List do mieszkańców Gminy Węgierska Górka

Zobacz również...

16 komentarzy

 1. Łukasz pisze:

  Witam
  Panie Wójcie,
  Oczywiście w gminie jest wiele ważnych rzeczy mniejszych i większych do zrobienia.
  Czy jest jakaś szansa aby w ewentualnej następnej kadencji realnie podziałać w tematach: (?)

  * basen przy hali – /inwestycja która zysku nie przynosi ale w miejscowości turystycznej niezbędna/
  * hotel – /aby do obiektów sportowych przyjeżdżały drużyny na zgrupowania hotel o wyższym standardzie niż pensjonaty powinien być/
  * wyciąg – /to priorytet bez komentarza, nikt do nas na dłużej w zimie nie przyjedzie jeżeli do zaoferowania będą tylko spacery po lesie – oby prywatny inwestor dopełnił dzieła/
  * parking i nowa droga do hali sportowej i basenu – /to co się dzieje przed imprezami sportowymi na osiedlu to horror/
  * budynek PKP i okolice – /ludzie wciąż jeżdżą pociągami i okolice peronów nie powinny odpychać/
  * strona internetowa Węgierskiej Górki – /może drobna sprawa ale – powinna być nowocześniejsza, łatwa do odnalezienie w wyszukiwarce – nie to co teraz. Na stronie powinna być zakładka dla wycieczek szkolnych z propozycjami noclegów , szlaków, schronisk, atrakcji -> to drobna sugestia od znajomych nauczycieli ze Śląska, którzy organizowali w naszych stronach wycieczki.

  Pozdrawiam

 2. admin pisze:

  Część tematów , które Pan porusza są w stanie znacznego zaawansowania i będą realizowane w miarę pozyskiwanych inwestorów i środków finansowych -wierzę , że uda nam się to w 100%. Basen – opracowany jest projekt techniczny. Hotel -opracowana koncepcja architektoniczna, na przełomie roku zostanie ogłoszony przetarg na inwestora. Wyciągi – bez komentarza. Parking i nowa droga do hali -opracowany projekt techniczny, opracowano i zgłoszzono wniosek o wsparcie finansowe do UE . Budynek PKP i okolice – Zmienia się ustawa ,która pozwoli gmine przejmować tego typu obiekty to da nam zielone światło do działania do tej pory słaliśmy sterty pism , ściągaliśmy TV, prasę , efekty tego widzimy. Strana internetowa – nie jestem fachowcem ale to chyba najprostsza sprawa.

 3. Artur pisze:

  Witam. Słyszałem, że projekt techniczny na budowę basenu leży już od lat opracowany i nic się z nim nie robi. Mówiono już o nim w poprzednich wyborach. Mieszkańcy Gminy za pewne chcieli by wiedzieć, że ten projekt ruszy. Nikt nie mówi o dacie kiedy by to miało nastąpić a wiele osób na to czeka. Już pisałem w tej sprawie parę lat temu do pana i Rady Gminy ( 30 lipca 2008 roku). Nadal brak konkretnej odpowiedzi.
  Nawiązując do wypowiedzi pana Łukasza to każdy basen może przynosić zyski, ważne tylko aby miał podobne atrakcje jak w Park Wodny w Krakowie lub na Słowacji.
  Pozdrawiam.

 4. Zosia pisze:

  Witam,myślę że warto by podjąć też temat ,,naszego”przedszkola w Węgierskiej Górce.Są rodzice którzy czują sie oszukani przez nasze przedszkole.Dlaczego nie ma miejsca dla naszych dzieci które są w wieku przedszkolnym obowiązkowym a jest miejsce dla dzieci z Ciśca.

 5. admin pisze:

  Od kilku lat mówimy o budowie Centum Sportowego w Węgierskiej Górce tj. budowie hali sportowej i basenu – pierwszy etap obejmujący budowę hali sportowej został wykonany. Nie widzę również problemów z budową kolejnego etapu czyli basenu. Natomiast dużym problemem są koszty eksploatacji. Koszt utrzymania basenu porównywalnego do naszego to kwota ok. 200 000 zł miesięcznie i to stanowi największy problem.

 6. Krzysztof Jamrozowicz pisze:

  Podejmując decyzję o starcie w wyborach, starałem się odpowiedzieć sobie na pytanie: „Co będzie najważniejsze w najbliższej kadencji samorządu ?”.
  Pytanie bardzo proste i jak to najczęściej bywa z prostymi pytaniami, możliwości mnożą się w trakcie przemyśleń, zamiast wyłaniać jedną, niepodważalną odpowiedź. Krążyła mi po głowie EDUKACJA, bo przecież dzieci są najważniejsze. Nasza przyszłość zależeć będzie od tego, jak wykształcimy dzieci. To czy one, jako dorośli ludzie będą umiały zadbać o naszą przyszłość, podnieść standard naszego życia, będzie zależało od poziomu wykształcenia, jaki zaoferujemy im dzisiaj. Nie można jednak zapomnieć o tak ważnym aspekcie, jak BEZPIECZENŚTWO. W tym słowie mieści się zarówno zapobieganie przestępczości, ochrona naszego zdrowia, życia i naszych majątków przed przestępczością i klęskami żywiołowymi. To także kwestie służby zdrowia i bezpiecznych warunków komunikacji. To również bezpieczeństwo ekonomiczne, a więc PRACA. Nowe miejsca pracy, szczególnie dla młodych ludzi, to przecież jedno z najważniejszych wyzwań stojących, nie tylko przed samorządami, ale również przed Rządem i Sejmem. Dostaliśmy od Boga w prezencie potencjał w postaci gór i przyrody, a przodkowie wyposażyli nas w niezwykłą kulturę, zwyczaje i nauczyli nas gościnności. Grzechem byłoby, gdybyśmy tego nie wykorzystali, nie zamienili wielkiego potencjału w dochodowy interes, zwany TURYSTYKĄ. Świat dano zrozumiał, że turystyka wszędzie tam, gdzie stwarza się warunki jej rozwoju, przynosi nowe miejsca pracy i pieniądze na zaspokajanie potrzeb lokalnych. Byłem ostatnio w Białce Tatrzańskiej, wsi która jeszcze kilka lat temu, nie była w stanie konkurować z Zakopanem. Mieszkańcy znajdowali zatrudnienie w mieście. Dzisiaj to zakopiańczycy przyjeżdżają do pracy w Białce, a turyści coraz częściej wybierają obiekty turystyczne, sportowe i rekreacyjne, które w Białce Tatrzańskiej powstały dzięki przedsiębiorczości mieszkańców, władz samorządowych i za PIENIĄDZE Z UNII EUROPEJSKIEJ. Środki Unijne, to dzisiaj i jeszcze przez kilka lat będzie najważniejszy motor napędowy rozwoju w naszym kraju, w naszym województwie i naszej gminie. To, jaka będzie nasza gmina, będzie zależało od tego ile środków zewnętrznych pozyskamy na rozbudowę infrastruktury ułatwiającej nam życie i przyciągającej do nas turystę.Po to, żeby ludzie chcieli nas odwiedzać, zostawiać u nas swoje pieniądze i finansować realizację naszych potrzeb, to my najpierw musimy zainwestować w siebie, w naszą gminę, w atrakcje, jakie zaoferujemy przyjezdnym. Zrobić to można jedynie pisząc projekty i wnioski do programów unijnych, pozyskując środki dopóty, dopóki Unia jeszcze te pieniądze daje.
  Musimy mieć świadomość, że Unia Europejska przeznacza pieniądze dla nowych państw członkowskich w kolejnych swoich budżetach, uchwalanych na kolejnych 7 lat. Obecny budżet obowiązuje do roku 2012 i nie wiele pozostało w nim środków. Dzisiaj wiemy już, że naprawdę duże pieniądze i to prawdopodobnie po raz ostatni, będziemy w Polsce mieli do zagospodarowania w latach 2013-2020. Sięgną po nie ci, którzy najbliższe dwa lata poświęcą na przygotowanie dobrych projektów, precyzyjnych wniosków i w 2013 roku będą gotowi je złożyć w instytucjach rozdzielających unijne dotacje. Mamy dwa lata, na wytężoną pracę wszystkich tych, którzy są odpowiedzialni za przygotowanie wniosków. W tym gronie na pewno trzeba wymienić przedsiębiorców, pracowników Urzędu Gminy, Wójta i Radnych. To, jak przepracują ten CZAS, będzie dla nas oznaczać dla naszej społeczności dalszy rozwój lub marazm. PRACA, jaka jest do wykonania w obecnej kadencji samorządów, wymaga wiedzy, umiejętności, doświadczenia i pracowitości.
  Uważam, że właśnie CZAS i PRACA, to dwa kluczowe słowa na najbliższą kadencję samorządu, szczególnie na szczeblu Gminy.
  Nie chciałbym, aby Moja Gmina traciła CZAS w najbliższej kadencji, na eksperymentowanie i sprawdzanie, czy ktoś nadaje się na wójta. Czy potrafi działać dla naszego wspólnego dobra i czy tym razem spełni swoje obietnice, że będzie pracować. Nie ma czasu na naukę „bycia wójtem”.
  Zagłosuję na Piotra Tyrlika.
  Zagłosuję na Piotra Tyrlika, bo nie marnował czasu w ostatniej kadencji. Potrafił ze swoimi współpracownikami zadbać o rozwój Naszej Gminy, o nowe inwestycje. Pracował i są tego efekty.
  Krzysztof Jamrozowicz

 7. karol pisze:

  Zgadzam się z Panem Krzysztofem głos numer 2 😉

 8. qwert pisze:

  Głos Pana Krzysztofa jest bardzo rozsądny. Można było mieć do wójta Piotra Tyrlika pretensję w poprzednich kadencjach o różne sprawy. Można było kilka lat temu zrobić więcej i być może lepiej. Niemniej jednak trzeba sprawiedliwie oddać, że w minionej kadencji wyraźnie się poprawił. Muszą to przyznać i jego zwolennicy i przeciwnicy do których i ja się przez długi czas się zaliczałam. A teraz cóż… nie ma dla mnie innej alternatywy. Pan Aftyka według mnie swój czas w tej radzie wyraźnie przespał. Oddałam na niego głos cztery lata temu, ale teraz widzę, że jego aktywność jako samorządowca pojawia się tylko w okresie przedwyborczym.

 9. zuzia pisze:

  100% poparcia!!!Panie Krzyśku.
  Dla mnie liczą sie osiągnięcia i dokonania w minionej kadencji.Przyjechał do mnie w lecie znajomy na stałe mieszkający w USA.Nie był tu ponad 10 lat. To co zobaczył w Górce i w Cięcinie to mu szczęka opadła z wrażenia.Stwierdził że niesamowicie się cała gmina zmieniła w tempie którego nie ma nawet nie ma w stanie Illinois.

 10. Arkadiusz pisze:

  W pełni popieram Krzysztofa, iż nie ma czasu na eksperymenty. Jedynym rozsądnym kandydatem na wójta naszej gminy jest Piotr Tyrlik i tylko on może być gwarantem dalszego rozwoju naszej gminy.
  Również zagłosuje na obecnego wójta, więc jest już to trzeci głos.

  Pozdrawiam

  Arkadiusz Tetłak

 11. obserw pisze:

  panie Wójcie niepotrzebnie wydaje Pan pieniądze na listy do mieszkańców na kredowym papierze przecież i TAK NA PANA ZAGŁOSUJĘ. Oprócz mnie też inni o czym świadczą wyniki prawyborów na ciecina.eu. Gdyby te pieniądze wydane na list przeznaczyć na przyszły basen, to już by było na kafelki na pół toru i jeszcze może choć na jedno koło ratunkowe by starczyło. Ja na Pana zagłosuje choćby za ten trakt spacerowy. Choć od otwarcia minęło trochę czasu, to nadal nie mogę się nim nacieszyć i BARDZO ZA NIEGO DZIĘKUJĘ. Ktoś powie, że to za pieniądze Unii zgoda ale o pieniądze od niej też trzeba umieć się starać o czym świadczy liczba odrzuconych wniosków w skali kraju .
  Liczę, że w nowej kadencji basen powstanie i z niecierpliwieniem na niego czekam. Myślę, że tym razem wybór wójta nastąpi w pierwszej turze i tego Panu życzę.
  A tak na marginesie to dziwię się, że Pan nie oddał Pana Więckowskiego do Sądu w trybie wyborczym za te ,,panegiryki” na Pana . Mnie on osobiście jeszcze bardziej zmobilizował do głosowania na Pana, ale ja znam skutki niektórych jego działań. To cóż powodzenia Pnie Wójcie i czekam na basen i inne inwestycje równie udane jak hala (z dumą odbieram gratulacje od znajomych za nią) i deptak (patrz wyżej)w następnej kadencji.

 12. kunta 313 pisze:

  Ja także zagłosuję na Piotra Tyrlika.Tylko jego kontakty i doświadczenie na stanowisku wójta zapewnią dalszy taki szybki rozwój Gminy.Spoko Wójcie-wybory wygrasz może nawet już w pierwszej turze.Trzymaj przez następne lata tak jak do tej pory, być może wcale nie będzie to Pańska ostatnia kadencja.
  Pozdro

 13. piotr pisze:

  i znów wszystko zależy od Żabnicy pozdrowienia dla Wójta

 14. LUK pisze:

  Zcałym szacunkiem dla Pana Wójta i wszystkich ludzi którzy mu nie przeszkadzali wyrazy wdzięczności. Głosuję na Pana.

 15. Ptasiek pisze:

  Panie Piotrze pan się nie przejmuje tym karłem moralnym. To jest człowiek opętany nienawiścią do świata. Jego celem jest zniszczenie wszystkiego co osiągamy wspólnym wysiłkiem. Jeśli tacy ludzi rządzili by naszą gminą to prawdopodobnie cofnęlibyśmy się do średniowiecza. Osiągnęliśmy dużo ale mamy ciągle jeszcze wiele pracy do wykonania a bez pana to będzie niemożliwe. Może pan liczy na mój głos!!

 16. tomasz pisze:

  zobaczymy w poniedziałek…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *