jest tam zameldowany ?

  3. Tomasz pisze:

    Czy w opłacie, która pobierze gmina „zmieści się” każda ilość/liczba worków/pojemników z posegregowanymi odpadami ?. A co jeżeli będę sprzedawał złom, makulaturę, butelki i okaże się, że produkuje mniej odpadów niż powinienem ?

  4. admin pisze:

    Dla wysokości opłaty nie ma znaczenia ilość /liczba worków , pojemników/ zgromadzonych czy oddawanych odpadów.Ma natomiast znaczenie to czy segregujemy odpady. Odpady segregowane 7 zł.,niesegregowane 14 zł od osoby.Każdy musi rozważyć o mu się opłaca, segregować i płacić mniej czy nie segregować /sprzedawać/i płacić więcej.

  5. admin pisze:

    Opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi obejmuje osoby zamieszkałe daną nieruchomość / UWAGA ! nie zameldowane/ .W związku z powyższym wypełniając deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami wpisujemy osoby zamieszkałe . Ale gdy liczba osób zamieszkałych będzie się różniła od liczby osób zameldowanych ta urzędnik gminny sprawdzając poprawność złożonej deklaracji zapyta co z tą osobą się dzieje , gdzie przebywa itd. Aby tego formalnego zapytania uniknąć proponuję aby zaraz przy składaniu deklaracji , złożyć jednocześnie oświadczenie wyjaśniające gdzie dana osoba przebywa.

  6. admin pisze:

    Należy to określić w deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

  7. Piotr pisze:

    A czy nasi wspaniali radni uchwalając ten cennik pomyśleli o rodzinach wielodzietnych? Koszt wywozu śmieci dla 7 osobowej rodziny , rodzice + pięcioro dzieci ( przy opcji z segregacją ) to 49zł mies przez 12 miesięcy to koszt 588zł. Przecież to jest strasznie dużo pieniędzy.Czy ktoś o tym pomyślał?

  8. tom pisze:

    Ok a jezeli zadeklaruje ze bede segregowal smieci a np przez 1 mies nie odam zadnego worka to co wtedy?

  9. marek pisze:

    Mam takie pytanie. Mieszkamy na wsi więc nie kupuję produktów w słoikach , nie piję alkocholu więc nie mam butelek czy słoików, puszek itd, kupuję raptem kilka gazet w miesiącu notabene służą mi na podpałkę do pieca czy grilla.I wracam do pytania ,ile trzeba oddać worków z segregowanymi śmieciami(oprócz balastu) żeby spełmnić wymóg podany w deklaracji odnośnie segregacji śmici?

  10. admin pisze:

    Pracujemy nad systemem który będzie zwalniał z opłat rodziny które mają na utrzymaniu więcej niż troje dzieci

  11. admin pisze:

    Do rozliczenia segregacji przyjęty zostanie okres kwartalny.

  12. Tomasz pisze:

    Są daty zebrań wiejskich, jest też porządek obrad na zebraniu w Cięcinie a w nim został ujęty punkt dotyczący poruszanego w tym miejscu problemu śmieci oraz bardzo ciekawy punkt 8 – „Przyjęcie planu odnowy miejscowości”. Gdzie ten plan odnowy można znaleźć ?

  13. tom pisze:

    Czy dzieci sa zwolnione z oplaty do jakiegos wieku?

  14. admin pisze:

    Regulamin utrzymania porządku i czystości w gminie w paragrafie 8 określa minimalne ilości wytwarzanych odpadów . Pewnie w pierwszym okresie wprowadzania systemu nie będziemy w tym względzie zbyt surowi ale należy pamiętać ,że ustawa nakłada na gminę określoną wielkość selektywnej zbiórki odpadów komunalnych nie wywiązywanie się z tych nagromadzeń będzie skutkować nałożeniem na gminę określonych kar.

  15. admin pisze:

    Plan odnowy miejscowości to nic innego jak przyjęcie planu pracy /zadań gospodarczych/sołectwa na najbliższy rok i ewentualnie lata następne w oparciu o budzet sołectwa i częsci budzetu przeznaczonego na dane sołectwo głównie drogi i oświetlenie. Plan ten jest wypracowywany w dyskusji właśnie na zebraniu wiejskim i tam po przegłosowaniu może dopiero przybrać formę godną udostępnienia. Zgadzam się że nazwa przyjęta w porządku zebrania nie jest najszczęsliwsza – jest to pewna pozostałośc po PROW.

  16. admin pisze:

    Ustawa jak również regulamin nie przewidują zwolnień z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi dzieci.

  17. anna pisze:

    Szczerze mówiąc to dziecko wytwarza więcej odpadów niż nie jeden dorosły: pampersy, mokre chusteczki, dziennie kilka słoiczków po zupkach, owockach, butelki po soczkach więc nie widzę powodu aby dzieci miały być zwolnione z opłaty…

  18. anna pisze:

    Jeśli dzieci będą zwolnione z opłaty automatycznie stawka pójdzie w gorę bo ktoś za odpady płacić będzie musiał. Z innej strony: co do tej pory robiły ze śmieciami rodziny wielodzietne?
    za odpady przez cały czas się płaci przecież, czyż nie?

  19. jacek pisze:

    jak chcesz dzieci zwolnic z oplaty ?? jak one najwiecej smieci produkuja!!! pampresy etc…. ciasteczka ble ble ble …

  20. Jarek pisze:

    Mam kilka pytań! Co z odpadami budowlanymi typu gruz, papa, puszki i opakowania po farbach? (na wiosnę planuje dość duży remont) Na jakiej zasadzie będą odbierane czy będzie trzeba samodzielnie wywieść tego typu odpady i gdzie, czy to będzie dodatkowo płatne czy nie? Gdzie w naszej gminie będzie znajdować się punkt selektywnej zbiórki odpadów?

  21. admin pisze:

    Regulamin utrztmania porządku i czystości w paragrafie 5 punkt 6 określa , że wszystkie odpady zbierane selektywnie będą przyjmowane nieodpłatnie przez punkt selektywnego zbierania odpadów za wyjątkiem gruzu budowlanego przekraczającego 1m3/rok na osobę.Odpady do punktu trzeba dowieść własnym transportem.Punkt selektywnej zbiórki odpadów zostanie określony po przeprowadzeniu przetargu.

  22. Marek pisze:

    Do administratora dotyczy paragrafu 5 punkt6 gruzu budowlanego przekraczającego 1m3/rok i 4szt opon dotyczy to chyba posesji a nie osoby bo jednoznacznie nie jest to zapisane.

  23. admin pisze:

    Paragraf 5 punkt 6 dotyczy osoby .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *